У Ковелі радянський орден місцеві художниці замінили муралом про історію міста
У Ковелі з’явилася нова фотозона. Локомотивне депо, позбуваючись радянської символіки, додало місту залізничників ще один мурал.
Про це повідомляє 12 канал.
Костел святого Станіслава, аптека Фрідріксона, залізничний вокзал, спроєктований відомим архітектором Олександром Вербицьким, віадуки. Ці та ще декілька сучасних архітектурних об’єктів зобразили на новому муралі в Ковелі місцеві художниці. Вони фарбою поєднали минуле і теперішнє місто.
Мурал з історією міста залізничників створили на території локомотивного депо станції Ковель на стіні, де десятиліттями висіла радянська символіка.
В рамках декомунізації, а також саме до 150-річччя нашого підприємства ми вирішили це все змінити, усучаснити. І виникла ідея у нашого головного інженера створити ось таку чудову річ, яку нам допомогли створити наші художниці
– говорить інженерка підприємства Олена
Втілити задум допомогли ковельські художниці Світлана Солодун та Оксана Цюп’яшук. Вони вислухали ідеї, побажання, створили ескіз і взялися до роботи.
Приблизно тиждень зайняло. Хотілося звичайно швидше, але дощ або спека вносили свої корективи
– розповідає Оксана Цюп’яшук
Під час Другої світової війни Ковель зазнав чималих руйнувань, тому художницям хотілось показати людям архітектурні пам’ятки та об’єкти, які досі можна було побачити лише на світлинах.
Вокзал архітектора Вербицького і його віадук-мости, яких, на жаль, ми зараз вже не можемо побачити і костел святого Станіслава, який зараз був би дуже гарною родзинкою в Ковелі
– каже Оксана Цюп’яшук
Тут і сучасне Ковеля – пам’ятник Тарасу Шевченку, потяги та вокзал, як символи міста-залізничників.
Одна частина все-таки більше історична, а інша – сучасна. Це означає те, що ми повинні цінувати історію, своє місто, де живемо, творимо, працюємо і пишатися цим
– сказала Світлана Солодун
Цей мурал, впевнені у локомотивному депо, гідна заміна радянській символіці. До того ж, відтепер ця стіна стане оригінальною фотозоною і для ковельчан, і для працівників, які невдовзі відзначатимуть 150-річчя свого підприємства.
Має ковельська земля обдарованих людей Дякую художницям за творчість й працю СЛАВА УКРАЇНІ
Можна подумати, що ніде нема талановитих людей, тільки на Ковельщині.
А в коментарі є «ніде»?)
Ну хоч не мазня якась 🎨
Дуже гарно😍👏🏻
Але ж валянки,історія Ковельського локомотивного депо взагалі не відповідає ось цим “витворам мистецтва”.А Подтероб В.М. перевзувся.Позорище.Цікаво ,а є потяг в далеку Тайгу для вас ?