У Ковелі врятували життя чоловіку з Житомирської області

05.03.2021 10:02
Фото: Ковельське МТМО

Надскладну операцію провели лікарі Ковельського МТМО, замінивши штучним протезом найбільшу артерію організму, яка несе кров від серця.

Про це повідомляє міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Життя пацієнта з розривом аневризми черевного відділу аорти було під загрозою, тому потребувало невідкладного оперативного втручання.

Розшаровуюча аневризма черевного відділу аорти з розривом – це рідкісне і водночас потенційно небезпечне захворювання, яке є причиною раптової смертності. Його поширеність становить 1 випадок на 10 тисяч пацієнтів.

59-річний чоловік з Житомирської області звернувся зі скаргами на сильні болі в животі, що віддавали в поперек. Ситуацію ускладнював постійно підвищений артеріальний тиск.

Після додаткових обстежень було встановлено діагноз: розшаровуюча аневризма черевного відділу аорти з розривом. Заочеревинна гематома. Гіпертонічна хвороба (ІІ стадія, 2 ступінь).

Бригада лікарів на чолі з судинним хірургом Олександром Голубом (хірурги Василь Войтович, Олесь Курило, анестезіолог Ольга Бондарчук) провела в операційній 6 годин.

Складність операції полягала у тому, що вражена судина знаходилась одразу під нирковими артеріями. Для судинних хірургів це «ювелірна» робота, яку технічно виконати досить важко.

Протезування черевної аорти – заміна найбільшої артерії організму штучною судиною-протезом, пройшло успішно. Чоловік перебуває у задовільному стані і готується до виписки з лікарні.

Завдяки високопрофесійній майстерності лікарів життя пацієнта врятоване! Щиро радіємо черговому успіху наших колег!

Бережіть себе та будьте здоровими!

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.