Виконком затвердив збільшення тарифів для ковельчан

09.09.2021 о 13:50 · 4 хв читання

Сьогодні, 9 вересня, на своєму засіданні виконавчий комітет Ковельської міської ради затвердив комунальним підприємствам «Ковельтепло» та «Ковельводоканал» нові тарифи.

Болюче питання збільшення тарифів викликало дискусію у залі. Член виконкому Сергій Панасюк спитався, скільки ж можна вже піднімати ті тарифи. На його думку, можливо варто шукати якісь альтернативи збільшенню.

Перший заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлев каже, що влада змушена йти на такі непопулярні дії, і що вона за рахунок бюджету збавляє ціну на енергоносії і піднімає тарифи для населення дуже мінімально.

Ми тягнули до кінця. Але є вже такий період, коли ми змушені на цих 15 відсотків підняти. А я вважаю, що за три роки оцих 15 відсотків, по тому що інфляція в середньому була 8 відсотків кожного року, це є нормально, і це є адекватно

– пояснив Тарас Яковлев

Депутат міської ради Микола Печенюк зауважив, що є багато людей, які офіційно працюють, але не мають права на субсидію.

Такий є час. Таких багато

– відповів Яковлев і розвів руками

Оскільки у Фейсбуці була пряма трансляція засідання виконавчого комітету, то чимало ковельчан коментували те, що відбувалося в залі.

Про які 15% говориться. Люди мають зарплату 5-7 тисяч грн (бюджетники), платіжки від «Ковельтепло» по 3000 грн в минулому році були… То де 15% відсотків??? І це тільки «Ковельтепло»… а ще є світло, вода… та і жити ж ще треба за щось!!! Звичайно, якщо в зама мера зарплати 50 тисяч, а комуналка 3-4 тисячі виходить, то да… нічого страшного. Спустіться на землю!!!!!

– написав Bogdanas Denioskas

Відповідаючи на запитання члена Громадської ради при міському голові Володимира Косцьов’ята, перший заступник мера Тарас Яковлев запевнив, що Антимонопольний комітет України надав позитивний висновок щодо підняття у Ковелі тарифів.

Пояснював ситуацію і директор «Ковельтепло» Володимир Бойко. За його словами, підприємство змушене йти на такий крок.

Три роки тарифи не переглядалися

– тричі повторив Володимир Бойко

Отож, виконком затвердив підприємству теплових мереж «Ковельтепло» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води на рівні:

1.1. тарифи на теплову енергію (виробництво, транспортування та постачання), на послугу з постачання теплової енергії:

1.1.1.для потреб населення та релігійних організацій – 1 801,57 грн./Гкал (без ПДВ), 2 161,88 грн./Гкал (з ПДВ) за такими складовими:

 • тариф на виробництво теплової енергії – 1 531,57 грн/Гкал (без ПДВ), 1 837,88грн/Гкал (з ПДВ);
 • тариф на транспортування теплової енергії – 248,61 грн/Гкал (без ПДВ), 298,33грн/Гкал (з ПДВ);
 • тариф на постачання теплової енергії – 21,39 грн/Гкал (без ПДВ), 25,67 грн/Гкал (з ПДВ);

1.1.2.для потреб бюджетних установ та інших споживачів – 2 065,50 грн./Гкал (без ПДВ), 2 478,60 грн./Гкал (з ПДВ) за такими складовими:

 • тариф на виробництво теплової енергії – 1 765,71 грн/Гкал (без ПДВ), 2 118,85грн/Гкал (з ПДВ);
 • тариф на транспортування теплової енергії – 277,37 грн/Гкал (без ПДВ), 332,84грн/Гкал (з ПДВ);
 • тариф на постачання теплової енергії – 22,42 грн/Гкал (без ПДВ), 26,90 грн/Гкал (з ПДВ);

1.2.тарифи на послугу з постачання гарячої води:

1.2.1.для потреб населення – 99,63 грн/куб.м (без ПДВ), 119,56 грн/куб.м (з ПДВ);

1.2.2.для потреб бюджетних установ та інших споживачів – 112,83 грн/куб.м (без ПДВ), 135,40 грн/куб.м (з ПДВ).

Рішення вступає в дію з 01 жовтня 2021 року.

Трохи менше дискутували на виконкомі з приводу тарифів на воду. Виступив і начальник УВКГ «Ковельводоканал» Юрій Рибачок.

Електроенергія з початку цього року зростала в 5 разів. Ви розумієте?! Ми вимушені піднімати тарифи. Електрики піднімають тарифи, газовики, інші. І ми залежні від них. Ми сьогодні тільки для існування – за електроенергію і сплатити зарплату людям. Більше ні на що… Зараз ще виросте електроенергія. І тоді що? Питання треба ставити не перед водоканалом, а в комплексі перед державою. Сьогодні нас тут виставляти, що ми винні в тому. Невже ви думаєте, що нам гарно вислуховувати, мені, що Рибачок підняв тарифи на воду і люди від цього… Це мені вислуховувати надзвичайно не гарно. Але ми вимушені це робити, бо за мною підприємство, ми повинні стабільно вам подавати воду, бо завтра може стати інше питання: чому води немає? Ви знаєте, що таке сантехнік? Люди кинуть роботу і скажуть: «Працюй сам», а зарплата у них не висока

– сказав він

Тож виконком встановив скориговані тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, які надаються Ковельським управлінням водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» зі структурою, наведеною в додатку до цього рішення:

 • на централізоване водопостачання – 10,27 грн./куб.м, без ПДВ;
 • на централізоване водовідведення – 15,33 грн./куб.м, без ПДВ.

Строк дії тарифів – 2021 рік.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
 1. Що Ви морочите голову простим людям . Понаписували : 1) Тариф на виробництво теплової енергії;
  2) Тариф на транспортування теп. енергії;
  3) тариф на постачання тепл. енергії
  Простому люду не інтересні ваші бугалтерські нюанси ( хоча 2 пункт я думаю дублює 3 пункт ) , людям збийте до кучі і напишіть яка ЗАГАЛЬНЯ ціна за теплопостачання і за гарячу воду (Хоча гарячої води 45 градусів і вище я другий рік не бачив !) Володимирська 105 !

 2. ци можна вважати так широко рекламоване урядом підвищення пенсій, коли все зїдають ті підвищення. це просто наїбаловка для народа.

 3. Сьогодні прийшла платіжка за серпень,- за воду : водопостачання 11,480, а водовідведення 17,040. Всього за 7 кубів – 199грн. 50 коп. Тобто, як я зрозумів, ціни навпаки знизили. Тепер за 7 кубів буде 179 грн 20 коп. Чи може я один у лижі взутий.

 4. Круто. Власники водоканалу, ковельтепло та інших КОЛИШНІХ ДЕРЖАВНИХ установ позажирались. Очевидно їхнім виблядкам і шалавам бракує на кокс і дороге бухло. Тому вони через своїх поституток в міській раді приймають подібні рішення.

 5. Я не зрозумив мер йшов до влади працювати на благо населеню.А працюэ на благо бидного Рибачка та Бойка.Шановний мер миста Ковеля прохання миняйте замив ато я бачю приведут вони вас …..

 6. Шановна мерія і шановна громадо,дуже добре що Ви працюєте,але в першу чергу працюйте для людей а не проти,яке підвищення цін,яких 15 відсотків,Ви спочатку дайте людям роботу з відповідною зарплатою,щоб люди могли сплачувати Ваші тарифи,і не рівняйте свої зарплати з зарплатами людей,дістали вже дуройоби….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X