На будинку, де мешкав Почесний громадянин міста, хочуть встановити меморіальну дошку

15.08.2022 11:17

З ініціативою встановити пам’ятну дошку на будинку, де проживав Почесний громадянин міста Ковеля Володимир Осіюк виступив Заслужений працівник культури України Іван Сидорук, опублікувавши лист у газеті «Вісті Ковельщини».

За його словами, серед учасників визвольних змагань за Україну родина Осіюків з Ковеля завжди буде знаковою. Її голова – Осіюк Костянтин Володимирович, 1929 р. н., – із села Радошин Ковельського району. Його дружина – Осіюк Марія Ільківна, 1924 р. н., – з Тернопільщини. Познайомились обоє і створили сім’ю на засланні.

Найбільше відомий із родини їх син Володимир Осіюк, який народився 1955 року у Воркуті. З кінця 80-их років XX ст. і до останніх днів свого життя пан Володимир був у вихорі громадських та політичних подій. Активний організатор Товариства української мови імені Тараса Шевченка, незмінний голова спочатку Української Гельсінської Спілки, згодом – Української Республікан­ської партії Ковельщини.

Володимир Осіюк

Найкраще його знали і шанували ковельчани як співголову міськрайонної організації Народного Руху України поруч з Андрієм Мостиським та Іваном Сидоруком.

Сьогодні на честь пам’яті про родину Осіюків виготов­лена меморіальна дошка, де зазначено, що в м. Ковелі по вул. Відродження, 4, кв. 19 у сім’ї патріотів-політв’язнів Осіюків перебували державні діячі України: Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Михайло Горинь і Богдан Горинь.

28 липня у день Святого Володимира своїми підписами біля Храму Св. Володимира у Ковелі і на мітингу з нагоди Дня Державності України біля пам’ятника «Борцям за волю України» ковельчани засвідчили необхідність розмістити меморіальну дошку па­м’яті родини Осіюків на будинку, де вона про­живала. Зробити це слід до Дня Незалежності України 24 серпня 2022 року.

Біля пам’ятника «Бор­цям за волю України» міський голова Ковеля Ігор Чайка схвально оцінив привезену на візочку мною меморіальну дошку і за композицією, і за змістом й дав слово до Дня Незалеж­ності України вшанувати достойно пам’ять родини Осіюків. Це стане гідним пок­лоном патріотам, що спочили у Бозі, від влади і однодумців

– зазначає Іван Сидорук
Побратими Володи­мира Осіюка (в центрі) по революційній боротьбі Геннадій Кожевніков, Алім Цвелькін, Валерій Черняков
Поділитися:

Коментарі

  1. В кінці життя він спився. На жаль. В останні роки перед смертю особисто я ніколи його тверезим не бачив. То з гаража увечері йде ” такий як треба” то так по вулиці , ледь на ногах тримаючись. На жаль

  2. Якщо заслужив можна і треба встановити, але як вона буде виглядати на тому облупленому будинку де плитка на голови падає.

  3. Під самим будинком хай люди не ходять, бо там прохід для котів і собак. А на дошку і здалека можна подивитись.

  4. Він володимир Осіюк якраз і заслужив, на високе звання. А той хто “злорадствує” то ворог України.

  5. Він завжди тримав слово. Порядна людина. А головне був чесний перед собою і Державою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.