«Шахер-махери», чи ефективне робота ПТМ «Ковельтепло»

Володимир Косцьов’ят
22.07.2020 о 16:35 · 12 хв читання

Я, Косцьов’ят Володимир, депутат Ковельської міської ради Волинської області, не можу однозначно стверджувати про порушення або фахово оцінювати роботу керівництва ПТМ «Ковельтепло». Таке є предметом для професійних аудиторів та відповідних правоохоронних органів.

Тим не менше, навіть «не озброєним оком» видно в цій історії, що коїться щось неладне в стратегічному підприємстві та його «діяльності», що, звичайно, відображається на наших з вами гаманцях!

Тому можемо і маємо право та й необхідно задавати питання, як владі міста Ковеля, так і керівництву підприємства, отримувати роз’яснення. Якщо підозрілих даних та фактів щодо роботи ПТМ «Ковельтепло» не помічають, ані аудитори, ані правоохоронні органи, то я, Косцьов’ят Володимир, виконую свій прямий депутатський обов’язок та й доповідаю Ковельчанам про такі дивні історії. А кожен з нас нехай вирішує, чи це «шахер-махери», чи ефективна робота підприємства теплових мереж.

По-перше, кожен із нас, Ковельчан, є власником цього підприємства, бо воно є комунальним.

По-друге, життя, побут і матеріальне благополуччя більшості Ковельчан залежить від його ефективної роботи.

Тому так для нас важливо отримати вичерпні відповіді на наші запитання.

Отже,

1. Які покращення для Ковельчан здійснило ПТМ «Ковельтепло» протягом останніх 10 років?

2. Чи зменшилися розміри платежів ковельчан за послуги теплопостачання?

3. Чи покращилися інженерні системи у приміщеннях (радіатори, труби тощо), які обслуговує ПТМ «Ковельтепло»?

4. Чи покращилася якість послуг?

5. Скільки ПТМ «Ковельтепло» освоїло бюджетних коштів за останніх 10 років на модернізацію підприємства і яку користь принесла така модернізація?

6. Які результати останнього аудиту?

7. Хто і коли востаннє оцінював результати менеджменту ПТМ «Ковельтепло»?

8. Чому Бойко Володимир, як керівник комунального підприємства є головою бюджетної комісії депутатів Ковельської міської ради? Сам виділяє, сам перевіряє і сам освоює кошти ковельчан? Чи не є таке корупційними ризиками поміж взаємопов’язаними особами?

9. Взагалі, як оцінити ефективність роботи ПТМ «Ковельтепло», підприємства, якого кожен з нас є власником?

10. На яку загальну суму кредитів взяло ПТМ «Ковельтепло» за останні 10 років і скільки відсотків заплатило, згідно таких угод, фінансовим установам?

Ви можете продовжити список цих питань та боюся, що всі будуть зведені до 2 основних питань: це масштабні «схеми» – «шахер-махер», чи ефективна робота КП «ПТМ «Ковельтепло»?

Ось на Ваш розсуд лише один красномовний епізод із діяльності даного підприємства.

04.09.2012 за № 10-кп ПТМ «Ковельтепло» уклало договір поставки когенераційного модулю Viessmann Vitobloc 200T ЕМ-238/363. Підтвердженням цього є видаткова накладна від 27.09.2012 № 159. На купівлю такої установки пішли, певне, мільйони ваших з нашими бюджетних коштів.

Що це за установка і для чому вона була необхідна для ПТМ «Ковельтепло»?

Довідково: Когенераційна установка Vitobloc – енергетична концепція комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Високий електричний ККД цієї установки досягається завдяки застосуванню енергоефективних двигунів: установка перетворює максимально можливу частку енергії палива на електричну енергію. Простіше установка допомагає ефективно виготовляти електричну енергію з палива і потім її використовувати (більш детальну інформацію можна переглянути за цим посиланням).

Таку ефективну установку чомусь майже 10 років не використовувало ПТМ «Ковельтепло»!

А лише в 2019 році комунальне підприємство надумало ВИГОТОВОЛЯТИ ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ, тому звернулося до Управління ліцензування, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (вх. НКРЕКП від 08.02.2019 № ЛЕ-84/19) із заявою про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

Жарт звичайно, але ПТМ «Ковельтепло» уже всіх обігріло, воду всім підігріло, а тапер надумало ще й виготовляти електричну енергію. Так би мовити «прогрес».

