Стало відомо, як і скільки пожертв зібрали з бюджетників Ковеля

16.04.2022 о 20:20 · 3 хв читання

На початку березня службовці виконавчого комітету Ковельської міської ради ініціювали добровільний збір коштів, щоб мати можливість швидко реагувати на потреби оборони міста в стані війни та допомагати військовим Збройних Сил України.

Про це пише міський голова Ігор Чайка на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, хтось віддав для таких потреб свій одноденний заробіток, хтось — дводенний чи ще більшу суму зароблених коштів.

Хто долучився?

До цієї ініціативи долучилися усі установи та заклади бюджетної сфери Ковеля. Станом на 13 квітня було зібрано добровільних пожертв на суму: 1 млн 917 294 грн, а саме:

 • 868 520 грн – від працівників сфери освіти;
 • 435 000 грн – від працівників Ковельського МТМО;
 • 257 310 грн – від працівників виконавчих органів міської ради;
 • 141 700 грн – від працівників закладів культури, фізкультури та спорту;
 • 96 650 грн – від працівників сфери соціального захисту;
 • 70 114 грн – від працівників РЖКП №1;
 • 48 000 грн – від працівників КП «Добробут».

Доброго дня! Хочу звернутись за допомогою. Я працюю в Ковельському МТМО. У нас попросили, щоб ми написали заяви, що ми згідні на перерахунок одноденної зарплати на рахунок армії. Звичайно, ніхто не проти… Але хотілось би знати, чи ці кошти дійсно підуть на потреби наших хлопців, чи на премії медичних директорів?

– йдеться у листі до наших журналістів

До речі, у Фейсбуці під дописом міського голови виникла дискусія:

Міський голова Ігор Чайка пояснює, як контролюється надходження та розподіл грошей. Він каже, щоб надходження та розподіл коштів відбувалися максимально відкрито та прозоро, ми створили комісію. До її складу увійшли працівники виконкому та депутати міської ради. Зокрема, Світлана Верчук (голова комісії), депутат міської ради Ігор Пініс, член виконкому міської ради Ігор Ткачук, начальник відділу бухгалтерського обліку і звітності міськвиконкому Людмила Троцюк та завідувач господарством Олег Загорський.

Ігор Чайка говорить, що комісія розробила порядок обліку надходжень коштів та форму звітності щодо їх використання. Відповідно, розподіл коштів з перших днів відбувався тільки через засідання цієї комісії. Насамперед, розглядали заявки від підрозділів Збройних Сил України і територіальної оборони.

Головна передумова для виділення коштів – подальша обов’язкова звітність: чеки, акти виконаних робіт, рахунки тощо.

Клопотання про допомогу розглядають тільки з візою міського голови і його заступників. Звіти формуються щотижня

– зазначає Ігор Чайка

Ось що вдалося, зі слів Ігоря Чайки, придбати за добровільні пожертви?

 • Автівки: 3 (три) автомобілі для ЗСУ: суми 232 тис. 320 грн, 115 000 грн, (співфінансування), 48 000 грн (співфінансування).
 • Також оплатили придбання лакофарбової продукції для того, щоб одну із цих автівок перефарбувати — 2 795 грн.
 • Пальне: для перевезення гуманітарної допомоги – 11 220 грн, для перевезення жінок з дітьми — 25 935 грн, для допомоги місту-партнеру Буча (заправка бензинових генераторів) — 16 750 грн.
 • Тактичне обладнання: планшети для артилеристів — 35 200 грн, часткова компенсація вартості тепловізора — 42 200 грн, друк карт для підрозділів нашої територіальної оборони — 1 550 грн.
 • Інструменти для зведення фортифікаційних споруд на суму 39 208 грн придбали для ЗСУ необхідні інструменти: акумуляторні дрилі та пили, шуруповерти, шліфувальні машини, ящики для інструментів, запасні акумулятори та відрізні диски.
 • Допомога місту-партнеру Бучі на суму 435 000 гривень: придбано 10 бензинових генераторів, шліфувальні машини, шабельні пилки тощо. Усе це доправили 12 квітня в місто Бучу й особисто передали представникам міської влади.

Ігор Чайка пише, що зараз формується новий список. Зокрема, планується закупити безпілотник та спеціалізований одяг для наших захисників.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X