Зробили макет зруйнованого у Ковелі костелу святого Станіслава

21.05.2021 13:10

Мешканець міста Тернопіль Володимир Кріса зробив макет неоготичного костелу-пам’ятника святого Станіслава у Ковелі, котрий був зруйнований наприкінці Другої світової війни.

Рік тому «Ковель media» писав, що він виконав 3D-візуалізацію костелу.

У себе на сторінці у Фейсбуці Володимир Кріса зазначає, що макет не був би створений, якби не ініціатива мецената, ковельчнина Ігоря Герасімова.

Для пана Ігоря він є своєрідною даниною пам’яті своєму батькові, Романові Едуардовичу Герасімову (1948-2015), котрий, перебуваючи на посаді голови Ковельського міськвиконкому, зробив багато хороших справ для блага мешканців міста та, як і його син, був щирим патріотом Ковеля. Також є ідея виготовлення та встановлення вуличного бронзового макету костелу св. Станіслава поруч із місцем, де раніше стояла велична сакральна споруда. Ми переконані, що такий об’єкт стане цікавою туристичною родзинкою Ковеля, дасть змогу вивчати втрачену культурну спадщину незрячим людям та популяризуватиме історію міста серед місцевої громади

– пише він

За словами майстра, з огляду на різні обставини це був його найтриваліший проєкт: з багатьма перервами працював над ним майже два роки. За цей час отримав нові знання та вміння, в тому числі завдяки роботі в команді відомого архітектора-реставратора Юрія Вербовецького, переосмислив методи, якими буде займатися архітектурним моделюванням надалі. Тому даний макет є для нього своєрідною віхою, якою ставить крапку в паперовому макетуванні.

Як вказує Володимир Кріса, у проєкті йому допомагали: Дмитро Кучер – світлодіодна підсвітка; Андрій Вербовецький – електрична схема, звук; Олександр Гриців – фото; а також студія «Чайковський» – акриловий захисний ковпак.

Фото зі сторінки Володимира Кріси у Фейсбуці

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *