Скільки депутатів з Ковельщини та Волині виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року

07.06.2023 о 12:43 · 6 хв читання

Після того, як голова Луцької райради Олександр Омельчук зі скандалом виїхав за кордон, у багатьох волинян виникло запитання: а скільки ще місцевих депутатів залишили Україну і свої депутатські обов’язки?

Видання ВСН надіслало запити у всі місцеві (районні, міські, селищні, сільські) ради Волинської області, щоб дати відповідь на це запитання.

З’ясувалося, що місцеві ради не ведуть обліку місця перебування депутатів. Тож, якщо ті добровільно не повідомили раду про свій виїзд за кордон, тут можуть цього і не знати. Та після заборони місцевим депутатам виїзду за кордон багато із них склали мандати.

Виїхали і повідомили

Згідно із відповідями, які надали місцеві ради, достеменно відомо лише про 5 депутатів, які виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення. Це:

  • Роман Савчук (Володимирська міська рада, партія «За Майбутнє»), голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Наш дім»;
  • Володимир Скібінський (Затурцівська сільська рада);  
  • Зоя Супрунюк (партія «За Майбутнє», Самарівська громада), директорка Самарівського НВК;
  • Оксана Горох (партія «За Майбутнє», Ратнівська селищна рада), директорка НВК с. Жиричі;
  • Оксана Серпутько (партія «За Майбутнє», Ратнівська селищна рада), тимчасово не працює. 

Роман Савчук, Володимир Скібінський та Зоя Супрунюк, попри те, що вони перебувають за межами країни, депутатські мандати не склали.

Виїхали і ради про це не повідомили

Також відомо із публічних джерел, що за кордон виїхали: голова Луцької райради Олександр Омельчук (партія «За Майбутнє»), депутатка Луцької райради Ольга Максим’як (партія «За Майбутнє», склала повноваження), які про це відкрито повідомили.

Секретар Нововолинської міської ради Олена Шаповал (партія «За Майбутнє», склала повноваження) за інформацією медіа також виїхала за кодон.

Виїзд депутатки Любешівської селищної ради Людмили Плюсик (Аграрна партія, склала повноваження) підтвердив голова громади.

Публікація за темою: Нардеп Степан Івахів та екснардеп Сергій Мартиняк намагалися виїхати з України 

Склали повноваження і, можливо, виїхали чи збираються поїхати, або ж мають інші причини

Як відомо, Кабмін ухвалив постанову про заборону виїзду з України посадовцям і депутатам без офіційного відрядження. І під цю заборону потрапили не лише народні депутати, а й депутати та посадовці місцевих рад, у тому числі й жінки.

Після цього у місцевих радах депутати масово почали складати мандати. Можна зробити висновок, що більшість із них – саме для того, щоб виїхати. Або ж таке є у їхніх планах.

У неформальних розмовах представники громад розповіли, що дехто із депутатів (йдеться в основному про жінок), наприклад, планує їхати на сезонні заробітки влітку, тому мусили скласти мандати, аби не мати потім клопоту при перетині кордону. Дехто ж регулярно їздить у волонтерських справах, зокрема, купує автівки для ЗСУ, тож більше користі може принести в статусі волонтера, аніж депутата, який не може виїхати.

Отже, склали повноваження такі депутати:

Володимирська міська рада: мандат склав Валерій Зінкевич (партія «Сила і честь»), підприємець, якого помітили у Куршевелі під час війни. І хоч депутат повідомив, що знятий з військового обліку, проте вирішив відмовитися від мандату. На його місце у раду зайшла Антоніна Лук’янюк.

Володимирська районна рада: Ірина Ткачук (партія «Сила і честь»), завідувачка акушерського відділення Володимирського ТМО. Заявила про складання повноважень через конфлікт інтересів.   На її місце новим депутатом став Володимир Коломий

Головненська селищна рада: склали повноваження депутати Микола Сиротюк (Радикальна партія Олега Ляшка) і Надія Шлапа (самовисуванка). Тут необхідно проводити проміжні вибори, тому наразі в раді на два депутати менше.

Городищенська громада: повноваження склав депутат Олег Корчинський (самовисування), настоятель Свято-Дмитрівського храму села Загаї та храму Святого апостола Луки села Вигуричі. На його місце ніхто в раду не прийшов, адже треба проводити вибори.

Доросинівська сільська рада: мандат здала Наталія Полюх. Наразі тут треба проводити вибори, що нині неможливо зробити.

Затурцівська сільська рада: склала повноваження Людмила Влодарчук (партія «За Майбутнє»).

Камінь-Каширська районна рада: повноваження склала Юлія Неродік (партія «Слуга Народу»), фінансовий консультант ТОВ «Еулайф Груп».

Ковельська міська рада: склав повноваження депутат Олег Козак (партія «Європейська солідарність»), підприємець. 

Олег Козак

Замість нього тепер у раді – директор державного підприємства «Ковельське лісове господарство» Віктор Данилюк.

Ковельська районна рада: відмовилися від мандатів депутати Борис Кабарчук (партія ВО «Батьківщина»), пенсіонер, та Макар Гонта (партія «Європейська Солідарність»), підприємець. Наразі на їх місце ще не призначили нових кандидатів.

