Скільки заброньованих працівників у місцевих органах влади?

Зоряна Бодялова
26.12.2023 о 12:00 · 4 хв читання

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Тобто, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації ті військовозобов’язані, які є заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Мета бронювання

Метою бронювання, згідно із законодавством, є забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період. Зокрема, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів.

Тобто це особи, без яких не можуть функціонувати ті чи інші організації. У нашому випадку – це працівники апаратів рад, які є настільки цінними, що без них міська рада не зможе забезпечувати якісну роботу. Тобто, таких людей можна назвати незамінними тут, в тилу.

Я звернулася із запитами, щоб дізнатись, скільки працівників рад заброньовано у Ковелі, Нововолинську, Володимирі, Луцьку, Волинській облраді та Волинській обласній військовій адміністрації станом на грудень 2023 року. У виконавчому комітеті Ковельської міської ради у відповідь на запит повідомили, що у них заброньовано 22 працівники.

Ковельська районна військова адміністрація повідомила, що серед її працівників заброньованими на період мобілізації є 8 осіб, серед працівників Ковельської районної ради1 особа.

А щодо працівників селищних та сільських рад, які входять до Ковельського району, інформації не надали, бо, як сказали, не володіють такими даними і порадили звертатись до кожної з рад окремо.

У виконавчому комітеті Володимирської міської ради на період мобілізації та на воєнний час заброньовано 9 військовозобов’язаних працівників.

У Волинській обласній раді повідомили про 7 заброньованих працівників виконавчого апарату облради.

А хто не розкриває інформацію про заброньованих?

Нововолинська міська рада таку інформацію не розкриває. У відповіді на запит послались пункт 2 статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» – тобто ця інформація з обмеженим доступом. Міський голова Борис Карпус вважає, якщо громадськість дізнається про заброньованих працівників від влади, то це складатиме загрозу національній безпеці, територіальній цілісності або громадському порядку.

Луцька міська рада також прислала відмову, посилаючись на те, що запитувана інформація є службовою.

Волинська обласна державна (нині – військова) адміністрація також не захотіла розповідати про те, скільки у них заброньованих, мотивуючи це тим, що це є службова інформація з грифом обмеження доступу «Для службового користування» та послались на розпорядження начальника обласної військової адміністрації від вересня 2023 року.

Адвокат та юрист ГО «Платформа прав людини» Роман Васильняк прокоментував, чи відмова надати інформацію правомірна:

У відповідності до пункту 2 частини першої статті 22 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, відповідно до частини другої статті 6 цього Закону.

Запитувана інформація дійсно могла бути віднесена обласною адміністрацією до категорії службової, як про це зазначено у листі (на підставі розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 13.09.2023 р. №385), однак, це – незаконно. У відповідності до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до Закону, а не будь-яких внутрішніх розпоряджень чи рішень місцевого органу державної виконавчої влади, на які посилається розпорядник у даному випадку.

Крім того, на підставі цієї ж норми закону, обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Якщо доступ до публічної інформації є обмеженим – розпорядник має у відповіді обґрунтувати причини цього, застосувавши трискладовий тест. Навіть якщо доступ обмежений, але розпорядник цього не обґрунтував – відмова є неправомірною.

З тексту відповіді вбачається, що розпорядник трискладового тесту не проводив, тому відмова надати запитувану інформацію є протиправною, і може бути визнана судом як протиправна.

Ця публікація створена в рамках проєкту, що фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини для підтримки української незалежної журналістики.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (19)
  1. 22 заброньованих, це дуже багато.
    Повинно бути максимум 3 -5 чоловік.
    Там така високоінтелектуальна робота, що їх можна замінити без
    проблем і скоротити штат в 2 рази.
    А вони тільки збільшують…..

    Муніципальна варта, зараз ДУЖЕ
    потрібна ? Скільки на них йде коштів ?
    Вони ніхрена не роблять, тиняються
    містом і все. Нехай прозвітують
    що вони зробили.

    Все це говорить, що влада дбає тільки про себе. Вони і досі не зрозуміли, що
    все потрібно робити для перемоги , а не роздувати штати, бронювати всіх,
    робити крупні ремонти і т.д.

