«Запам’ятовую добро». 90-літня поетеса з Ковельщини видала за життя дві книги та готує третю

14.05.2024 о 10:36 · 2 хв читання

Жительці Ковельського району Галині Грицюк – дев’яносто перший рік, але вона не лише багато читає, а й пише поезію – про і для дітей. Видала теж книгу з віршами про кожну родину свого рідного села Вівчицьк.

Галина Грицюк показує книги, які читає. Їх на прохання жінки з бібліотеки регулярно приносить працівниця соцслужби. Нині старенька мешкає сама. Має четверо онуків і п’ятьох правнуків. Усі роз’їхалися, хто куди, але часто приїжджають у гості до бабусі, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Жінка з гордістю показує свою першу видану книгу про рідне село Вівчицьк. У ній – фото та вірші кожної родини цього населеного пункту. Видали книгу, коли поетесі було 85 років.

Багато років вона учителювала: спершу – в селі Вівчицьк, пізніше – в Голобах. Саме учні та педагогічна діяльність надихнули волинянку на поезію.

Про дітей написала. Є люди хороші. Про одного-другого написала. Потім думаю: а чим інші гірші? Кажуть: давай пиши. І я написала про кожну сім’ю. А там дворів було 60-70. Маленьке село, але своє – всі як одна сім’я

– наголошує Галина Грицюк

Усі односельці були дружні, пригадує жінка.

Згодом Галина Грицюк написала і видала яскраву книгу для дітей «Голос рідної природи». В ній є вірші та історії про дерева, рослин, птахів, пізнавальні кросворди та мудрі легенди.

Діти з селища Голоби, які катаються на велосипедах і активно проводять свій час, надихнули Галину на написання третьої книги «Стежками дитинства».

Діти бавляться, бігають. Тільки вийду, вони повертаються зі школи. Вітаються. Щось допоможуть. І вирішила: напишу ще книжечку. І в тій книжечці даю опис нашої вулиці й характери тих діток. Вони такі щирі, милі, всеправдиві. Вони нічого не вигадують

– наголошує авторка

У чому секрет довголіття цієї талановитої та допитливої жінки?

Скільки прожила, а ніколи зла не тримала на людину. Мене не ображали, але, може, хтось сказав слово. То я не старалася його запам’ятати. Я запам’ятовую добро

– говорить Галина Грицюк

Бажаємо цій мудрій жінці ще довгих років життя та ще багатьох виданих книг.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X