У Ковелі існує багаторічна практика обману споживачів

13.11.2021 13:07

Дуже прикро, але в Ковелі існує багаторічна практика обману споживачів при наданні послуг з централізованого опалення.

Про це «Ковель media» пишуть ковельчани.

Вартість послуг з централізованого опалення первинним енергоносієм, для якого ПТМ «Ковельтепло» використовує декілька опалювальних сезонів поспіль значно дешевші дрова (в порівнянні з вартістю природного газу, який закладено у тариф), явно завищена і не відповідає якості послуг.

У перерахунку на одиницю теплової енергії вартість дров у декілька разів нижча, ніж природного газу. І якби в тарифну вартість одиниці теплової енергії «Ковельтепло» закладало вартість дров, а не природного газу, то тариф на опалення був би в 2,5 рази менший, ніж існуючий. Адже вартість первинного теплоносія (паливна складова) становить біля 70% тарифної вартості опалення.

Публікація за темою: Чиновницька облуда: чим насправді опалюють Ковель

По-друге, «Ковельтепло» спонукає мешканців багатоповерхівок (нібито з метою економії) до здійснення нормативно забороненого регулювання (сповільнення) потоку теплоносія за допомогою запірної арматури, яка знаходиться в тепловому вузлі (індивідуальному тепловому пункті – ІТП) багатоповерхового будинку. Для цього «Ковельтепло» в перевищення своїх повноважень надає дозвіл та доступ до ІТП окремим мешканцям цих будинків для так званого «регулювання».

Для досягнення комфортних умов (+21–22° С) проживання в квартирах «Ковельтепло» має подавати теплоносій такої температури, яка б відповідала температурному графіку, затвердженому на цьому комунальному підприємстві.

Згідно п. 6.3.30 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом від 14 лютого 2007 року за №71 Міністерства палива та енергетики України, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2007 р. за № 197/13464, секціонувальні засувки і запірна арматура в нормальному режимі мають перебувати в повністю відкритому або повністю закритому положенні; регулювати ними витрату теплоносія забороняється.

Відповідно до останнього абзацу п. 6.3.33 цих Правил, використання запірної арматури для регулювання параметрів теплоносія не дозволяється.

Згідно п. 6.7.35 ДБН В.2.5-67-2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування», не допускається застосовувати запірну арматуру як регулювальну.

Протягом усього опалювального сезону засувки завжди повинні бути відкриті повністю! Якщо їх прикривати, то перші батареї в стояках з боку подачі будуть практично так само гріти, як і раніше. А ті, що далі від подачі, будуть ледь теплі або й зовсім холодні. А гроші за опалення стягуються однаково з усіх мешканців пропорційно опалювальним площам квартир і незалежно від того, яка температура в квартирах – гріють батареї чи ні. Ті, в кого батареї гріють, будуть платити за спожите тепло не повністю, а ті, в кого не гріють, частково платитимуть за тих, у кого батареї гріють.

Запірна арматура може бути в повністю закритому положенні тільки в аварійних випадках!​

Як наслідок, причиною того, що в одних квартирах батареї добре гріють, а в інших набагато гірше, є часткове закриття засувки на подачі та/або звороті теплоносія в будинок, яке періодично здійснюють призначені особи (а іноді і самі працівники «Ковельтепло»), маючи ключі до ІТП.

Незважаючи на погіршення якості опалення найбільш віддалених квартир від теплопункту, «Ковельтепло» використовує багаторічну практику досягнення великої різниці температур (подавальної та зворотньої) для вчинення деяких маніпуляцій із списанням паливних матеріалів (газу, дров, брикетів тощо) в надмірних кількостях.

Тому не ведіться на обман, припиніть здійснювати будь-яке втручання в систему теплопостачання своїх будинків! Цим самим ви не дасте можливості ПТМ «Ковельтепло» здійснювати певні маніпуляції.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. За таке спрос в першу чергу з мера має бути, він першим до прокуратури бігти повинен.

  2. Вони зараз краще роблять: ставлять блинди з отворати (шайби), і ти крани крути не крути швидкість руху води від того не збільшується, а батареї холодні((.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.