Управління ліцензування в обґрунтуванні від 22.02.2019 року рекомендувало відмовити НКРЕКП у видачі відповідної ліцензії, про що й була видана відповідна постанова регулятора цього ринку від 22.02.2019 року за №238.

У відмові вказана причина: ПТМ «Ковельтепло» не подало всіх необхідних документів.

Разом з тим ПТМ «КОВЕЛЬТЕПЛО» не надано засвідчених копій документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявленої когенераційної установки Vitobloc 200T ЕМ-238/363 в місці провадження господарської діяльності – котельні по вулиці Заводська, 27-А в місті Ковель Волинської області

– йдеться у вищезгаданій Постанові

Отже, менеджмент ПТМ «Ковельтепло» халатно віднісся до розпорядження своїм майном. Навіть пакет відповідних документів протягом 10 років не зуміли підготовити для регулятора. Дивно, чи не так?

Що саме вказує на можливу халатність або на якісь «шахери-махери» зі сторони ковельських чиновників? Наявні у мене факти вказують на те, що помилку у пакеті поданих до НКРЕКП документів у ПТМ «Ковельтепло» та Ковельській міській раді хотіли поспіхом виправити і навіть пішли на те, щоб «заднім» числом виготовити документи – підробили лист, який так і не допоміг виправити прикрість.

Згідно відомостей Державного реєстру речових прав на об’єкти нерухомого майна, виконавчий комітет Ковельської міської ради начебто видає лист №50, який датований від 22.02.2018 року (зауважу, що НКРЕКП саме 22.02.2019 року видало Постанову про відмову ПТМ «Ковельтепло» у видачі ліцензії) про передачу когенераційної установки Vitobloc 200T ЕМ-238/363 в повне господарське відання! Тобто в той самий день, тільки начебто рік перед тим (2018 році), коли Управління ліцензування НКРЕКП подало обґрунтування про відмову у видачі ліцензії ковельському підприємству у видачі ліцензії через неправильно поданий пакет документів. Дивний збіг, чи не так?

Державний реєстратор чомусь рік та два дні почекав і лише 26.02.2019 року вніс дані відомості до Реєстру речових прав за № 45701391. Чому саме 26.02.2019 року? Бо як свідчить дані з сайту державного регулятора, Постанова про відмову у видачі ліцензії ПТМ «Ковельтепло» була опублікована 25.02.2019 року. Швидше за все державний реєстратор у Ковелі не захотів грати у чужі «ігри» і нести кримінальну відповідальність за такі «схеми».

Саме ж Управління ліцензування НКРЕКП зазначає:

…відповідно до Відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманих відповідно до інформаційної довідки від 18.02.2019 № 156586125, об’єкти нерухомості: будівля котельні за адресою: Волинська обл., м. Ковель Заводська, буд. 27а та когенерація (реєстраційний номер 923114207104), розміщена за адресою: Волинська обл., м. Ковель, вул. Заводська, буд. 27а перебувають у комунальній власності Ковельської міської ради, відомості про реєстрацію іншого речового права на зазначені об’єкти житлової нерухомості (котельню та когенерацію) – відсутні

Таким чином, як і хто підробляв лист №50 від 22.02.2018 року у виконкомі Ковельської міської ради мають встановити правоохоронні органи.

Також, нехай хтось пояснити мені та й ковельчанам, навіщо було купляти дорогу таку установку, якщо нею ніхто не користувався десятками років? Якщо навіть працівники ПТМ «Ковельтепло» за 7 років не спромоглися правильно зібрати і подати пакет документів до державного регулятора? Що це за менеджмент такий і чому збитки мають покривати ковельчани зі своїх гаманців?

Нагадаю, що когенераційну установку Vitobloc 200T ЕМ-238/363 придбали у 2012 року, а гаражі для установки збудували через 3 роки, про що видано сертифікат від 02.04.2015 № ІУ 165150920452, яким засвідчується відповідність закінченого будівництвом об’єкта – будівництво котельні для теплопостачання житлового масиву в районі вулиць Відродження та Заводської в м. Ковелі (реконструкція теплових мереж та встановлення когенераційної установки) за адресою: Волинська обл., м. Ковель, вул. Заводська, 27-А!

