Чиновницька облуда: чим насправді опалюють Ковель

11.11.2021 о 16:58 · 4 хв читання

Несподівана колізія трапилася сьогодні, 11 листопада, на засіданні виконкому Ковельської міської ради, коли розглядалася інформація про функціонування комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

На пропозицію міського голови Ігоря Чайки задати питання доповідачу – заступнику начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, начальнику відділу капітального будівництва Сергію Дудці слово попросив депутат Ковельської міської ради Андрій Миронюк.

У мене запитання до Володимира Івановича Бойка (директор «Ковельтепло», – ред.). На жаль, його немає. Отож, в інформації про підготовку теплового господарства підприємства теплових мереж «Ковельтепло» до роботи в опалювальний сезон 2021-2022 роки станом на 01 листопада 2021 року написано «спожито газу за жовтень – 495 031 куб. м.; спожито електричної енергії на виробництво за жовтень – 237 494 кВт. год.». Я дуже часто пішки гуляю і спостерігаю, як котельні чадять темним димом. У мене запитання: це у нас так газ чадить? Чи Володимир Іванович мав би ще тверді енергоносії заначити, як спожиті?

– запримітив пильний депутат відсутність даних про інші, крім газу, види палива, якими опалюють міські об’єкти

Публікація за темою: Колишньому меру Ковеля присвоїли звання Почесного громадянина міста

Ну, ви знаєте яка ситуація на ринку природного газу. У нас більшість котелень мають додаткове альтернативне паливо – це тверде. На твердому паливі працюють…

– спробував «заговорити» депутата доповідач Сергій Дудка
Сергій Дудка

Я це розумію. Однак в мене запитання: чому це не вказано в інформації?! Я там знайшов про заготовлене тверде, а спожиті – тільки газ і електроенергія!

– наполягав Миронюк

Слід зауважити, що тема вартості енергоносіїв, які використовуються для генерації тепла є досить чутливою для ковельчан. Мешканці міста раз по раз чудуються, вдивляючись у рахунки за тепло. Попри десятки мільйонів, інвестованих міською громадою в модернізацію котелень, в тому числі на встановлення котлів, здатних працювати на дешевшому – альтернативному природньому газу паливу, вартість «платіжки» щоразу зростає!

Публікація за темою: «Ковельтепло» запевнило, що масштабного зростання тарифів не буде

Виручати підлеглого Сергія Дудку взявся перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

Сьогодні в нас, в середньому, 60 відсотків тепла виробляється шляхом спалення природного газу, а 40 відсотків за рахунок твердого палива. Взагалі інформація стосовно того, скільки чого спалили… Взагалі інформацію стосовно того скільки чого спалили він взагалі написав з приводу газу інформацію в зв’язку з тим, що дуже зараз стоїть, як би гостро, питання обліку і розмежування цього споживання, бо ринкова вартість природного газу на сьогоднішній день, в середньому, 40 гривень за кубічний метр

– сказав Тарас Яковлев
Тарас Яковлев – крайній справа

При цьому активно жестикулював, лукаво вертів очима то вгору, то вниз, то в боки приїжджий лучанин, зумівши в Ковелі стати мільйонером за якихось пів року перебування на посаді.

Ми споживаємо в рамках наших лімітів цей, так званий, «пільговий газ», який був наданий на підставі підписаних Меморандумів між Президентом і міськими головами в середньому по 10 гривень. Тому, якраз він і вписав цю кількість, бо він кожен день контролює ці ліміти. Залишків твердого палива на сьогоднішній день в нас…

– мовив Тарас Яковлев

Публікація за темою: Перший заступник мера не повинен ображатися: в Ковелі корупцію потрібно викорінювати

Подібне словоблудство не вдовольнило депутата Андрія Миронюка.

Тарас Володимирович, я, вибачте, переб’ю. Я це розумію. Але споживання чому не вказане?!

– він вкотре спробував отримати відповідь на просте, здавалось, питання
Андрій Миронюк

У голосі першого заступника мера Чайки, який у цей час сидів поруч, киваючи головою, нервово забринів «метал»:

Я ж вам пояснюю. Ви що, не чуєте? Я вам пояснив, чого вказане споживання природного газу. Бо на сьогоднішній день це дуже стратегічне паливо, яке може закінчитися. А я просто говорю усно. Скільки спожито – Бойко без проблем скаже…

Публікація за темою: У Ковелі міська влада закупить планшетів на 135 тис. грн

Вочевидь, членів виконкому, які неквапливо щось там «тицяли» в службових планшетах, подібні деталі паливного балансу комунального підприємства критичної інфраструктури цікавили мало.

Зауважень, доповнень до проєкту рішення немає? Інформацію берем до відома

– заявив міський голова Ігор Чайка

І тим самим закрив вразливу тему, в якій «крутяться» десятки мільйонів боргів ковельчан.

Ігор Чайка

Публікація за темою: Виконком затвердив збільшення тарифів для ковельчан

Так все ж, чому в офіційній інформації, поданій на розгляд виконкому, не знайшлося ані найменшого рядочка, аби відобразити реальний стан спожитого котельнями палива? Палива, яке під виглядом і за ціною газу коптить ковельське небо, забиваючи сажею легені ковельчан та гостей міста.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Скажіть будьте ласкаві коли вже понажираєтесь навіщо і далі людей заганяєте в боргову яму люди і так не мають чим платити, субсидії обрізають,пенсії не добавляють що робити бідним людям.Собі зарплати збільшуєте, ціни також,а за пенсії і не думаєте кидаєте тим кому75 80 85 ,а всі інші що не люди.Схаменіться і побійтеся Бога він все бачить.

  2. Головне опалюють. А ДИМУ БЕЗ ВОГНЮ НЕ БУВАЄ. Був час в Ковелі диміли КОТЕЛЬНІ І ПАРОВОЗИ . і НЕ ЗАЗДРІТЬ ТИМ КОМУ ЗА 75 Та добавка йде на ліки.

  3. Схожі оборудки використання газу і твердого палива по ціні газу на схемку на “Ковельсільмаші” у 70-90роках: норми на упаковку двигунів київських і елгавських були різні, а списання проводилось по більшій …охо хо. Це завдання до деяких органів, якщо вони ще існують

  4. Ало,де екологи? Спалюють не тільки якісь брикети, а листя, яке нагребли у місті. Біля котельні, що у дворі вул. 1-го Грудня стоять гори мішків з листям. Доблесні екологісти штрафують бідних селян, які на своєму городі палять бадилля картопляне. Хто оштрафує Бойка? Чи може величезна труба котельні не шкодить екології міста та здоров”ю мешканців? Хотілось би почути відповідь на ці питання від мера Чайки.

    1. не рівняй хуй з пальцем. спалювання листя і бадиляк в котельнях- це державнв політика. а діти в рекламі дихають тільки тим димом зо йде з городів і дач

  5. На все воля божа- не мішайте чесному Бойку покращувати разом з Чайкою екологію міста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X