Луцька райрада: згідно відповіді, наразі повноваження склали троє депутатів – Інна Бас (партія «Європейська Солідарність»), тимчасово не працююча; Ольга Максим’як (партія «За Майбутнє»), ФОП; Оксана П’ядик (партія ВО «Батьківщина»), спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту Цуманської селищної ради. Як йдеться у відповіді, рада не має відомостей про те, хто із депутатів перебуває за кордоном, а заяви про складання повноважень написані «за власним бажанням». Проте достеменно відомо, що Ольга Максим’як склала повноваження саме через те, що виїхала з країни, що розповідала особисто. Також наразі відомо про заяву голови ради Олександра Омельчука, який втік за кордон, проте рішення про складання повноважень, рада досі не ухвалила і дата скликання засідання – невідома.

Любешівська селищна рада: повноваження склали Ольга Кух (Аграрна партія), тимчасово не працююча; Олександр Бубало (партія «Європейська Солідарність»), підприємець; Людмила Плюсик (Аграрна партія), заступниця директора з виховної роботи ЗЗСО «Деревківський ліцей». На їх місце у раду зайшли Володимир КорнелюкСергій Кобак та Віктор Федчик.

Люблинецька селищна рада: мандат склала Ольга Рокун (самовисування), начальниця фінансового відділу Люблинецької селищної ради. Наразі її місце в раді не зайняли через потребу в проміжних виборах.

Любомльська міська рада: здав мандат депутат Ігор Оніщук (партія «За Майбутнє»).

Його замінила в раді Аліна Старунська.

Нововолинська міська рада: від депутатства відмовилися Віктор Ромашевський (партія «За Майбутнє»), підприємець, та Олена Шаповал (партія «За Майбутнє»), секретар Нововолинської міськради. Олена Шаповал, з неофіційних джерел таки виїхала за кордон. На їх місце у раду зайшли Юлія Буденчук та Віктор Марчак.

Павлівська сільська рада: від депутатства відмовилась Оксана Плечелюк (партія «Європейська Солідарність»). Потрібно проводити довибори.

Ратнівська селищна рада: повноваження склали Оксана Горох (партія «За Майбутнє») та Оксана Серпутько (партія «За Майбутнє»). Вони, до слова, згідно з інформацією ради, виїхали за кордон. На їх місце в раду прийшли Ярослав Кулиніч та Тетяна Козловська.

Рожищенська міська рада: повноваження склали троє депутатів: Аліна Кривов’язюк (партія «Слуга Народу»), секретар спілки учасників АТО; Юлія Федчук (партія «За Майбутнє») та Віра Шварцкоп (партія «Об’єднання «Самопоміч»). До слова, Віра Шварцкоп – відома в місті волонтерка, тож вона попереджала, що якщо заборона виїзду буде шкодити цій справі, то вона складе повноваження, адже так принесе більше користі. На останній сесії в раду увійшли нові депутати на їх місце: Тетяна ВеличкоВасиль Доскуч та Володимир Іщук.

Смідинська громада: від депутатства відмовилися Мирослава Баранчук та Світлана Мацюк (партія «За Майбутнє»), прасувальниця ПКВЧД-14 Ковель. На їх місці в раді немає нікого через неможливість провести довибори.

Устилузька міська рада: мандат склала Лілія Романова (партія «За Майбутнє»), старша медсестра терапевтичного відділення.

Також із приватних джерел відомо, що за кордон виїхала депутатка Підгайцівської сільської ради Діана Лісовська («Слуга народу»). Поки вона не склала повноважень.

* * *

Ми надіслали запити в усі громади та районні ради. Не надали відповідь лише три з них: ЗаболоттівськаСтаровижівська та Олицька громади й жоден з вказаних контактних телефонів не відповідає. Решта ж надали відповіді. У більшості з них йдеться про те, що вони не володіють інформацією про те, хто з депутатів після 24 лютого 2022 року виїхав за кордон. 

Впевнено відповіли, що ніхто із депутатів не виїхав за кордон та не склав повноваження в Іваничівській, Локачинській, Зимнівській, Литовезькій, Оваднівській, Поромівській, Камінь-Каширській, Маневицькій, Сошичненській, Прилісненській, Голобській, Луківській, Турійській, Шацькій, Велимченській, Велицькій, Вишнівській, Дубечненській, Дубівській, Забродівській, Колодяжненській, Поворській, Рівненській, Берестечківській, Горохівській, Мар’янівській, Торчинській, Цуманській, Боратинській, Копачівській, Підгайцівській, Ківерцівській та Луцькій громадах.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. “Майбах” (офіційно “За їхнє майбутнє”) – це просто купка підарів, яким максимально посрать на країну та раніше взяту на себе відповідальність. Як люди голосували за цих далбайобів, просто диву дивуєшся. Починаючи від івахіва і закінчуючи місцевою подстілкою – чайкою. Безтолкове і дурне.

  2. За їхнє майбутнє – усіх з конфіскацією і кастрацією це банда Коломойського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X