Робоча перепустка до Ковеля та марки часів Третього Рейху

Андрій Миронюк
15.05.2022 о 21:34 · 2 хв читання

Час від часу на просторах eBay попадаються різні цікаві речі, пов’язані з Ковелем.

Деякі з них зберігаю як фото, а деякі вдається навіть придбати до власної колекції. Частину з них хотів би розглянути сьогодні.

Одна з таких речей – це робоча перепустка на потяг часів Третього Рейху.

Це папірець, розміром близько до сьогоднішнього формату А5, на якому йдеться про те, що це – перепустка для авторизації на залізниці.

Перепустка для Леона Зещука.

Складена за сприянням, у нашому випадку, – K.Rudzki & Co., A.G. Warschau.

Перепустка була дійсна на період з 9 по 26 вересня 1943 року за маршрутом «Старокостянтинів – Ковель». Нею можна було користуватися декілька разів з документом, який підтверджував особу.

На перепустці є офіційна печатка та підпис гебітскомісара Старокостянтинова.

На зворотній частині видно штамп, який був уже зроблений в Ковелі з датою прибуття – 11 вересня 1943-го.

Також на просторах eBay були присутні марки з штампами Ковеля, на жаль, ці лоти не вдалося придбати. Але тим не менше, є нагода вам їх показати.

Одні з них мають стандартний для Третього Рейху вигляд: марки з профілем Адольфа Гітлера та штамп «Ковель. Німецький офіційний пост Україна» із датою, у нашому випадку – 07.6.1943.

Але були й ще одні марки, які викликають деякі запитання, так як це ще старі марки часів Української Народної Республіки, але з нацистським штампом «Ковель», свастикою та роком – 1943.

В публікації ви можемо спостерігати фото ковельського залізничного вокзалу за період нацистської окупації. Вокзал побудований за проєктом Олександра Вербицького, на жаль, був зруйнований під час боїв у 1944 році.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X