Відсьогодні надаватимуть допомогу ФОПам за новий карантин

14.12.2020 12:35

Кабмін минулого тижня ухвалив низку рішень, щоб підприємці змогли подати заявки і отримати передбачену законодавством державну допомогу ще до запровадження посиленого карантину, що діятиме з 8 до 24 січня 2021 року.

Подача заявок розпочнеться з 14 грудня, заявила заступниця керівника Офіса президента Юлія Ковалів в ефірі телеканалу «Україна 24», пише Gazeta.ua.

Порядки і постанови, які ухвалив уряд і які мають бути опубліковані найближчими днями, спрямовані на те, щоб допомога була виплачена перед запровадженням посиленого карантину. З початку наступного тижня (14 грудня) можна подавати заявки. Їх подаватимуть в електронній формі

– сказала вона

Претендувати на компенсації можуть фізичні особи – підприємці, які не менше 3 місяців платили єдиний соціальний внесок, або наймані працівники, за яких ЄСВ платить роботодавець, діяльність яких через посилений карантин буде зупинена, додала Ковалів.

Читайте також: «Слуга народу» і чиновниця Держпраці тероризують ФОПи

Допомога роботодавцям спрямована на те, щоб вони змогли зберегти штат і після локдауну швидко відновили повноцінну роботу, зауважила вона.

Держава прагне частково компенсувати підприємцям втрати, яких вони змушені будуть зазнати через запроваджені урядом обмеження в роботі. Зокрема на цей період скасовується плата за оренду приміщень комунального і державного майна. Також передбачені компенсації середньомісячного сплаченого підприємствами єдиного соціального внеску, а ФОПи 1-ї групи на 6 місяців звільнили від сплати єдиного податку та ЄСВ, пояснила Ковалів.

Також вона зазначила, що на сьогодні весь пакет програм державної підтримки бізнесу і громадян під час локдауну становить приблизно 12 млрд грн.

  • В Україні ФОПи 1-ї та 2-ї груп отримають допомогу на дітей до 10 років на період карантину. За грошовою допомогою можна звернутися до 31 грудня. Виплата становитиме від 1770 до 2218 грн на місяць.
  • Фінансову допомогу розміром 8 тис. грн не отримають підприємці, що працювали менш як 3 місяці, які змінили чи припинили діяльність.
  • Оформити заявку на одноразову фінансову допомогу розміром 8 тис. грн можна буде через додаток або сайт «Дія» з 14 грудня.
Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.