Від хобі до бізнесу: підприємець з Ковельщини отримав мікрогрант на унікальні прилади

25.08.2022 о 10:17 · 3 хв читання
Юрій Клодчик / Фото: Волинські новини

Юрій Клодчик живе і працює у Ковельському районі, а відтепер завдяки мікрогранту займатиметься підприємницькою діяльністю. Він перетворив хобі на роботу та виготовляє прилади, аналогів яким фактично немає у нашому регіоні, а, може, й за його межами.

У липні стартувала програма отримання грантів на розвиток власної справи, повідомляє Волинський обласний центр зайнятості. Подавати документи могли як діючі підприємці, так і фізичні особи, – пишуть «Волинські новини».

Свою ідею надіслав і Юрій Клодчик, який робить точилки для ножів. Після розгляду його бізнес-плану та успішної співбесіди чоловіку погодили надання гранту. Завдяки цьому він не тільки стане підприємцем, а й візьме на роботу працівників.

Ножі – це те, що є в кожного з нас. А добрий ніж – це гострий ніж, наголошує майстер. Тож, жартує, що без роботи не лишиться.

Фото: Волинські новини

Моделі точилок він почав розробляти кілька років тому.

Я замовив собі додому якусь, скоріш за все з Китаю, уже й точно не пам’ятаю. Але її якість мене не задовольнила. Почав шукати варіанти, як швидко, якісно та без зусиль можна гострити ножі

– розповідає підприємець

Проте усі варіанти, які він бачив, були погані. Тож Юрій детально вивчив механізми та почав майструвати власні аналоги.

Спочатку робив для себе. Потрохи модернізував. А потім усвідомив, що фактично більш ніхто цією справою не займається

– зауважує чоловік

Тож він побачив у цьому перспективу.

Приміром, у ресторанах ножі зазвичай доволі дороговартісті, однак і вони потребують доброго заточування. Попит був і серед мисливців. Часто його виробами цікавилися на подарунок. А з початком активної фази війни й у військових постала потреба у таких приладах.

Я спочатку пішов в територіальну оборону. Але в нас тут було доволі спокійно. Зрештою мене до війська не залучили. Тому почав думати, чим можу бути корисним для армії

– розповів Юрій Клодчик

Зрештою він розробив спеціальну легку, мобільну та розбірну точилку для ножів під назвою «Квадро». Саме вона зараз найпопулярніша серед його робіт. До точилки шиють спеціальні підсумки, а сам майстер дає відчутну знижку, якщо замовлення надходить від військових.

Фото: Волинські новини

Також він має ще дві базові моделі «Мікро» та «Костиль». До речі, для деяких точилок основою служать старі мікроскопи, які чоловік переробляє під свої потреби. Обробляє метал чоловік теж сам.

Ножі насправді є у всіх, а заточити їх у домашніх умовах доволі складно. Тому люди звертаються до тих, хто вміє це робити. Якщо мати заточку, то можна заробляти цим на життя

– переконаний майстер

До цього чоловік мав удома майстерню з доволі старим обладнанням, ще радянського зразка. Тож робота за ним не найефективніша. Саме тому у бізнес-плані на отримання мікрогранта чоловік вказав, що хоче придбати новенькі токарний, фрейзерний та шліфувальний станки. До того ж, майстер взяв на роботу помічників. Таким чином, буде можливість виконувати більшу кількість замовлень та розвиватися.

На питання про те, як підприємець реалізовує свої товари, він жартує, що найкраще працює «сарафанне» радіо. Тим більше, що продукт у нього унікальний та нішовий.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X