Він був світлою і доброю людиною: у Ковелі попрощались з Героєм Миколою Оксентюком

19.01.2023 о 17:17 · 2 хв читання

Скільки життів забере ще ця безжальна війна, скільки горя і сліз принесе вона усім нам. Сьогодні наше місто знову у жалобі. Ковельчани попрощались з воїном, земляком, Героєм – Миколою Оксентюком.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Його життя обірвалось біля Бахмута. Він разом з побратимами тримав місто-фортецю. Загинув внаслідок важких поранень несумісних з життям, отриманих в результаті ворожого артилерійського обстрілу. Воював у Миколаївській та Херсонській областях. Захищав Ізюм.

Микола Никифорович пішов у військкомат у перший же день повномасштабного вторгнення. Також в Збройних Силах — двоє його синів, які були учасниками антитерористичної операції. Хлопці представляли Україну на «Іграх нескорених» на всеукраїнському і міжнародному рівнях.

Він міг не бути на війні, але це був його свідомий вибір, який я поважаю

– написав один із синів, коли дізнався про смерть батька

До війни ковельчанин працював водієм в місцевому АТП. Співав у хорі Свято-Благовіщенського собору. Улітку мав би зустріти своє 60-ліття, зібрати родину, друзів, радіти життю, дітям, але війна відібрала у нього майбутнє.

Він був світлою, доброю людиною, хорошим чоловіком, батьком, дідусем. Таким Миколу Никифоровича запам’ятали, всі хто його знав. Він любив Україну і казав, що все буде добре. Такими словами він підбадьорював своїх рідних, знайомих, друзів, коли дзвонив з фронту.

Брат Героя — Василь пригадує, що Микола Никифорович завжди вірив у перемогу своєї країни і боровся за це.

Коли я проводжав його біля військкомату, то казав, що йому буде важко, на що отримав відповідь: не хвилюйся, я ховатись не буду. Він не боявся за своє життя, не боявся наступу окупантів. Нехай ідуть, ми їх гідно зустрінемо. Ми маємо вистояти, або померти — так часто він наголошував. Я пишаюсь своїм братом

— поділився своїми спогадами Василь Никифорович

На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. Адже смерть найріднішої людини – велике випробування. В ці гіркі хвилини поділяємо горе рідних, близьких, друзів і побратимів нашого захисника. Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав Батьківщину та кожного з нас!

Фото Ковельської міської ради

Ковель Меморіал Слави
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X