У Ковелі приймають на утилізацію новорічні ялинки

21.01.2021 16:00
Фото ілюстративне

У місті Ковелі працює два комунальних підприємства, які займаються утилізацією новорічних ялинок. 

Про це інформує Ковельська міська рада.

Як зазначає місцева влада, якщо вашу оселю прикрашало живе деревце, то здати його на переробку можна наступним чином:

– занести використану ялинку в РЖКП №1, яке знаходиться на вулиці Фабрична, 2 (працюють з 8.00 до 17.00);

– залишити її біля воріт РЖКП №2, що на вулиці Данила Галицького, 6-А (в період локдауну підприємство працює в закритому режимі).

Викидати ялинки на смітник, як пише львівський телеканал новин «24», неестетично, так ще й відверто небезпечно для екології. Існує думка, що ялинка на звалищі розкладається так само, як і в лісі. Але це не так. У природному середовищі дерево перегниває та контактує з повітрям, стаючи частиною екосистеми, добривом для інших дерев та домівкою для тварин.

Але на сміттєзвалищах ялинки втрачають можливість розкластися природнім шляхом та замість того, щоб перетворитися на добриво, починають активно виділяти небезпечний газ – метан. Як відомо, метан підтримує процес горіння впродовж довгого часу, тобто пожежа – це лише питання часу.

The Carbon Trust підрахував вуглецевий слід двометрового дерева, що опинилось на звалищі. Виявилося, що одна ялинка викидає в атмосферу 16 кілограмів вуглекислого газу. Наприклад, середній показник вуглецевого сліду британців становить близько 10 000 кілограмів щороку. 

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.