У Ковелі проводиться збір підписів для перейменування двох вулиць іменами полеглих Героїв

19.08.2023 о 15:36 · 1 хв читання

Ініціатором двох петицій щодо присвоєння двом вулицям у Ковелі імен загиблих ковельчан стала мама Максима Бурди – Ірина Миколаївна, до якої з аналогічними пропозиціями неодноразово зверталися мешканці міста. Адже полеглі на війні Олександр Філон та Максим Бурда за життя були відомі своєю громадською та благодійною активністю.

Про це «Ковель media» повідомила Марія Лукашук.

Максим завжди говорив мені, що НАШІ вулиці мають мати назви НАШИХ Героїв. Мама Максима памʼятає про це і наразі робить усе, аби вшанувати памʼять свого сина та його побратима, які зробили великий внесок у розвиток свого міста та молоді. Тому закликаємо усіх долучитися до збору підписів, який можливий тільки офлайн. У такий спосіб вшануємо памʼять двох активістів, які зробили наше місто та нашу молодь кращими!

– зазначає вона

За її словами, бажаючі можуть залишити підпис тільки офлайн у кавʼярні «The Spiceroom», що у Ковелі на вулиці Незалежності, 94.

Заяви написані на ім’я міського голови Ігоря Чайки. У них просять перейменувати вулицю Театральну на вулицю Максима Бурди, а Брестську – на Олександра Філона.

Нагадаємо, що у Ковелі питанням перейменування вулиць займається топонімічна комісія, а остаточне рішення приймає на сесії Ковельська міська рада.  

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (29)
 1. пропоную перейменовувати нові вулиці щоб «нові» люди знали де вони зивуть і з повагою савилися до історіі…для чого ті вишневі і сонячні коли у нас сонця там і не багато

  1. Злий Бобер ! Не потрібно через кожні десять років перенаймовити вулиці нашого міста .Назва вулиці слугує для визначення свого або твого місцеположення на площині нашого міста ! Чим частіше ми будемо міняти назви вулиць, тим більше наші мешканці будуть запутуватися в цих старих і нових героїв ! Я старша людина і привик до назв вулиць Ковеля з 60 років! Знав майже всі вулиці в Ковелі, на жаль в теперішній час орієнтація по вулицям Ковеля приблизно 24%.
   А Злий Бобер встав передный зуб ,а то деякі букви Ти не вірно вимовляєш Видно дуже багато науки історія ти Бобер згриз передніми зубами !

 2. Білорусь ,це країна посібниця раши в окупаційний війні проти України. Це визнано в світі !!!
  З її території раша 24.02.2022р входила в Україну , з її території наносили ракетні удари , на її території готуються рашиські війська і передані сотні тисяч боєприпасів!!!
  Стид і позор та принизливо мати в Ковелі вул.брестську . В тому напрямку наше Ратне !!!
  Слава УКРАЇНІ !!!🇺🇦

 3. Вулиць в місті всім не хватить. Ото бачите, владо, що досягли. Всі є Героями.

 4. Реально вже з тим перейменуванням поморочились! Давайте вже й будинки будемо називати іменами. Героїв багато, але вшанування таким чином доброго нічого не дасть. Є багато важливіших питань, якими могла б займатись влада міста!

 5. “…які зробили великий внесок у розвиток свого міста та молоді.” Що конкретно?

 6. Раніше були школи а зараз то ліцей то гімназія , а толку з цього нема

 7. Правильний висновок, що спішити не потрібно !!!
  Герої були, вони зараз воюють, і війна ще не закінчується…
  Не потрібно зараз виділяти кращих ( як це можна робити ??? ) Хто кращий ( прости господи )
  Політичний піар , своїх….
  всі наші !!!
  Зупиніться з тими вулицями !

  Влада не правильно робить з перейменування вулиць .

 8. Хватить чудити, війна не закінчилась.
  Хто визначає героїв ???
  Заспокойтесь,!
  При прийнятті рішень , не потрібно політичним інтересом керуватись.
  Що Виробите ?
  Виконком ??.
  Самі достойні, бойові, досвідчені, які війну по новинах дивляться ???
  І Ви приймаєте рішення ???
  Зупиніться !!!!
  Не потрібно спішити і кожній партії робити собі піар на смертях наших захисників, наших земляків, наших ковельчан.
  Потрібен більш виважений, обдуманий підхід.

 9. Все.чим ми можемо завдячити нашим героям.так це назвати вулиці їхніми іменами,ДИБИЛІЗМ.Тож давайти .як в коханій Америці:вулиця 13,вулиця 23 …..

 10. Все правильно. На Театральній давно немає ніякого театру. А Брестська – то… немає про що говорити…

 11. А чому тільки 2 вулиці? У нас вже багато загиблих Героїв, чому не на їх честь, а тільки на честь двох? Якось несправедливо виходить

 12. Питання не на часі. Підіймати це питання потрібно буде після закінчення війни. Хто зна скільки ще героїв з Ковеля поляже захищаючи нашу країну, можливо і вулиць не вистачить 🙁

 13. Театральна, як була так і останеться театральною… А що тільки двоє віддали своє життя? Навіщо цей цирк? Все хочуть бігом і зараз… Про інших забули?

  1. А яка цифра «безвісти зниклих» не знаєте. Не гарно. Всіх поховали? Чи горя всіх не знаєте?

 14. Аля
  Старих вулиць я би не рекомендувала переіменовували бо вони залишаються в пам’яті жителів колишніми назвами. Театральну вже переіменовували–і скільки буде Ковель вона залишиться театральною, чи буде там театр чи ні.
  Нові. вулиці називати можна але загинуло 47, а. скільки ще буде? Чиї ім’ям назвати, а чиїм ні, як визначити? Воюють всі , гинуть однаково всі і мамі, рідним дуже боляче.
  А головне як повестись, що не образити,тих кого обійшли, кого забули, кому не хватило вулиці. Тут владі слід придумати щось інше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X