У Ковельському районі знову підтвердився випадок африканської чуми диких свиней

17.03.2024 о 10:00 · 2 хв читання

Працівники державної лісової охорони виявили мертвих тварин в держлісфонді філії «Ковельське лісове господарство» державного підприємства «Ліси України».

Фахівців Держпродспоживслужби в області провели лабораторну експертизу. Зразки, відібрані для досліджень, показали позитивний результат, – повідомляє Поліський лісовий офіс.

Факт зафіксовано на Старовижівщині, на території угідь, що перебувають у державному мисливському резерві, тобто поки не надані в користування.

Зважаючи на позитивний результат, надалі фахівці плануватимуть комплекс необхідних заходів, повʼязаний із мінімізацією ризиків та з метою запобігання поширенню хвороби.

Нагадаємо, що на Волині така ситуація, на жаль, не вперше.

У 2015-2016 роках хвороба найбільше прогресувала і стала причиною фактично знищення дикого кабана в угіддях. Лише за кілька років роботи популяцію вдалося відновити.

В попередні роки також фіксували одиничні випадки в різних регіонах. Завдяки оперативним злагодженим діям фахівців масштаби АЧС вдавалося мінімізувати.

* * *

Як повідомляє Ковельська районна військова адміністрація, два трупи диких свиней було знайдено 14 березня 2024 року близько 19:00 в Буцинському лісництві в урочищі «Тополя». Спеціалістами ветеринарної медицини з 18 березня проводилося подвірне обстеження свинопоголів’я у селі Синове.

Члени надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ковельській РВА прийняли рішення, згідно з яким визнано неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней вищевказане урочище. Встановлено зону захисту – територію, в радіусі до 3 км навколо даного пункту, та зону спостереження – територію в радіусі 10 км від зовнішніх меж зони захисту: зі східної сторони населені пункти – села Синове, Соколище та Шкроби.


Оновлено 19.03.2024 о 12:16 – додано інформацію від Ковельської РВА.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X