У Ковелі планують перейменувати вулицю Мечникова та провулок 40 років Перемоги

13.02.2023 11:56
Фото: KовельPost

Проєкт рішення про перейменування вулиці Мечникова та провулка 40 років Перемоги внесений до порядку денного чергової сесії Ковельської міської ради, яка відбудеться у лютому.

Автором проєкту є начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Людмила Мурай. В преамбулі документу зазначається, що рада приймає дане рішення, враховуючи результати громадського обговорення та рекомендації постійних комісій ради.

Як повідомляла 2 лютого цього року Ковельська міська рада, на засіданні топонімічної комісії розглянули питання щодо перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулка Тараса Шевченка на вулицю Алли Полякової.

Нагадаємо, що з 23 листопада 2022 року по 6 січня 2023 року тривало громадське обговорення. Крім того, надійшли письмові звернення від жителів.

Пропозицію щодо перейменування провулка Тараса Шевченка ковельчани не підтримали. В електронному голосуванні взяли участь 39 мешканців, два письмові звернення про незгоду з перейменуванням підписали 217 осіб. Щодо перейменування вулиці Мечникова в онлайн опитуванні думки розділилися.

Джерело: Ковельська міська рада

Комісія на засіданні заслухала мешканців провулка Тараса Шевченка, які наполягали на тому, аби не перейменовувати провулок.

Зважаючи на результати електронного голосування, думку людей, комісія вирішила не перейменовувати провулка Тараса Шевченка.

Після обговорення другого питання проголосували подати на розгляд сесії міської ради проєкт рішення про перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти.

Провулок 40 років Перемоги планують назвати на честь Героїв України.

Поділитися:

Коментарі

  1. Вулиця 40 років Перемоги перейменована рішенням Ковельської міської ради № 27/51 від 28 жовтня 2022 року на вулицю Героїв України. Тепер будуть перейменовувати провулок 40 років Перемоги.

 1. Диваки.Як була вулиця,то не підходить.А тепер знову ту назву хочуть застосувати.Тоді
  питання напрошується,якщо назва 40 років Перемоги не підпадає під заборону ,то для чого змінювали її там де вона була завжди???Немають чим зайнятись…

  1. Вул ,40 років Перемоги,буде вул.Героїв України, а
   Провулок 40 років Перемоги,буде провулок Героїв України ‼️🇺🇦💙💛

 2. хотіли зробити посміховисько на всю Україну – провулок в честь Шевченка перейменувати. Ото ганьби б було. Добре що розуму хватило не робити такого і не бути в новинах у всіх медіа.

 3. Тепер проведіть опитування мешканців вулиці Мечнікова чи хочуть вони щоб їхню вулицю перейменовували…так як і опитували про провулок Шевченка

  1. Так вже робили одночасно з провулком, і результат розділився порівну. І вирішили перейменувати. Прочитай уважно текст.

 4. Швидше б уже ті всі залишки кацапської комунофашистської нечисті вичистили

 5. Анонімам та іншим ковельчанам ! Наразі немає жодної необхідності в перейменуванні вулиці Мечникова. По перше, вона не підпадає під процес декомунізації та дерусифікації. Адже Ілля Ілліч Мечников навіть не був росіянином, був уродженцем Харківщини, працював на Одещині і став одним з найзнаменитішим Нобелевським лауреатом. Не дарма сучасні дослідники його наукових праць називають його не менше як видатним українцем. Його ім’я носять науково-дослідні інститути, обласні клініки та університети в Україні. Вул. Мечникова не збираються перейменовувати навіть у Львові. По друге, на Ковель-ll до сих пір існує вул. Івана Гонти, названа рішенням Ковельського міськвиконкому від 09.06.1996 на честь козацького героя, ватажка селянського повстання у 18 ст. А отже, таке перейменування призведе до казусу, плутанини, дублювання, бо будуть дві вул. з однаковими назвами, і тоді вул. І. Гонти прийдеться перейменувати. Ото буде прецедент, ганьба на цілу Україну, адже в жодному з міст, де є вул. І. Гонти її не перейменовують. А хто доводить до цього казусу ? Ігнорування Маленицькою та Мурай справжніх громадських слухань, збоів жителів вулиць, які підмінили електронними опитуваннями, прикрившись військовим станом. Але, це я навів лише окремі штрихи, бо можу навести цілу низку порушень, прочитати лекцію чому були незаконно перейменовані ряд вулиць, а замість них з’явилися безликі, бездарні, абстрактні, беззмістовні назви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *