Життєве кредо Геннадія Сарапіна: «Україна – понад усе!»

21.09.2020 о 10:31 · 2 хв читання

У Ковелі та й на Волині добре відоме ім’я Геннадія Сарапіна, очільника обласного відділення Фонду культури України, активіста громадсько-політичного життя, ініціатора багатьох патріотичних акцій, дописувача газети «Вісті Ковельщини», інших періодичних видань, блогера Ковель media.

«Та й сам пан Геннадій розпочинав свою журналістську «кар’єру» як видавець і редактор одного з перших патріотичних видань, засновником якого були Ковельська міськрайонна організація Народного Руху України, – пише Михайло Кузьмук у «Вістях Ковельщини». – Назва газети була досить символічна і промовиста – «Доля», а почала вона виходити у 90-их роках минулого століття, коли компартійна цензура була суворою і за розповсюдження подібних видань можна було загриміти, як-то кажуть, «під фанфари».

Але Геннадій Сарапін та його соратники були не з лякливих і зуміли налагодити друк «Долі» в одній з держав Прибалтики й підпільно транспортувати її на Волинь. Популярністю газета користувалася великою, бо національний дух наших земляків був тоді на піднесенні.

Не помилимося, коли скажемо: жодний масовий захід на Ковельщині і Волині тоді не обходився без участі пана Геннадія. Пліч-о-пліч з ним крокували Іван Сидорук, Володимир Осіюк, Марія Хотинська, Андрій Мостиський, Ігор Пащук, Ігор Лучко, Віктор Стрижеус, Юрій Музичук, Богдан Бачук, Алла Полякова та інші побратими. Їм вдавалося підіймати волинян на маніфестації і мітинги, захист пам’яток старовини і охорону довколишнього середовища.

А ще ювіляр здійснив велику роботу з підтримки місцевих самобутніх талантів – художників, поетів, письменників, скульпторів. До цього спонукало його особисте прагнення сприяти розвитку духовності в рідному краї і обов’язки очільника Волинського відділення фонду культури. Він організовував загальноукраїнські пленери живописців у різноманітних мальовничих куточках Полісся, був активним ініціатором створення галереї мистецтв, яка нині діє в культурно-просвітницькому центрі Ковеля.

Геннадій Сарапін

Наполегливість, ініціативність, принциповість пана Геннадія не завжди подобалася представникам місцевої і обласної влади, які чинили спротив багатьом його починанням. Але це не лякало нашого земляка. Він був переконаний у правильності того, що робить, а тому сміливо йшов вперед і добивався свого.

Коли постаратися сформулювати життєве кредо Геннадія Сарапіна, яке випливає навіть з побіжного аналізу його багатогранної діяльності, то суть його можна звести до слів: «Україна – понад усе!».

Тож з нагоди Вашого ювілею прийміть, шановний наш земляче, найщиріші вітання від Ваших друзів, однодумців, шанувальників організаторського і підприємницького талантів, добрі побажання на майбутнє. Міцного Вам здоров’я і нових успіхів на шляху державотворення!».

На світлинах: Геннадій Сарапін, який сьогодні, 21 вересня, відзначає свій ювілейний день народження.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X