«Ковельтеплу» надає лізинг на 22 млн грн «сімейний» банк

05.04.2021 12:47
Володимир Бойко і Валентина Романчук

Нагадаємо, на пленарному засіданні п’ятої сесії Ковельської міської ради, яке відбулося 25 лютого 2021 року, депутати надали дозвіл ПТМ «Ковельтепло» на одержання фінансового лізингу – 22 мільйонів гривень для закупівлі обладнання газової котельні, потужністю 18 МВт (мова йде про переоснащення діючої котельні на вулиці Володимирська, 85). Цьому рішенню передувала «гаряча» дискусія у сесійній залі.

Багаторічний директор підприємства теплових мереж Володимир Бойко ніяк не хотів називати банк, в якому «Ковельтепло» отримає 22 млн грн. Мовляв, не хоче робити рекламу банку. Однак деякі депутати проявили настирливість і по суті примусили його назвати фінансового щасливчика. Так усі дізналися, що багатомільйонний лізинг «Ковельтеплу» надає «Укргазбанк».

І хочу доповісти, що в цьому ж банку в позаминулому році брали кредит на 6 мільйонів для того, щоб ввести котел в експлуатацію… І ми його успішно ввели цей котел і, відповідно, повернули гроші банку

– виправдовувався Володимир Бойко

Чому саме «Укргазбанк»? У Ковелі є чимало інших фінансових установ, які могли би надати для комунального підприємства лізинг на 22 млн грн. Хіба не можна було провести тендер?!

Ковельське відділення «Укргазбанку» очолює Інна Синюк – донька начальниці фінансового управління виконавчого комітету Ковельської міської ради Валентини Романчук. Навіть на місцевих виборах у жовтні 2020 року Володимир Бойко і Валентина Романчук разом балотувалися в депутати Ковельської міської ради від «Батьківщини». Щоправда, кількість отриманих голосів виборців була невелика, відповідно – 102 та 34. Згідно декларацій про доходи, Володимир Бойко має в «Укргазбанку» на своє ім’я три рахунки, а Валентина Романчук – два. Так виглядає, що для Валентини Олександрівни та Володимира Івановича цей банк є «сімейним». Скільки вони зберігають тут грошових активів – конфіденційна інформація.

На останній сесії Ковельської міської ради, яка відбулася 25 березня, депутати проголосували за те, щоб ПТМ «Ковельтепло» взяв у банку кредит-овердрафт на суму 1 100 000 грн. Гроші вкрай треба, бо підприємству буде просто гаплик.

Значно зросли борги ПТМ «Ковельтепло» перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ. Якщо станом на 1 січня 2021 року заборгованість становила 14 мільйонів 246 тисяч гривень, то на 1 березня – 23 мільйони 387 тисяч.

Публікація за темою: Двомільйонний борг: «Ковельтепло» програло судовий позов

«Ковельтепо» з 1 червня 2021 року до початку нового опалювального сезону переходить на неповний робочий тиждень з відпрацюванням чотирьох робочих днів – у понеділок, вівторок, середу та четвер. Оплата праці при цьому буде проводитися пропорційно відпрацьованому часу.

Про це «Ковель media» стало відомо з достовірних джерел.

Відповідний наказ про встановлення неповного робочого тижня Володимир Бойко підписав «у зв’язку з недотриманням підприємством запланованих коштів за час проходження опалювального сезону 2020-2021 рр. та значною заборгованістю населення за спожиту теплову енергію, що призводить до неминучих змін в організації виробництва та праці на підприємстві, та через ситуацію в країні, що склалася внаслідок поширення коронавірусної інфекції, з метою збереження кваліфікованих кадрів підприємства».

У наказі про чотириденний робочий тиждень в «Ковельтепло» говориться про припинення трудових договорів з тими працівниками, які не дали згоди працювати в новому режимі роботи. Керівники структурних підрозділів мають під підпис ознайомити своїх підлеглих з наказом про зміну істотних умов праці.

Контроль за виконанням даного наказу Володимир Бойко поклав на головного інженера Василя Заікіна.

Володимир Бойко та Василь Заікін

До речі, згідно декларації про доходи, Володимир Бойко отримав за 2020 рік заробітну плату – 682 678 грн та пенсію – 109 158 грн. Загалом – 791 835 грн (в середньому за місяць 65 986 грн). Василь Заікін задекларував зарплату на посаді головного інженера «Ковельтепло» – 367 910 грн (в середньому за місяць – 30 659 грн), зарплату отримана за сумісництвом – 4 912 грн, подарунок у грошовій формі – 1 000 грн, матеріальну допомогу на лікування – 2 000 грн, винагороду за виконання обов’язків присяжного суду – 3 429 грн.

Публікації за темою:

1 квітня Володимир Бойко отримав від мера міста Ігоря Чайки Почесну грамоту та цінний подарунок з нагоди 30-річчя підприємства теплових мереж.

Володимир Бойко та Ігор Чайка

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *