У мерії пояснили причини зменшення розміру субсидії у лютому

31.03.2021 12:21

У Ковелі на адресу міської влади надходять чисельні звернення стосовно зменшення розміру субсидії за лютий 2021 року.

Як інформує міська рада, з цього приводу начальниця управління соціального захисту населення виконавчого комітету Софія Сагаль повідомила, що житлові субсидії, відповідно до чинного законодавства, нараховуються в межах соціальних нормативів та затверджених в установленому порядку тарифів на комунальні послуги.

За її словами, сума субсидії за лютий в одержувачів субсидій, які для опалення приміщення використовують природний газ, значно зменшилась у порівнянні із розміром отриманої субсидії за січень нинішнього року.

Дана ситуація склалася в зв’язку з тим, що в січні управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради розрахунок розміру субсидії на газопостачання для абонентів ТОВ «Волиньгаз збут» проведено, виходячи із вартості 1 куб. м природного газу в розмірі 9,92 грн.

У лютому ТОВ «Волиньгаз збут» встановлено нову ціну за 1 куб. м природного газу за січень, а саме – 6,99 грн. 

У зв’язку зі зменшенням вартості 1 куб. м природного газу, на виконання п.92 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848, а також листа Міністерства соціальної політики України від 15.02.2021 року №2807/0/2-21/56, управлінням в лютому проведено перерахунок розмірів раніше призначеної житлової субсидії за січень, в результаті чого сума нарахованої житлової субсидії в лютому зменшилась на суму в залежності від опалювальної площі домогосподарства. 

Якщо сума надміру виплачених коштів за січень значно перевищує суму житлової субсидії за лютий, то залишок цих коштів утримано з нарахувань за березень, а за потреби буде утримано і за квітень.

Якщо ж розмір житлової субсидії у лютому становить нуль грн після перерахунку, громадянам буде виставлено  вимогу щодо повернення надміру перерахованої суми житлової субсидії за січень після завершення опалювального періоду. 

Більш суттєво перерахунок вплинув на розмір житлової субсидії у одержувачів, які використовують для опалення природний газ.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.