Суд закрив кримінальну справу про розбій у Ковелі

23.11.2020 13:15

Вранці 1 листопада 2019 року 47-річний ковельчанин зайшов до ліцею №7 і в учительській погрожував освітянам предметом, подібним на зброю – пістолет Макарова, вимагаючи у них гроші. Перелякані вчителі переконували, що грошей у них немає. Після цього чоловік залишив приміщення, а працівники закладу освіти викликали поліцію.

Поліцейські оперативно затримали розбійника. Виявилося, що він мешкає неподалік ліцею, проблем із законом раніше не мав, неодружений, з вищою освітою, ніде не працює. Свої дії пояснив тим, що таким «оригінальним» способом хотів познайомитися з дівчиною. У його будинку під час обшуку правоохоронці знайшли сувенірну пляшку з-під горілки у вигляді пістолета, якою той погрожував учителям.

Того ж дня поліція внесла відмості стосовно затриманого в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019030110002021 за ознаками вчинення ним злочину, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України (Розбій), що карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Ухвалою суду «жартівника» взяли під варту на два місяці. Його захисником став колишній процесуальний прокурор, старший помічник прокурора Ковельської міжрайонної прокуратури Віктор Клімук.

Згідно з висновком судово-психіатричного експерта від 19 листопада 2019 року, у підозрюваного виявили «непритаманну його вікові та освіті особистісну інфантильність, елементи паралогічності в мисленні, емоційну парадоксальність, некритичність до власного стану та скоєного». У той же час матір будь-які психічні відхилення у свого сина заперечувала.

У зв’язку зі складністю клінічної картини слідчий поліції звернувся до Ковельського міськрайонного суду з проханням помістити заарештованого до психіатричного закладу для проведення стаціонарної психіатричної експертизи з метою вирішення питання про його осудність. Суд задовольнив дане клопотання, направивши ковельчанина до Львівської обласної державної клінічної психіатричної лікарні. А згодом він опинився у Волинській обласній психіатричній лікарні у селищі Олика.

17 листопада 2020 року Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Петра Бойчука, з участю прокурора, потерпілої (в ухвалі фігурує всього одна потерпіла особа), розбійника, його захисника та законного представника розглянув клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно підозрюваного.

Суд постановив у задоволенні клопотання відмовити; кримінальне провадження – закрити; запобіжний захід, обраний щодо ковельчанина у виді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги – скасувати; речові докази: декоративну флягу у формі пістолету – знищити, а одяг та мобільний телефон – повернути останньому.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.