Відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста Володимиру Осіюку

24.08.2022 о 14:02 · 3 хв читання

Учора, 23 серпня, у Ковелі на вулиці Відродження, 4 урочисто відкрили меморіальну дошку на честь Почесного громадянина міста Володимира Осіюка.

Саме у цьому будинку мешкав він зі своїми батьками – Костянтином Володимировичем та Марією Ільківною, які познайомились і створили сім’ю на засланні. Володимир народився у 1955 року у «Мамському таборі» на Колимі. У 60-их – родина переїхала у Ковель, – повідомляє сьогодні Ковельська міська рада.

У їхньому домі бували державні діячі, народні депутати України, члени УГС та УРП Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь, Богдан Горинь.

Право відкрити пам’ятну дошку надали міському голові Ігорю Чайці, соратникам Володимира Осіюка, людям, які стояли біля витоків української незалежності – народному депутату України першого скликання Олександру Гудимі, першому голові Руху на Волині Михайлу Тискому та товаришу Геннадію Сарапіну.

Ми маємо знати і шанувати свою історію. Володимир Осіюк – людина, яка все своє життя присвятила боротьбі за Україну, відродженню нашої держави. Символічно, що саме в День Державного Прапора ми відкриваємо цю пам’ятну дошку, тому що саме Володимир Костянтинович був серед тих людей, які підняли синьо-жовтий стяг над нашим містом у серпні 1990 року

наголосив Ігор Чайка

У серпні 1989 року Володимир Осіюк заснував та очолив у Ковелі осередок Української Гельсінської Спілки. А в лютому 1990 став одним із засновників Ковельської міськрайонної організації Народного Руху України за перебудову. Під проводом Володимира Осіюка національно-патріотичні сили Ковеля домоглися повернення релігійній громаді міста Благовіщенської церкви.

До останніх своїх днів Володимир Осіюк був станичним Ковельської міської станиці братства вояків ОУН-УПА імені Клима Савура.

Згадати Володимира Костянтиновича та вшанувати пам’ять про нього прийшло чимало однодумців, знайомих, друзів.

Це сьогодні ми можемо вільно говорити «Слава Україні», тримати синьо-жовтий прапор. У 1989-1990 роках ніхто не знав, чим це закінчиться. Пам’ятали практику совєтської імперії, коли українців карали за їх переконання, погляди. Володимир Осіюк – це людина-прапороносець, носій ідей незалежності в центрі Волині, людина, яка не боялась, вміла і могла вести за собою інших

– сказав Олександр Гудима

Людина жила в ім’я України та заради України

таким Володимира Осіюка пам’ятає Михайло Тиский

З ініціативою встановити пам’ятну дошку на будинку, де проживав Почесний громадянин міста Ковеля Володимир Осіюк, виступили ковельчани – Заслужений працівник культури України Іван Сидорук та голова Волинського обласного відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін.

Саме завдяки таким людям, як Володимир Осіюк, його батькам, Україна відбулась. А наше завдання її вберегти.

Слава Україні!

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. В роки,,якi пишуть про цю людину..в Ковелi не було нi Хельсенськоi групи нi руху..Пам”ять ще живп у людей..а у цих брехунiв ..одна зрада та
    брехня

  2. “Гражданка СССр” Свiтлана, певно на той час, на рассії була, і ті події пропустила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X