Ковельська влада не зможе допомогти підприємцям на ринках

26.05.2020 о 22:40 · 2 хв читання

Міська влада не має можливості звільнити підприємців на ринках від орендноprnt sї плати на період карантину.

Про це йдеться у відповіді виконавчого комітету на заяву голови громадської організації «Реальні справи Ковель» Олександри Ткачук. Текст відповіді активістка опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Як відомо, 17 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який передбачає скасування за період з 1 березня по 30 квітня цього року земельного податку і орендної плати за користування.

Перший заступник міського голови Михайло Гетьман повідомив, що Ковельська міська рада і її виконавчі органи не є стороною договорів оренди торговельних площ, укладених між власниками та орендарями. Відповідно, у цьому випадку місцева влада виступає як третя сторона.

…відмінити орендну плату відповідно до договірних зобов’язань Ковельська міська рада та її виконавчі органи не мають права. Таке зобов’язання або вимога буде розцінюватись як пряме втручання в господарську діяльність суб’єкта господарювання, що прямо заборонено діючим законодавством

– йдеться у відповіді

Михайло Гетьман зауважив, що відповідно до вищезгаданого закону та наявної інформації, за березень 2020 року від суб’єктів господарювання, що володіють земельними ділянками на Привокзальному і Брестському ринках, плата за землю і її оренду не надходила.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X