У Ковелі хочуть перейменувати ще 8 вулиць: топонімічна комісія запропонувала нові назви

19.03.2024 о 14:50 · 2 хв читання

Повномасштабна війна спровокувала стійку потребу позбутися будь-яких зв’язків з агресором. Більшість топонімів у нашій громаді, які нагадують нам про радянщину, росію, уже змінили свої назви.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська міська рада.

Відповідно до рішень міської ради від 28 жовтня 2022 року №27/51 та від 28 лютого 2023 року №32/71 перейменовано 46 вулиць та 5 провулків.

Втім, процес не завершено. 27 липня 2023 року набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Публікація за темою: У Ковельській громаді перейменували майже 50 вулиць та провулків

Відповідно до вимог законодавства, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті, у Ковелі топонімічною комісією розглянуті звернення з пропозиціями про перейменування вулиць, що надходили на адресу міської ради упродовж 2023 та 2024 років.

За результатами роботи комісії запропоновано внести на громадське обговорення питання щодо перейменування 10 вулиць.

місто Ковель:

  • вулиця 1-го Травня – вулиця Володимира Мономаха;
  • вулиця 8-го Березня – вулиця Наталії Кобринської;
  • вулиця Бенделіані – вулиця Олени Степанів;
  • вулиця Брюллова – вулиця Петра Яцика;
  • вулиця Купріна – вулиця Євгена Маланюка;
  • вулиця Мічуріна – вулиця Кирила Стеценка;
  • вулиця Менделєєва – вулиця Любомира Гузара;
  • вулиця Чайковського – вулиця В’ячеслава Хурсенка;

село Білин:

  • вулиця 8-го Березня – вулиця Волі;

село Заріччя:

  • вулиця Першотравнева – вулиця Панська.

Міська влада наголошує, що при перейменуванні вулиць мешканці не будуть нести жодних додаткових витрат, адже чинним законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документів про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо). Усі документи зі старими адресами є чинними.

Зміна назви вулиці також не є зміною місця проживання. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба.

Певних додаткових витрат можуть зазнати юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

У разі перейменування вулиць, виникає необхідність внесення змін у найменування чи місцезнаходження юридичної особи та змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб

– йдеться у повідомленні
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (39)
  1. А коли переіменують вулицю Адама Міцкевича? Укарїна знаходилась під польською окупацією А він поляк ще й білоруського походження

  2. Ти про себе запроданка польська
    “Поляків так рве, бо Бандера та соратники, зробили революцію в свідомості колонізованих і окупованих Польщею українців і поставили хрест на так званій «ягелонській» імперській концепції розвитку польської державності: «од можя до можя». Столітні спроби зачистити і інкорпувати український етнічний простір були зупинені Бандерою та націоналістами.” То як то паралельна вулиця імені батька нашого Бандери
    а тута поляка окупанта Міцкевича

  3. Маланюк Євген Филимонович
    Письменник і історик культури
    Його називали “Імператор залізних строф”
    Євген Маланюк називав Україну Пріською царя Петра😅

    Євген Маланюк якось сказав: “Як в нації вождя нема, тоді вожді її поети”

  4. Вам гроші громада міста платить за таку діяльність, вас для цього обирали?! Ні честі, ні стиду, ні сорому. Це самі важливі для міста та невідкладні питання? Що за ганьба. Чим вам заважають жити прізвища таких видатних людей як Менделєєв чи Мічурін?

  5. Чому називати вулицю іменем Католика Любомира Гузара? Є така укр. Приказка ( правда трішки вульгарна) : «…як собаці нема що робити, то лиже яйця…!» Так получається і в нас! Віддайте гроші на ЗСУ, після Перемоги будете перейменовувати!

    1. Любомир Гузар укрїнець більший за багатьох з українським паспортом.

  6. Тобто з 2014по 2022 рік вам ці вулиці не заважали? А в 2024 вам треба терміново міняти всі вулиці
    Маразм якийсь

  7. Як добре, що є ” вічні” назви вулиць : Садова, Вишнева, Сонячна, Медова…

    1. І знову підірваний баян… Невже ти на нову методичку 30 срібних не заробив?

  8. Бенделіані – військовий льотчик, грузин, який загинув визволяючи Україну, Київ та Волинь від фашизму (!!!!). ДумайТЕ….Звісно, якщо є чим…

    1. і хуй мені на твого бенділіані! мій дідо працював на благо громади і чомусь помер теж на батьківщині але таких заслуг немає! хоча з його податків кормилися всі ті бєндєліані! тобто простому трудящому хуй а всім іншим слава!?

