Ковельські підприємці зможуть отримати компенсацію

25.05.2020 о 19:40 · 2 хв читання

Місцеві підприємці матимуть змогу отримати компенсацію витрат з міського бюджету за сплату єдиного податку протягом карантину.

Це питання обговорювалося на засіданні профільної депутатської комісії, повідомила секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк на власній сторінці у Фейсбуці.

Депутат міської ради Ігор Пініс запропонував встановити ставку єдиного податку на період карантину на рівні 0% для підприємців першої та другої груп. Однак така пропозиція була відхилена через значне видаткове навантаження бюджету.

Начальниця Ковельського управління ГУ ДПС у Волинські області Оксана Левчук сказала, що таку ідею неможливо реалізувати технічно.

Альтернативне рішення, яке можна реально втілити, щоб допомогти місцевим підприємцям відновитися, запропонували депутати Андрій Мілінчук та Вадим Клімук. Вони разом з представниками Ковельського міськрайонного центру зайнятості напрацювали два документи, які винесли на розгляд депутатської комісії.

Вони пропонують надавати підприємцям, яким довелося призупинити роботу, не пільги і не звільнення від оподаткування, а матеріальну допомогу з міського бюджету. Для цього необхідно внести зміни до рішення міської ради від 13.12.2018 № 45/14 «Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва в м. Ковелі на 2019-2021 роки», та затвердити Порядок надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги суб’єктам мікропідприємництва на компенсацію втрат за період карантину.

Для отримання коштів підприємець буде зобов’язаний подати певний перелік документів, який буде вказано у рішенні. Зауважують, що той, хто вже отримав допомогу від держави, з міського бюджету компенсації не отримає

– пише Віра Федосюк

Ті підприємці, що призупинили діяльність на період карантину, мають право до 30 червня звернутися до Ковельського міськрайонного центру зайнятості, через який згодом отримають допомогу.

Автори проєкту просять передбачити у бюджеті 300 000 гривень, раніше призначених на «Місцеву програму розвитку культури та мистецтва на 2019-2021 роки» (за рахунок скасування дня міста цього року).

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X