У Ковельському районі проводять соціальний проєкт для дружин загиблих і зниклих безвісти воїнів

20.05.2024 о 14:47 · 2 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

У Ковельському районі триває соціальний проєкт «Віднова» для дружин загиблих і зниклих безвісти воїнів. З початку року понад 250 жінок взяли участь у програмі.

Як розповів Суспільному керівник проєкту Руслан Теліпський, цього разу для 35 учасниць організували триденний реабілітаційний табір у селі Замлиння.

Він говорить, що з дружинами загиблих воїнів працює велика команда волонтерів: влаштовують арттерапію, катають на конях, роблять макіяж, навчають психологічних методів самопідтримки, організовують костюмовані фотосесії, спортивні активності, прогулянки до лісу, мотиваційні лекції.

Це дев’ята «Віднова» з початку січня. І я бачу результати, коли з’явилася можливість зробити щось для дружин, і ми зробили такий інтенсив, і я бачу що вони їдуть в такому ресурсі, що це допомагає їм далі, як мінімум місяць бути в цих спогадах, емоціях

– розповідає Руслан Теліпський
Від початку року це вже дев’ятий триденний проєкт, реалізований у Замлинні / Фото: Суспільне Луцьк

Оксана Пянтковська з Луцька вперше приїхала на проєкт. Чоловік загинув два роки тому. Жінка каже, що «виходити в люди» їй досі важко. Своє спілкування обмежує родиною та колегами.

Кажуть, час проходить, він лікує. Він не лікує. Це боляче. Коли ти залишаєшся на одинці та ці думки накривають, ти хочеш залізти у свій будиночок, щоб тебе ніхто не чіпав. Але такі зустрічі тебе витягують

– каже жінка

Ганна Стасюк приїхала з Рівненської області. Жінка була майже на всіх реабілітаційних заїздах проєкту «Віднова».

Дуже класно, що спілкування іде з такими самими, які мають такі ж життєві ситуації. Бо приходить такий час, коли немає з ким поговорити, відчуваєш якийсь осад, а сюди приїжджаєш відчуваєш підтримку і навіть дівчата, з якими бачився один день, стають близькими

– говорить жінка
Руслан Теліпський з учасницями проєкту «Віднова» / Фото: Суспільне Луцьк

Одна з волонтерок – Анастасія Казмірчук на проєкті втретє. Вона займається з дівчатами хореографією, тілесними практиками (один із методів психотерапії), ігровими вправами.

Дуже цікаво працювати з жінками, тому що можна спостерігати як вони змінюються, як знаходять тут сили, основу для майбутнього, яка допомагає їм рухатись далі

– каже волонтерка

Допомагають в реалізації проєкту «Віднова» – інтеграційний центр «Замлиння» з отцем Яном Бурасом, фінансову підтримку надає польське товариство меценатів, – говорить Руслан Теліпський.

Наступний заїзд в інтеграційний центр «Замлиння» планується 20 травня: триденний відпочинок влаштують для дружин загиблих з дітьми до семи років.

Ковель Меморіал Слави
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X