Хто відповість на питання: чому так поспішно купували супердорогу установку за мільйони гривень з коштів ковельчан, якщо її нікуди було навіть поставити протягом 3 років? А, взагалі, що робили з цією установкою протягом останніх 8 років? Дайте звіт, будь-ласка!

Більше того, навіщо ПТМ «Ковельтепло» виготовляти власну електроенергію, невже з якістю і вартістю теперішніх послуг розібралися? Чи зменшилися розміри оплати платежів за теплопостачання і підігрів води?

На сесію депутатів Ковельської міської ради 24 липня 2020 року виконком подав ще один проект рішення про надання згоди ради на отримання кредиту для ПТМ «Ковельтепло» у розмірі 1 300 000 (один мільйон триста тисяч) гривень. В якості застави пропонується передати банківській установі саме цю когенераційну установку Vitobloc 200T ЕМ-238/363!

Дивно, чи не так? Недавно ще намагалися на ній виготовляти електроенергію, а вже сьогодні – передають в заставу в банк і отримують за це «живі» кошти! Невже після відмови у видачі ліцензії така установка стала не потрібною? І щоб хоч щось з неї «витиснути» то вигадали «тему» з отримання кредиту на 12 місяців?

До речі, перевіривши Державний реєстр речових прав на об’єкти нерухомого майна, що ж то за гаражі в Ковелі по вул. Заводській 27-А, знову з’ясувалося багато цікавих деталей!

Після відмови НКРЕКП видати ліцензію на виробництво електроенергії ПТМ «Ковельтепло» вдалося до всіх, так би мовити, «ефективних господарських заходів», зокрема гаражі в м. Ковелі по вул. Заводській 27-А віддавати в заставу і в замін знову отримали «живі» кошти.

«Бідне» майно комунального підприємства ПТМ «Ковельтепло» ну ніяк не може обійтися без кредитів! Така собі ж легальна «схема» перетворювати майно в готівку, яка потім розчиняється в невідомому напрямку. «Спритність рук і ніякого шахрайства».

Зокрема, після відмови у видачі ліцензії на виробництво електричної енергії 11.06.2019 року ПТМ «Ковельтепло» та ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» укладають кредитний договір №558/2019/Вол/ОД-МСБ-ГКД на суму 4 800 000,00 (чотири мільйони вісімсот тисяч) гривень, а в заставу віддають новозбудовані гаражі у 2015 році, які передбачалися для когенераційної установки Vitobloc 200T ЕМ-238/363! Договір діючий до 2022 року.

Договір іпотеки за номером 826 від 11.06.2019 року був зареєстрований приватним нотаріусом Ковельського міського нотаріального округу Ваврищук Валентиною Степанівною і здійснено державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 47305933 від 11.06.2019 на гаражі.

Проста математика:

1) В середньому кредити для юридичних осіб видають під 10%-18% річних. Отже, 4 800 000,00 грн. х 14% х 4 роки = 2 688 000,00 (два мільйони шістсот вісімдесят вісім тисяч) гривень, або 4 800 000,00 грн. х 18% х 4 роки 3 456 000,00 (три мільйони чотириста п’ятдесят шість тисяч) грн.

2) 1 300 000,00 грн. х 14% х 1 рік = 182 000,00 грн., або 1 300 000,00 грн. х 18% х 1 рік = 234 000 грн.

Виходить, що мешканці Ковеля додатково мають оплатити 2 870 000 грн. або 3 690 000,00 грн. з власних кишень. Чи можна таке назвати ефектним господарюванням, чи це «шахери-махери»?

Отже, Ковельчани, якщо прийдуть вам платіжки за послуги теплопостачання і підігрів води то не жахайтеся їхнім розмірам. Знайти, що ви оплачуєте відсотки по кредитах, які ви особисто не брали. Такий собі масштабний «фокус-покус».

Більше того, складається враження, що ПТМ «Ковельтепло» спеціалізується не на наданні послуг теплопостачання і нагрівання води, а на отриманні багатомільйонних кредитів від банківських установ і на передачі комунального майна в іпотеку.

Куди і на що саме йдуть кредитні кошти, чому нас з вами заганяють в кредитне ярмо – не зрозуміло!

Ба, більше того, виявляється і це не вся історія. Комунальне підприємство ПТМ «Ковельтепло» або Ковельська міська рада, як власник об’єктів комунальної власності, обмінюється тими ж гаражами, що по вул. Заводській у місті Ковелі з працівниками Ковельської міської ради, а саме водіями.

Згідно договору міни №620 від 03.06.2016 року, який посвідчувався приватним нотаріусом Кушнерук Альною Юріївною, 40/100 частки, а саме Гараж №18 площею 25,5 кв.м. по вул. Заводська 27-А в Ковелі передано, ймовірно, водієві Ковельської міської ради Кравчуку Геннадію Павловичу. Хто підписував договір обміну, чи Ковельська міська рада, чи ПТМ «Ковельтпло» і що отримали рівноцінного взамін – не відомо. Факт лишається фактом, що одного гаража уже в комунальній власності уже не має. Знову ж таки, це ефективна господарська діяльність чи схеми чиновників Ковеля? Хто може відповісти?

Здійснивши пошук у відкритих джерелах виявилося, що людина з таким прізвищем та ім’ям КРАВЧУК Геннадій Павлович працює водієм в Ковельській міській раді.

Невже тільки в мене лукаві підозри виникають щодо таких «операцій» з комунальним майном в Ковелі, які проводить «Владна гідра»?

Отже,

1) ПТМ «Ковельтепло» і Ковельська міська рада за мільйони бюджетних коштів у 2012 році купили когенераційну установку Vitobloc 200T ЕМ-238/363! До теперішнього дня невідомо, що з нею робиться.

2) Натомість збудовані гаражі на землі Ковельської міської ради по вул. Заводська, 27-А в місті Ковелі під цю когенераційну установку у 2016 році ПТМ «Ковельтеплом» помінялося на якесь майно, ймовірно, з водієм виконкому Ковельської міської ради.

3) У 2019 році ПТМ «Ковельтепло» безуспішно намагалося отримати ліцензію на виробництво електроенергії Когенераційною установкою Vitobloc 200T ЕМ-238/363!

4) Під час такого «провального» процесу у 2019 року – отримання ліцензії на виробництво електроенергії – працівники виконкому Ковельської міської ради, ймовірно, підробляли документи.

5) Після такого «провального» процесу у 2019 року – отримання ліцензії на виробництво електроенергії – ПТМ «Ковельтеплом» віддало в заставу приміщення гаражів по вул. Заводська, 27-А в місті Ковелі, які призначені для когенераційної установки в обмін на кредит в розмірі 4 800 000,00 (чотири мільйони вісімсот тисяч) гривень.

6) Після такого «провального» процесу у 2019 року – отримання ліцензії на виробництво електроенергії – ПТМ «Ковельтеплом» просить надати згоду у Ковельської міської ради 23 липня 2020 року на те, щоб віддати в заставу когенераційну установку Vitobloc 200T ЕМ-238/363 і отримати 1 300 000 (один мільйон триста тисяч) гривень кредиту.

7) Навантаження щодо оплати відсотків за кредитами, які брало ПТМ «Ковельтепло» лягає на ваші з нашими гаманцями. А це можуть бути мільйони гривень.

8) Багато об’єктів комунальної власності передано в іпотеку, все це великим тягарем лягає на плечі Ковельчан.

Поки мешканці Ковельщини організовують ремонти громадської вбиральні в парку імені Тараса Шевченка у Ковелі за благодійні внески, ремонтують арки, місцеві чиновники «працюють» і витрачають зібрані податки на власний «смак»! Когнітивний дисонанс чи не так?

Чи підозрілі «схеми» роботи на десятки мільйонів гривень, які розчиняються в нетрях комунального підприємства?

Це «шахер-махери», чи ефективна робота ПТМ «Ковельтепло» Ковельської міської ради? Яка Ваша думка після оприлюднених фактів?

Володимир Косцьов’ят, 22 липня 2020 року.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X