У Ковельському районі виявили африканську чуму диких свиней

01.05.2023 о 15:18 · 1 хв читання
Фото ілюстративне

На позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Ковельській районній військовій адміністрації повідомили про надзвичайну ситуацію, яка пов’язана з виникненням на території Сьомаківського лісництва високопатологічного захворювання на африканську чуму диких свиней.

Головний спеціаліст районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Володимир Черемшук доповів, що при обході лісових угідь єгерем Сьомаківського лісництва було знайдено труп дикої свиноматки в урочищі «Зінькова» підприємства «Ковельське лісове господарство» (державний мисливський резерв). Після проведення розтину труп тварини захоронено. Проведено вимушену дезінфекцію місця її загибелі, інструментів, розхідного матеріалу та спецодягу. Відібрані проби було направлено до Волинської регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до експертного висновку у пробі біоматеріалу було встановлено діагноз – африканська чума свиней.

Заслухавши інформацію та з урахуванням її обговорення, комісія вирішила визнати, що на території Сьомаківського лісництва в урочищі «Зінькова» виникла надзвичайна ситуації природного характеру.

Начальнику Ковельського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Віктору Олексюку було доручено ввести в дію План заходів по локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми свиней та забезпечити проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X