У Ковельському районі за понад 10 млн гривень збудують новий шлюз

18.10.2021 09:48
Фото ілюстративне: https://greenpost.ua

У Ковельському районі запланували будівництво водоскидної споруди Білозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу (колишній Ратнівський район, – ред.).

Тендер на роботи оголосив Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області. Пропозиції учасників прийматимуть до 21 жовтня, коли й розпочнеться аукціон, – повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Очікувана вартість будівництва – 10 530 779 гривень з ПДВ.

Відзначимо, що водоскидна споруда призначена для скидання паводкової води з водосховища, а також для корисного перепускання води через греблю.

Будівництво водоскидної споруди Білозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу включатиме корчування очерету і чагарника, дрібнолісся, влаштування захисної та тимчасової дамб, будівництво шлюза-регулятора (організацію підвідного і відвідного каналів, струмененаправляючих дамб, монтаж обладнання, будівельні роботи на проїжджій частині, підходів і містка, влаштування понуру, ризберми, покриття проїжджої частини і тротуарів, водовідливні роботи), улаштування колодязів для установки водомірної рейки, влаштування з’їду та пірсу, улаштування перильного огородження на старій споруді, придбання пересувної електростанції та водомірної рейки, придбання і монтаж технологічного обладнання, монтаж скидного трубопроводу та улаштування під’їзної дороги.

Під час будівництва підрядник має дотримуватися заходів щодо захисту довкілля: не допускати розливу нафтопродуктів, мастил та інших хімічних речовин на ґрунт, асфальтове покриття; під час експлуатації автотранспорту викид відпрацьованих газів не повинен перевищувати допустимі норми; не допускати складування сміття в несанкціонованих місцях; компенсувати шкоду, заподіяну в разі забруднення або іншого негативного впливу на природне середовище.

Усі роботи хочуть завершити до 24 грудня 2021 року. Гарантійний термін експлуатації об’єкта становитиме 10 років.

Нагадаємо, п’ять років тому запустили в дію нову гідроспоруду Вижівського водозабору, яка живить водою Дніпро-Бузький канал і забезпечує судноплавство на ньому. Відбулося це біля села Почапи тодішнього Ратнівського, а нині Ковельського району.

Вижівський водоспуск споруджений ще у 1856 році.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.