У Ковелі почали будувати найбільше стаціонарне укриття для учнів, розраховане на 800 місць

21.09.2023 о 14:30 · 2 хв читання

Починаємо будувати найбільше стаціонарне укриття для найбільшого за кількістю учнів ліцею Ковельської громади – №1. Захисна споруда розрахована на 800 місць.

Про це сьогодні повідомив міський голова Ігор Чайка.

За його словами, укриття, вартістю понад 35 млн грн, місто будує у співфінансуванні з державного та місцевого бюджетів. Саме ліцею №1 держава виділила 20 млн 400 тис. грн освітньої субвенції (тоді як субвенція на всю область становила 47 млн грн). Решту коштів виділяє міська рада зі свого бюджету.

Майбутнє укриття увійде в історію не лише як найбільше, але і як одне з найскладніших. Протягом року робили дуже непросту проєктну документацію на нове будівництво. Довго проходили етапи всіх можливих погоджень, дозволів, перевірок. Це було складно, але нам вдалося

– зазначає Ігор Чайка

Зовнішні стіни і перекриття будуть монолітні. В проєкті нового повноцінного укриття, за нормами будівництва, передбачені водопостачання, водовідведення, відповідна гідроізоляція, вентиляційна система, протипожежна безпека, генератор для резервного живлення.

В плануванні приміщення площею 760 м² – 9 санвузлів (8 звичайних, один інклюзивний). На інклюзивному навчанні в ліцеї №1 – 23 учня, 11 з яких відвідують школу, 12 – на індивідуальній формі навчання вдома.

Один з входів у захисну споруду буде обладаний пандусом та поручнями.

Це вже не перший наш досвід такого будівництва в місті, тож враховуємо всі нюанси.

Поки що в ліцеї навчаються у дві зміни і під час повітряних тривог використовують укриття установ, розташованих неподалік

– говорить мер міста

Повністю нове укриття має бути готове до кінця поточного року.

Нагадаємо, що у Ковелі також триває будівництво укриття для школи №2. Підрядник розпочав роботи майже три місяці тому, корпус вже стоїть, є перекриття. Очікують на завершення робіт в укритті до 1 листопада 2023. Спроєктоване воно таким чином, щоб всередині можна було займатися спортом.

Для школи №9 – виготовляють проєктну документацію на нове будівництво укриття.

Фото зі сторінки Ігоря Чайки у Фейсбуці

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
 1. Оце і розцінки просто йобнутися. Добавляться власники золотих унітазів.

 2. Всі роботи завершити
  ДО КІНЦЯ РОКУ ???
  Дуже хочеться щоб
  було так.
  Подивишся як там
  працюють то плакати
  хочеться.

 3. один працює п.ять дивляться і так по черзі. так в кого державна робота і роблять.не одноразова наблюдав.

 4. Краще зробити декілька малих бомбіків, чим один великий.
  По-перше, бомбік не кожну бомбу витримає і на великий бомбік може бути наводка з великою ймовірністю, бо там багато людей. По-друге, далеко бігти звідусіль і черга може бути біля входу.

  1. Правильно! Замість одного великого укриття треба побудувати 500-700 маленьких, розміром 1.5 на 2.00., для зручності оббивати з середини велюром. І дати будівництву кодову назву “Саркофаг”. При вході пред’являти дві монетки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X