У Ковельському районі суд скасував 4 млн грн штрафу підприємцю за незаконно ввезений літак

06.07.2022 о 16:00 · 2 хв читання

Любомльський райсуд скасував штраф у сумі 4 млн грн харківській фірмі «Техніка і обладнання», яку раніше визнали винною в незаконному перевезенні літака «Bristell LSA».

За перевезення товару з приховуванням від митного контролю керівнику фірми Руслану Зубарю призначили штраф, а також постановили конфіскувати літак. Втім, згодом суд переглядав цю справу через нові обставини, про які раніше не було невідомо. Цього разу доказів виявилось достатньо, аби переконати суддю в невинуватості, – повідомляє сьогодні Zaxid.net.

Порушення при ввезенні в Україну літака виявили в червні 2021 року на пункті пропуску «Ягодин». 21 жовтня 2021 року Любомльський райсуд визнав харківську фірму «Техніка і обладнання» винною в переміщенні товарів через митний кордон за заниженою ціною. Фірма намагалась ввезти літак «Bristell LSA» за 65 тисяч євро, коли його справжня ціна була вдвічі вищою. Тоді суд призначив 4 млн грн штрафу та постановив конфіскувати літак.

Втім, 28 червня Любомльський райсуд переглядав цю справу через нові обставини. Захисник довів, що чеська компанія-відправник допустила помилку під час оформлення товару і вказала завищену ціну. Водночас у митних органах Чеської Республіки підтвердили, що літак купили за 65 тис. євро.

Надані стороною захисту докази свідчать про відсутність складу порушення митних правил, оскільки заявлена під час пропуску на митну територію України вартість літака відповідала вартості за договором між ТОВ «Техніка і обладнання» та компанією «BRM AERO» і була фактично сплачена

– йдеться у новій постанові суду

Відтак суддя Степан Чишій скасував постанову від 21 жовтня та закрив провадження через «відсутність правопорушення». Літак передадуть для митного оформлення. Додамо, що попередню постанову про штраф та конфіскацію також приймав цей суддя.

Фото Волинської митниці

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X