Затримали легкомоторний літак з Польщі: що вирішив суд

31.10.2021 13:34

У Ковельському районі суд розглянув матеріали справи про притягнення до відповідальності керівника ТОВ «Техніка та обладнання», який вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Нагадаємо, 11 червня 2021 року в зону митного контролю митного поста Ягодин Волинської митниці на в’їзд в Україну з Республіки Польща прибув вантажний автомобіль «МАН», який належить приватному підприємству «ДВМ-Транс», – повідомляє Район.Любомль.

Водій транспортного засобу до митного контролю подав товарно-супровідні документи, згідно з якими від чеської компанії «BRM AERO» в адресу ТОВ «Техніка та обладнання» перевозився надлегкий комерційний двомісний літак «Bristel LSA» фактурною вартістю 65 тисяч євро.

Під час здійснення митного контролю від відправника товару чеської компанії «BRM AERO» отримали товарно-супровідні документи, згідно з якими, літак продала чеська компанія за ціною 124,9 тисяч євро, або 4,1 мільйона гривень.

Таким чином, керівник ТОВ «Техніка та обладнання» вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон надлегкого комерційного двомісного літака з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містили неправдиві відомості.

Керівник фірми в судовому засіданні своєї провини не визнав і пояснив, що літак був придбаний у чеської компанії за 65 тисяч євро, відповідно до контракту. Після затримання літака на його звернення чеський партнер повідомив про помилку з вини свого працівника, однак вносити зміни в чеські митні документи відмовився, оскільки це потягне для компанії негативну реакцію податкових органів.

В цій справі встановлено, що до митного контролю водієм перевізника подано інвойс з вартістю літака у 65 тисяч євро, в той час як на офіційний запит митного органу компанія-продавець офіційно повідомила про продаж літака за ціною у 124,9 тисяч євро, на підтвердження чого надала інвойс та експортну декларацію.

Твердження сторони захисту про придбання літака, відповідно до укладеного контракту за 65 тисяч євро, тим самими спростували, а належне офіційне підтвердження такої ціни не надали.

Враховуючи передбачену законом санкцію та доведеність вини порушника, стягнення на нього постановили накласти у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості переміщуваного предмета та його конфіскації.

Керівника компанії суд визнав винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, і наклав на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4,1 мільйона гривень з конфіскацією в дохід держави надлегкого комерційного двомісного літака «Bristel LSA».

Також постановив стягнути на користь Волинської митниці витрати по справі на зберігання товару в розмірі 56,5 тисяч гривень.

Фото Волинської митниці

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *