Валерій Грижук: «Бачу розвиток і перспективи Дубівської громади»

15.10.2020 о 21:25 · 6 хв читання

Новим гостем журналістів «Ковель media» став начальник Ковельського міжрайонного управління водного господарства, кандидат на посаду голови Дубівської об’єднаної територіальної громади та у депутати до Ковельської районної ради від «Європейської Солідарності» Валерій Грижук. Використовуючи увесь свій набутий досвід, він прагне поліпшувати добробут своїх краян у різноманітних сферах.

– Валерію Васильовичу, звідки ви родом? Де минуло ваше дитинство? Хто ваші батьки?

– Народився я в місті Ковелі в 1980 році. Моє дитинство так і пройшло в Ковелі. Але вже у дорослому віці, працюючи, переїхав мешкати в село Дубове. Зробили реконструкцію гуртожитку з працівниками, отримали квартири, і зараз там ми й проживаємо з сім’єю.

Батьки мої – трудівники, працювали в Ковельському управлінні осушувальних систем. Мама закінчила трудову діяльність головним бухгалтером, а батько був завідувачем гаража у селі Дубове на промбазі нинішнього Ковельського управління водного господарства. Дитинство моє частково пройшло і на цій базі, так як завжди трудовий шлях батька проходив саме там, в селі Дубове.

– Яким було ваше шкільне життя? Чим воно запам’яталося? Що найважливіше вам дала школа?

– Шкільне життя пройшло бадьоро. Навчався непогано, віддавав перевагу математиці, фізиці. Загалом цікавлять точні науки. Також любив і фізкультуру, звісно, це теж один з улюблених предметів. Брав участь у різних спортивних змаганнях.

Вчителі дали знання, навчили певному вихованню і порядку, як себе поводити з людьми. Ставлення до людей, звісно, порядність і знання.

– Якій спеціальності навчалися? Чому обрали саме цей фах?

– Навчався я на спеціальності «гідротехнічне будівництво» у тодішньому Українському державному університеті водного господарства та природокористування (м. Рівне, – ред.). Чому обрав? Мої батьки пропрацювали майже все своє життя в цьому напрямку. Я вже знав багато, був обізнаний в цьому. Знав ще при шкільному віці, що це за робота. Вона чітко пов’язана з сільським господарством. Тому по напрямку батьків наслідував цей поштовх і пішов навчатися саме на цю спеціальність.

Далі продовжив навчатися вже коли працював. Два роки отримував післядипломну освіту і отримав кваліфікацію економіста, так як люблю точні науки, фінанси. Таке поєднання технічної і економічної освіти доцільне та допомагає у роботі керівника.

– Як починалася ваша трудова діяльність?

– Трудова діяльність розпочалася у 2002 році після закінчення університету в управлінні осушувальних систем на посаді інженера. Це там, де й працювали мої батьки. У 2007 році я перейшов у суміжну структуру, що також у галузі водного господарства, – це гідрогеологічна реактивна партія, де я став головним гідрогеологом. У 2012 році був призначений начальником Волинської гідрогеоло-меліоративної партії. В 2018 році я повернувся назад у Ковельське міжрайонне управління водного господарства (нинішня назва, – ред.), де був призначений його начальником. Тут я і працюю по сьогоднішній день.

На будь-яких посадах, де колись працював, я не обмежувався тими завданнями, які на мене були покладені. Завжди розвивався у різних напрямках, пробував відкривати в собі інші можливості.

– Назвіть три ключові якості, необхідні сучасному керівнику.

– Це, в першу чергу, чесність і справедливість – їх можна взяти як одне ціле. Також цілеспрямованість і повага до підлеглих.

– Чи займаєтеся ви, окрім основної роботи, ще якоюсь діяльністю?

– Працюючи начальником управління, не тільки керую цією установою, а ще є керівником українсько-польської робочої групи з питань охорони прикордонних вод від забруднень. Також я є членом українсько-білоруської робочої групи з охорони і контролю якості вод. Ця робота пов’язана з національними обов’язками Держводагентства. Групи займаються дослідженням якості прикордонних вод, потім відбуваються зустрічі. Здійснюються спільні аналізи на транскордонних річках, а на зустрічах обговорюються результати цих аналізів, розглядаємо проблемні точки, можливо, десь є перевищення норм. Встановлюються можливі причини забруднення і, власне, приймаються рішення для покращення якості води.

Крім цього, з 2006 року я є керівником ковельського громадського формування «Охорона порядку». Ми співпрацюємо з правоохоронними органами стосовно підтримки громадського порядку у місті Ковель та в районі. Я – лейтенант в запасі, перебуваю у складі штабу батальйону територіальної оборони, є заступником начальника. Цю діяльність здійснюю на громадських засадах.

– Розкажіть нашим читачам про свою сім’ю. Як гадаєте, на чому будується добробут у родині?

– Я одружений, виховую двох дітей. Син ходить у Дубівську школу, а донька – у садочок. Виховуємо їх вдвох з дружиною. Гарні діти.

Добробут у родині ґрунтується на довірі. Якщо є довіра, то все буде гаразд.

– Скажіть, а як ви вирішили йти в політику?

– Проживши в селі Дубове, буваючи на околицях села, так як моя робота чітко пов’язана з сільською територією – це і використання земель, і меліорація, це якість води і забезпечення водою різних сфер господарства, я зрозумів, що багато чого треба покращити. Хотілося, щоб була зворотна міграція населення з міської в сільську місцевість. Відповідно, потрібно створити умови для життя на селі. Потрібно покращити і сільське господарство, оскільки земля – це є наша годувальниця. В Україні це одна з головних галузей економіки, яка необхідна для розвитку в цілому України, а тим більше – у сільських громадах. Тому бачу багато питань для того, щоб покращити добробут населення та створити передумови для розвитку економіки, зокрема й сільського господарства. Так як моя робота теж пов’язана з багатьма екологічними питаннями – це і якість води – тому потрібно і в цьому напрямку дуже багато працювати, щоб у нас було чисте довкілля, щоб наші діти пили чисту воду, дихали чистим повітрям, щоб території наші були чисті, гарні і приємні на погляд.

– Яка проблема, на вашу думку, є найактуальнішою у Дубівській ОТГ?

– Це, звісно, добробут і благоустрій, умови життя людей. Ті ж самі дороги. Інфраструктура, яку потрібно покращувати. Ну і, звісно, екологічне питання – повинні бути ті самі урни для сміття, щоби було чисто в населених пунктах. Ну це такі основні проблеми. А також економічна складова. Потрібно залучати інвестиції, щоб громада розвивалася, приходили кошти, щоб були гроші для того, аби покращувати екологію.

– У чому ваша перевага перед іншими кандидатами на посаду керівника Дубівської громади?

– Вважаю, що за свій стаж з 2012 року – це вже 8 років на посаді керівника – навчився працювати з людьми. Вмію слухати людей, поважати їхню думку, приймати виважене рішення. Воно може бути неординарним, викликати супротив, але знаю, що воно матиме результат. Вважаю основною своєю перевагою те, що маю досвід керівництва.

– Уявімо, що ви перемагаєте. Якою бачите сільську громаду через п’ять років свого головування?

– Бачу розвинуту громаду, бачу її світлою із щасливими людьми. Бачу створені умови для життя людей – вони ходять по гарних, чистих, освітлених вулицях. Де є місця, щоб відпочити сім’ям, де діти граються на дитячих майданчиках, а дорослі займаються спортом. Навряд чи можна скрізь за п’ять років зробити асфальтовані дороги, але ж привести кожну маленьку вуличку у належний стан, придатний для нормального пересування – це реально. Це мають бути безпечні, комфортні і чисті населені пункти, куди надходять інвестиції. Громада має впроваджувати енергозберігаючі технології. Йдеться і про «зелену» енергетику.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X