У Ковелі суд дав дозвіл на затримання ексчиновниці Держземкадастру

10.07.2020 о 11:52 · 3 хв читання

Ковельський суд прийняв ухвалу про затримання колишньої посадовиці з метою її приводу до суду.

Уродженка села Смолява Горохівського району Волинської області Марія Демчук обвинувачується в тому, що з квітня 2008-го по січень 2014 року, перебуваючи на різних керівних посадах у Волинській регіональній філії ДП «Центр Державного земельного кадастру», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи одноособово, а в подальшому у змові з головним бухгалтером філії, займалася фіктивним працевлаштуванням фізичних осіб, укладенням фіктивних договорів про надання адміністративних послуг та підробленням документів про виконання робіт.

За даними слідства, вчинено розтрату та заволодіння коштами Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» на суму 1 334 855,29 грн., чим спричинено збитки цьому суб’єкту господарювання в особливо великих розмірах.

Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 17 березня 2015 року під час досудового розслідування даного кримінального провадження накладено арешт на належне Марії Демчук майно, зокрема на квартиру, загальною площею 72,4 кв. м., у місті Луцьку.

15 травня 2017 року прокурором до суду внесено клопотання про застосування щодо обвинуваченої запобіжного заходу у виді тримання під вартою. У зв’язку із ухиленням від органів слідства 12 липня 2017 року її було оголошено в розшук.

За наслідками відводів колегії суддів дане кримінальне провадження 12 травня 2020 року скеровано Волинським апеляційним судом на розгляд до Ковельського міськрайонного суду.

Процесуальний прокурор Олег Ковальчук заявив клопотання щодо затримання обвинуваченої з метою її приводу в судове засідання для вирішення питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Клопотання мотивовано тим, що Марія Демчук обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, за результатами проведених заходів не вдалося встановити місце її перебування та забезпечити її явку до суду.

Колегія Ковельського міськрайонного суду в складі головуючої судді Тетяни Денисюк, суддів В’ячеслава Лесика та Петра Бойчука клопотання прокурора задовольнила, надавши дозвіл на затримання Марії Демчук.

До суду також надійшло клопотання адвоката з Луцька з проханням скасувати арешт її квартири.

Виявляється, 22 квітня 2008 року Марія Демчук уклала з відкритим акціонерним товариством «Ерсте банк» кредитний договір, на підставі якого отримала в кредит 50 000 доларів США на строк до 21.04.2028 року. З метою забезпечення кредитних зобов’язань вона передала, згідно договору іпотеки, в користь банку в іпотеку цю квартиру, яка знаходиться в Луцьку на проспекті Соборності, 6.

Новий іпотекодержатель надіслав Марії Демчук повідомлення з вимогою виконати кредитні зобов’язання, сума боргу на 19.11.2019 року становить 847 828,53 грн. А оскільки він позбавлений можливості реалізувати своє право у зв’язку з арештом майна в рамках кримінального провадження, попросив суд скасувати арешт.

Вищевказана колегія суддів вирішила звільнити з-під арешту квартиру, яка була передана в іпотеку і на праві власності зареєстрована за обвинуваченою.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Теж саме чекає і Гейко. вона вкрала ще більше. Але не саму а разом з своїми падєльниками Товстигою і кіндером. там є що конфісковувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X