У Ковелі влада запустила публічний геопортал

26.04.2023 о 12:23 · 2 хв читання

Міська влада запустила в роботу публічний геопортал містобудівного кадастру Ковельської територіальної громади.

Про це повідомив сьогодні мер міста Ігор Чайка.

За його словами, геопортал – це точна і детальна карта території, на яку нанесена інформація про різні об’єкти громади. Наприклад, про розміщення рекламних конструкцій; малих архітектурних форм; про земельні ділянки комунальної власності, доступні в оренду; інвестиційні пропозиції тощо.

Інтернет-ресурс з повною та актуальною картографічної інформацією дещо схожий на електронну Google-карту території, але наповнений «під ключ».

Геопортал – це ще один крок нашої громади в напрямку відкритості та прозорості.

Ми почали працювати над створенням геопорталу з літа 2022 року. За цей час проконсультувалися з IT-спеціалістами компанії «SoftPro», відсканували паперові документи та карти, провели просторову прив’язку картографічних матеріалів, оцифровуємо масиви даних і додаємо їх на портал.

Нас надихає європейський досвід міст. Так Львів успішно працює над геопорталом вже 6 років і має десятки тематичних карт і шарів, а ми – лише на початку шляху й наповнюємо базові модулі свого ресурсу

– зазначає Ігор Чайка

На геопорталі Ковельської територіальної громади будуть доступні дані про:

  • реєстр звернень громадян;
  • адресний реєстр – точні назви вулиць та номери будівель;
  • містобудівну документацію – розгорнута інформація про генеральний та детальні плани територій;
  • паспорти прив’язок тимчасових споруд;
  • про об’єкти зовнішньої реклами.

Як твердить міський голова, геопортал дає можливість, поступово, модуль за модулем, робити доступними різні дані з прив’язкою до карти. Наприклад, додати модуль для обліку зелених насаджень, або про розміщення інженерних мереж.

Для мешканців громади це дасть змогу довідатися, наприклад, про законність встановлення рекламного щита чи МАФу на конкретній локації. Цю інформацію ви також можете перевірити на геопорталі. Швидко, зручно, без записів, звернень та черг до профільних підрозділів міської ради.

Власник автосервісу, який хоче відкрити бізнес на території громади, зможе отримати необхідні дані на геопорталі, щоб визначитися з локацією для такого будівництва.

Інвестор, який планує придбати нерухомість на території нашої громади, може перевірити на геопорталі інформацію про потрібну земельну ділянку

– каже Ігор Чайка

Зі слів міського голови, геопортал Ковельської територіальної громади деякий час працюватиме у тестовому режимі.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Невже ковельська влада може зробити шось нормальне? Так можливо списали багато грошей собі в карман. Так можливо система неідеальна. Але то вже прогрес. Хоча б якийсь

    1. Як жили, так і житимемо. Як брали хабарі, так і братимуть. Портал не завадить, може тільки підняти рівень життя хабарникам, якщо раціонельно підійти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X