Злиття ліцею і школи у Ковелі розглянуть депутати на сесії міської ради

19.05.2023 о 11:45 · 4 хв читання

Ковельська міська рада розгляне на черговій сесії проєкт рішення про реорганізацію шляхом злиття юридичних осіб публічного права – ліцею №5 та закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №8.

Як вказується в преамбулі проєкту, автором якого є начальник управління освіти Віктор Бичковський, таке рішення приймається «з метою раціонального використання бюджетних коштів, поліпшення освітнього процесу та вдосконалення мережі закладів загальної середньої освіти Ковельської територіальної громади».

Отже, згідно документу, міська рада має припинити діяльність ліцею та школи, утворивши в результаті злиття нову юридичну особу публічного права, назва та статус якої будуть визначені рішенням міськради.

Ще у лютому 2023 року Віктор Бичковський повідомив трудовий ліцею №5 та присутніх батьків учнів про те, що «треба провести злиття шкіл». Персонал нібито залишиться той самий, а учні ліцею будуть продовжувати навчатися у своїй будівлі. Колектив та батьки виступили проти такої ідеї від місцевої влади.

Публікація за темою: Для чого у Ковелі хочуть об’єднати дві школи

Як відомо, 29 серпня 2018 року тодішній міський голова Олег Кіндер підписав контракти з переможцями конкурсних відборів на посади директорів. Відповідно, колектив «п’ятої» продовжив очолювати Ярослав Стасюк, а «восьмої» – Василь Шворак. Контракти з ними підписано на 6 років, тобто до кінця серпня 2024 року.

І якби зараз було приєднання одного навчального закладу до іншого, скажімо, ліцею до школи, то в такому разі не потрібно оголошувати конкурс на посаду директора. В даному ж випадку влада націлена, щоб поставити тут нове керівництво.

Комісію з припинення юридичних осіб повинна очолити заступниця міського голови, лучанка Наталія Маленицька.

Рішення міськради, в разі його прийняття, набирає чинності з 19 червня 2023 року.

Наразі проєкт розглядають депутати на постійних комісіях. Голова комісії з правових питань Андрій Мілінчук заявив про трансформацію в міській освіті.

У Ковельській громаді працюють над планом трансформації мережі закладів загальної освіти та реорганізацією ліцею №5 та школи №8 шляхом злиття

– написав він у Фейсбуці

Втім, як голосувала його комісія з даного питання – не повідомив.

Критично оцінив проєкт рішення депутат Андрій Миронюк.

Сьогодні (18 травня – ред.) в межах «гуманітарної» постійної комісії Ковельської міської ради, в складі якої я є – розглядалося питання злиття шкіл №5 та №8. Я був єдиний з присутніх депутатів (1/6), хто утримався від підтримки даного рішення. Оскільки вважаю, що оптимізацію почали не з того боку.

Як мою пропозицію по оптимізації (скороченню кількості чиновників) апарату управління Ковельської міської ради – депутати та найвищі посадові особи (мер в тому числі) не підтримують, то чому я маю підтримувати скорочення шкільних педагогів? Вже якщо ви по-справжньому переживаєте за кошти платників податків та хочете проводити оптимізацію, то оптимізація має бути об’єктивна та для усіх. А до того, за усім цим трагікомічно спостерігати

– зазначив він у Телеграм та Фейсбуці

У проєкті рішення склад вищевказаної комісії такий:

Голова комісії – Маленицька Наталія Дмитрівна, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ковельської міської ради.

Члени комісії:

  • Бичковський Віктор Васильович – начальник управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Верчук Світлана Степанівна – голова постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім’ї і молоді та релігії;
  • Данилюк Алла Анатоліївна – старший економіст управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Жаб’юк Лариса Мирославівна – головний спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Куптій Геннадій Анатолійович – начальник юридичного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Мілінчук Андрій Валерійович – голова постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів;
  • Пархомчук Тетяна Олександрівна – головний бухгалтер управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Романчук Валентина Олександрівна – начальник фінансового управління виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Тусь Ірина Іванівна – юрист управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради;
  • Сезьомін Ігор Вадимович – директор Ковельської міської організації професійної спілки працівників освіти і науки;
  • Стасюк Ярослав Васильович – директор ліцею №5;
  • Шворак Василь Григорович – директор закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №8.

Пленарне сесійне засідання міської ради має відбутися 30 травня.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Ці кончені ніяк не нажеруться певно вже земельку під піцерію чи торгівельний центр виділили. А дітям нащо та освіта нехай по генделиках з малолітства горілку хлепчуть

  2. Тут про простих людей ніхто не думає. Справа в посадах. Аби розчистити місце для одного звільняють двох. А на звільнене тепле місце сідає третя. Усі вони в списку членів комісії.

  3. Запитайте у німців, з ким дружбу підписали, як вони на це дивляться, та досвід?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X