У Ковельському районі в 11-місячної дитини епідеміологи виявили туберкульоз

01.02.2023 11:45

У Ковельському районі провели розслідування випадку захворювання на туберкульоз.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Нещодавно фахівцями Ковельського районного відділу разом з Турійським центром ПМСД (первинна медико-санітарна допомога) за підтримки Любомльського територіального медичного об’єднання здійснено епідеміологічне розслідування випадку захворювання на туберкульоз в 11- місячної дитини.

З метою проведення обстеження контактних осіб, проведено флюорографію виїзним флюорографом Любомльського ТМО 22 контактним особам. Вивчено також вакцинальний статус контактних осіб щодо туберкульозу. Вручені інформаційні матеріали та проведена бесіда по профілактиці інфекційних захворювань.

Епідеміологи Ковельського районного відділу висловили вдячність керівникам Турійського центру ПМСД та Любомльського ТМО за оперативність та допомогу у локалізації вогнища туберкульозної інфекції.

Туберкульоз — виліковне захворювання, успіх лікування залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.

Ця хвороба розвивається у приблизно 10% людей, інфікованих бактеріями туберкульозу. Особливо чутливі до туберкульозу люди з ослабленою імунною системою (через хронічні захворювання або прийом певних ліків) та маленькі діти, оскільки їх імунна система ще не сформована. Щоб захистити дитину від важких форм туберкульозу використовують вакцину БЦЖ.

Без щеплення вакциною БЦЖ у дитини, яка підхопить такий туберкульоз, зростає ризик смерті. Тому цю вакцину вводять так рано — на 3–5 день життя. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені з об’єктивних причин.

Впродовж життя людина може захворіти на туберкульоз, але в перші роки життя вона не матиме генералізованої форми ТБ з множинним ураженням кількох органів.

БЦЖ — це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю ТБ для захисту дітей. На жаль, Україна й досі знаходиться в цьому переліку. Тому так важливо дотримуватись Національного календаря профілактичних щеплень і вчасно захищати своїх дітей від загроз.

Фото Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *