Суд зобов’язав поліцію повернути вилучену деревину

20.06.2020 о 12:30 · 2 хв читання

Мешканець Ковельського району оскаржив у суді протиправні дії поліцейських.

15 квітня цього року дільничний офіцер Ковельського відділу поліції на території пилорами у селі Білин виявив понад сорок колод деревини різної породи.

У відділі поліції повідомили, що на цю деревину не було документів.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група, деревину вилучили та передали на відповідальне зберігання, а відомості за цим фактом слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання лісу).

Власник деревини звернувся до суду з проханням скасувати накладений на неї арешт, оскільки він придбав її в державному підприємстві «Ковельське лісове господарство», що підтверджено товарно-транспортними накладними.

В судовому засіданні заявник пояснив, що придбану деревину привіз на територію господарства в село Білин для порізки. В день проведення обшуку надав слідчому документи на підтвердження правомірності її придбання, однак його пояснення були проігноровані, а деревина визнана речовим доказом. Чоловік просив повернути майно, яке не має відношення до будь-якого злочину.

На думку слідчої судді Ковельського міськрайонного суду Тетяни Денисюк, твердження слідчого поліції Дмитра Мартинюка про необхідність перевірки наданих заявником документів, то два місяці є достатнім строком для звірки накладних. Мовляв, правоохоронні органи повинні діяти оперативно, особливо, коли мова йде про обмеження прав особи.

На даний час існує непропорційне, невиправдане втручання у права власника, тому майно необхідно звільнити з під арешту

– вказується в судовій ухвалі

Суд скасував арешт та зобов’язав поліцію негайно повернути власнику його деревину.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X