    1. Муніципальна варта не треба в мирний час, а під час війни – тим більше

  2. а чуліпа якого хєра там робить. Заробив на квартиру та й хай пиздує відробляє халявні гроші на передку.

  3. ПІНІСА,БОРЦЯ ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ І З КОРУПЦІЄЮ ВПЕРШУ ЧЕРГУ,А НЕ В ЖЕК ДЕРИБАНИТИ ГРОШІ ГРОМАДИ,ТАМ СОЛОВ’ЯНЧУК І ”КОМАНДА” СПРАВЛЯЛИСЯ БЕЗ НЬОГО І ДАЛЬШЕ СПРАВЛЯТЬСЯ,БУЛО Б,ЩО ”ХЛОПНУТИ”.А ЩЕ СПІВАКА”МИГУЛЬКУ”В ТУ КОМАНДУ, МИСТЕЦТВО В КОВЕЛІ НЕ ЗГИНЕ,БЕ НЬОГО,ТАЙ ВЕЛИКОГО ОСВІТЯНИНА БИЧКОВСЬКОГО В ПРИДАЧУ”КГБІСТА”,БОМБОСХОВИЩА В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ ПОБУДУЮТЬ І ВІДКРИЮТЬ БЕЗ НЬОГО НЕЗГІРШ А ТО Й КРАЩЕ.МУНІЦИПАЛЬНУ ВАРТУ З БЕРДЯНСЬК.МЕНТОМ В ”ТЦК”, ВОНИ МІСТУ НЕПОТРІБНІ”ПАПОЧНІКИ”,ГАНЯЮТЬ ЛЮДЕЙ,ЯКІ ВИЖИВАЮТЬ І ЩЕ ЇХ ДЕРЖАВА АГІТУЄ ”ДОНАТЬТЕ”.МОЖЕ КОГОСЬ ЗАБУВ, ВИБАЧАЙТЕ,…

    1. тільки не треба пінісів-мигуль і всю цю нечисть порівнювати з простими військовослужбовцями із ТЦК, серед яких чимало хлопців-напівкалік, які з нуля прийшли

        1. Я знаю таких особисто – хлопці з нуля, які поклали здоров’я на нулі і зараз вони обмежено придатні. але звільняти їх влада не хоче, тому і оприділяють таких по військоматах. Поцікавтесь, познайомтесь, самі переконаєтесь. Але якщо хочеться тупо погнати на “тцкашніків”, то ніякі доводи не допоможуть.

          1. Я проходив комісію. Ні одного покаліченого там не бачив у всіх писки за три дні не обсериш стоїть відгодованіе хамить, 2 години стояв на сонці поки оте чмо відкрило двері й пустило в приміщення. Хоча мені май же 60. А отой Ромік як дихнув то я думав очманію від перегару. Почав мені тикати хамити погрожувати.

    2. З “нуля” пишете, пане Сковородо? Дай Вам, Боже, здоров”я і щасливого повернення додому. Вас із задоволенням візьмуть на роботу в будь-яку установу. Сковороди або пательні сьогодні – на вагу золота. У випадку чого – ефективна зброя проти недовчених писак.Гарного і плідного дня!

  4. а ще у Пєніса є помічниця- Анка пулємєтчица. її санітракою, а доцю її молодшою медсестрою. От і буде команда “патрійотів”. А то звикли тільки з автоматами фотографуватись.

  5. А,Якововлев, заступник ”Птахи”, котрий аж Луцька,”заброньований”? Якщо ні то біда,бо Ковель без нього і мер наш народний незможе нормально функціонувати і розвиватися… Треба негайно внести ясність в це питання,такого спеца треба берегти і цінити,ну дуже він потрібен і як казали, колись – любий…Аж Луцька кожного дня на роботу бідний на ”працю” преться, цінити треба та пожертви, ковельчани…

  6. Та яка бронь може бути в чинуш? Типу, обрані, не такі, як прості українці? А хто міняти буде тих, що зараз з посадок не вилазять ?

  7. В нас Боря тоже таке гамно по набирав муніципалів здорових ,ментів і ЦТК там є паро хлопців по інвалідності цікаво скільки він своїх друзів забронював

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X