      1. Ото нема чого називати чиїмись прізвищами вулиці. У кожного свої Герої і люди, які заслуговують повагу.

        1. ……. = Зелена, Світла, 1, 2, 3 = Пересічний ковельчанин = Анонім = Ок = Така правда

  9. А що після цього ми краще жити будем? Та мені і сталіном назвіть аби війна закінчилася

  10. А я думала, що війна спровокувала стійку потребу, кошти спрямовувати на ЗСУ на зміцнення країни,а не на безглузді перейменування. Але ж це не вписується в світогляд та дії псевдопатріотів та ділків,що наживаються на цих
    перейменуваннях.

  11. Поки діти чиновників не будуть воювати, ось така у нас буде ..... пише:

    Топонімічну комісію в студію! І як палких ”патрійотів” обмундирувати і на ротацію на ”нуль”. Плюс діпутатів. Ротним Чайку, замполітом Миронюка.

  12. Назву вулиці змінили,а грошей списали ніби нову дорогу до Києва побудували.А зайнятись чимось корисним то грошей немає. Щоб перемогти радянщину,потрібно весь Ковель під бульдозери пустити і місто заново побудувати. Ну стояв будинок з табличкою вул.Леніна,а зараз з табличкою вул Незалежності, а в дворі і в під’їзді срач так і лишився.

    1. Колись спачу не було і цих недолугих ларьочків, магазинів на перших поверхах, достройок, частин з пенопластом. А зараз- «краса» в повному обсязі.

      1. Ти, бачу хничеш за совком, коли не було “цих недолугих магазинів на перших поверхах, достройок, частин з пенопластом”. Було 2 гастрономи в центрі без м’яса і сала на прилавку – тільки під прилавком і тільки по блату.

  13. а робочі місця для незахищених верств створити ви не хочете,а хочете й далі щоб ваших підарських дітей гнобили в школах європи! то живіте так і шукайте винних в людях! дармоіди йобані!

  14. Чиновники (посадовці),прибрали до своїх загребущих рук все і вся…та й ще трішечки(!)😜,почали змагатись/їм жеж нудно!/ між собою ,вигадуючи чим би ще дошкулити людям( брехнею вже не цікаво,малоефективно(!))…
    …от і вигадують…особливо,якщо можна грошики відмити!😫

  15. Як би вулиці не перейменовували, війна від цього не закінчиться і хлопці гинути не перестануть! Яка різниця, як та вулиця називається, якщо нею щоденно возять загиблих воїнів. Є більш нагальні господарські потреби в місті, ніж перейменування вулиць. Від назви вулиць ВЗАГАЛІ зараз нічого не залежить! Про це можна буде подумати після закінчення війни. А на сьогодні, коли країна у вогні і крові, не можна займатися марнотратством! Перейменування – не безкоштовна справа! Знову хочуть купити нове сідло на стару хвору клячу!!!

    1. орки,захоплюючи міста,одразу змінюють україномовні таблички на яZикові.Чому не кажуть як”наші”-какая разніца на каком яZикє?
      Якби порвали з радянщиною і рашею після 1991р протягом 10 років ,то сьогоднішньої війни не було б !!!
      Україна не зробила правильних висновків з історії, ми знову попали під підступні дії рашистів 😡😱😪

  16. Повномасштабне вторгнення розпочиналося також з території білорусії і ракетні удари від них наносилися по Україні…
    Сьогодні країни ЄС, США, Канада, Австралія визнали білорусію безпосередніми посібниками раши в війні проти України. 😡😱
    Не дивлячись на це ,наша народнообрана влада Ковеля не хоче перейменовувати найдовшу вулицю Ковеля, яка носить назву напрямку ворожого міста брест.!!!!!!! В тому напрямку наше рідне Ратне, але увіковічнюємо вороже …😡😱
    Чому так…???
    Вул.брестська отримала свою назву в 60-х роках. Вона не має ніякої історичної цінності до нашого славного міста .
    Можливо деякі керівники надіються, що все повернеться до “єдиного” народу ,або….??????

  17. Україна знаходилась під окупацією Польщі не один десяток років, поляки вбили не меньше, а набагато більше Українців. Наш батько Бандера боровся за звільнення України від польської колонізації, а в нас паралельна вулиця носить назву поляка-білоруса Міцкевича ще й самомісінькому центрі міста ГАНЬБА

  18. Не хочете змінити вулицю Мічуріна на вулицю Петра Грицюка ,який побудував пів Ковеля та прожив своє життя із сім’єю,ось тут ,на Мічуріна!!!!!?????

    1. Так не перейменують бо вказівки не має пише:

      Треба обов’язково де та комісія негайно перейменувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X