Суд поставив крапку в зашкварі з підробкою бюлетенів у Ковелі

14.11.2020 18:00

Як вже повідомлялося у «Ковель media», Волинський окружний адміністративний суд розглядав дві позовні заяви, які стосуються результатів голосування на територіальному виборчому окрузі №3 міста Ковеля за кандидатів до міської ради.

Нагадаємо, у виборчих бюлетенях до Ковельської міської ради у списках політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» на окрузі № 3 зазначалося 11 (одинадцять) кандидатів, тоді як Центральна виборча комісія затвердила їх там лише 7 (сім). Дивним чином у бюлетенях не була вказана кандидатка від «Батьківщини» Ірина Шайнюк, хоча її кандидатуру ЦВК затвердила.

У партійній газетці, яку під час виборчих перегонів роздавали «батьківщинівці», на сторінці партії у Фейсбуці та на офіційному сайті ЦВК чітко вказується 7 кандидатів. Звідки ж їх взялося у бюлетенях на третьому окрузі аж одинадцять?!

Хто сфальсифікував виборчі бюлетені і тим самим вчинив кримінальне правопорушення – повинні були з’ясувати правоохоронні органи, до яких із заявою про злочин звернувся депутат сьомого скликання Володимир Косцьов’ят з фракції «УКРОП». У коментарі журналісту «Ковель media» він сказав, що йому нічого не відомо про долю своєї заяви. Мовляв, поліція мовчить, хоча зобов’язана була внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне провадження, проінформувавши його, як заявника.

3 листопада до окружного адміністративного суду із позовними заявами звернулися Волинська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та Віра Федосюк, яка на виборах до Ковельської міської ради була першим кандидатом від цієї політичної сили. Третьою особою без самостійних вимог на стороні позивача значилася Ірина Шайнюк. Відповідачем в обох справах виступала Ковельська міська територіальна виборча комісія.

Уповноваженою особою обласної організації «Батьківщина» та представником Віри Федосюк, як позивачки, був Андрій Карпюк – син колишнього голови Ковельської РДА та заступника голови Волинської ОДА Віталія Карпюка.

До речі, свого часу Андрій Карпюк працював секретарем у Печерському районному суді міста Києва, в тому числі у судді Родіона Кірєєва, який відомий тим, що у 2011 році розглядав резонансну кримінальну справу стосовно лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

У Волинському окружному адмінсуді 5 листопада до початку розгляду справи по суті від обласної організації ВО «Батьківщина» надійшла заява про відмову від адміністративного позову та закриття провадження. В судовому засіданні уповноважена особа Андрій Карпюк підтримав заявлене клопотання та не заперечив про закриття провадження у справі.

Представник міської територіальної виборчої комісії та Ірина Шайнюк в судове засідання не з’явились, хоча належним чином були повідомлені про місце, дату та час розгляду справи по суті.

Суддя Віктор Мачульський заяву задовольнив та прийняв відмову позивача від позову.

Того ж дня, але кількома годинами пізніше, позивачка Віра Федосюк вирішила, очевидно, йти «до кінця», незважаючи на дивне рішення своїх обласних партійних «босів». Вона просила суд визнати протиправними дії міської ТВК, скасувати її протокол від 2 листопада про встановлення результатів виборів в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, визнати недійсним голосування 25 жовтня на територіальному виборчому окрузі №3 у дільничних виборчих комісіях, які знаходяться у «спальних» мікрорайонах міста Ковеля на вулиці Володимирській та на «Сільмаші», а також у селах Ружин, Клевецьк, Городелець, Зелена та Воля-Ковельська.

Позивачка наполягала на проведенні тут повторних виборів депутатів Ковельської міської ради. В обґрунтуванні позову зазначалися вищевказані аргументи про грубу фальсифікацію виборчих бюлетенів. Наголошувалося, що Ірина Шайнюк заяви про відкликання своєї згоди балотуватися кандидатом у депутати від ВО «Батьківщина» не подавала, рішення про скасування реєстрації її як кандидата у депутати не приймалося.

Міська ТВК у відзиві на позовну заяву стверджувала, що Ірину Шайнюк не вказано у виборчих бюлетенях «у зв’язку з технічною помилкою». Як повідомила суд виборча комісія, на підставі заяви від уповноваженої особи Волинської обласної організації ВО «Батьківщина» міською ТВК прийнято постанову № 45 від 25 жовтня 2020 року, якою вирішено при підрахунку голосів в межах територіального виборчого округу № 3 зарахувати проставлені позначки біля кандидатів у депутати до Ковельської міської ради від «Батьківщини» п’ятьом особам, які не є кандидатами у зазначеному виборчому окрузі на підтримку всього територіального виборчого списку «Батьківщини».

Постанова №45 жодним чином не оскаржувалась, а отже, на думку Ковельської міської ТВК, ніяким чином на даний момент в законному порядку скасована бути не може.

Ірина Шайнюк в судове засідання не прибула. Вона працює начальником відділу біометричних документів Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ковельської міської ради. З огляду на посаду, чи вигідно їй при новообраній владі виступати в суді за перевибори частини депутатів міськради?

Суд встановив, що Вірою Федосюк ні під час проведення голосування, ані після підведення підсумків на ДВК не ставилося питання про порушення її права як виборця, та не було подано жодної скарги з приводу цього. Підведення підсумків голосування в даному випадку ніяким чином не впливає на права її, як виборця. Вона мала можливість взяти участь у виборах шляхом голосування 25 жовтня.

Позивачем не доведено, як допущена помилка у бюлетені вплинула на права позивача як виборця при вчинення дій Ковельською міською ТВК по встановленню результатів виборів в єдиному багатомандатному окрузі на перших виборах депутатів Ковельської міської ради Ковельського району Волинської області 25.10.2020 р. та прийняття відповідного протоколу від 02.11.2020 р.

– говориться у рішенні суду

Віра Федосюк не оскаржувала невнесення комісією до списку певного депутата чи допущення інших протиправних дій при виготовленні та затвердженні виборчих бюлетенів.

Головуючий у справі суддя Руслан Денисюк, який є ковельчанином, в задоволенні позову відмовив.

Це рішення було оскаржене Вірою Федосюк у Восьмому апеляційному адміністративному суді (м. Львів), який залишив його в силі.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *