У Ковелі самовільно захопили та перекрили водний об’єкт

26.08.2021 09:45

Як депутат та голова постійної комісії Ковельської міської ради, звертаюся з депутатським запитом до міського голови Ігоря Чайки, керівників Ковельської окружної прокуратури та районного управління поліції, відділу контролю за використанням та охороною земель у Ковельському, Старовижівському, Турійському районах Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

В останній час мешканці міста Ковеля систематично звертаються до Ковельської міської ради, її депутатів, виконавчих органів та міського голови стосовно масових проявів підтоплення місць розміщення об’єктів їх власності.

Причиною, у багатьох випадках, є самовільне втручання окремих землекористувачів у систему водовідведення (водостічні канави тощо).

«Будемо розбиратися і діяти жорстко», – заявляв 19 травня біжучого року Ковельський міський голова Ігор Чайка щодо фактів незаконної діяльності в сфері водовідведення, яка спричиняє катастрофічні наслідки не лише для громадян, а й для економіки міста загалом, потребуючи для ліквідації значних матеріальних і фінансових ресурсів. Попри це, ситуація не стабілізується.

До мене, як депутата та голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення звертаються виборці, занепокоєні фактами протиправного перекриття меліоративних (осушувальних) канав, захоплення земель комунальної власності Ковельської міської територіальної громади по місцю розташування Оптового ринку сільгосппродукції та товарів повсякденного вжитку на вулиці Ярослава Мудрого, 44 у місті Ковелі.

Як вбачається з наданих фото та відеоматеріалів, меліоративна канава на землях комунальної власності, що межує із земельною ділянкою приватної власності кадастровий номер 0710400000:20:001:0020 з цільовим призначенням для розміщення ринку перекрита об’єктом капітального будівництва – бетонним парканом шириною орієнтовно 12 метрів, конструктивно пов’язаним із заглибленими у землю та водойму бетонними фундаментами, котрі перекривають не лише вільний доступ до громадських земель, а й витік води.

При цьому, у внутрішньому периметрі протиправно перекритої земельної ділянки комунальної власності над меліоративним каналом шляхом влаштування його перекриття капітальними бетонними панелями розміщено склад паливних матеріалів – дров в обсязі кількох десятків кубічних метрів, контейнерний майданчик збору твердих побутових відходів тощо.

Поряд з цим, на території оптового ринку по вказаній вище адресі, що охоплюється земельними ділянками кадастровий номер, відповідно 0710400000:20:001:0020, 0710400000:20:001:0026, 0710400000:20:001:0027 виявлено ряд капітальних будівель і споруд (в окремих з них здійснюється господарська діяльність з виробництва комбінованих кормів), що має ознаки самовільного будівництва та порушення цільового призначення земельної ділянки.

З огляду на рішення Ковельської міської ради від 27 серпня 2020 року №70/69 «Про дозвіл на розроблення детального плану території по вул. Ярослава Мудрого, 44-А» зазначена містобудівна документація на даний час не затверджена, відтак є сумнівними дії землекористувача та забудовника (замовника) земельної ділянки.

Враховуючи викладене вище, керуючись частиною другою, сьомою та восьмою статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 3 частини першої, частиною другою статті 11, статтями 1 – 3, 15, 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статті 376 Цивільного кодексу України статей 88, 88, 110 Водного кодексу України, статті 48 КУПАП статті 1971 Кримінального кодексу України, як повноважний представник інтересів Ковельської міської територіальної громади,

ВИМАГАЮ:

1. Включити цей депутатський запит до порядку денного пленарного засідання ради.

2. Вжити невідкладних заходів щодо припинення зазначених вище порушень законності, а саме з ознаками:

  • самовільного захоплення та перекриття водних об’єктів;
  • самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва на землях загального користування комунальної власності;
  • самочинного будівництва;

3. Встановити та притягнути до відповідальності осіб, винних у грубому порушенні водного, земельного, екологічного та містобудівного законодавства.

4. У разі виявлення об’єктів самочинного будівництва забезпечити їх негайне знесення в порядку, визначеному чинним законодавством.

5. Ковельському міському голові Ігорю Чайці забезпечити спільно із уповноваженими органами Національної Поліції України, іншими визначеними законодавством органами та організаціями перевірку розміщених на території Ковельської міської територіальної громади меліоративних каналів, інших гідротехнічних об’єктів на предмет законності їх експлуатації та впливу на підтоплення територій забудови.

6. Встановити місячний строк для надання офіційної письмової відповіді на цей запит Ковельській міській раді і депутату місцевої ради.

7. Відповідь на запит розглянути на черговому пленарному засіданні Ковельської міської ради з включенням питання до порядку денного сесії.

При цьому інформую: у разі невжиття відповідних заходів посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники правоохоронних і контролюючих органів, до яких звернувся депутат місцевої ради, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність, встановлену законом.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.