505 років тому Ковель отримав Магдебурзьке право

Понад п’ять століть тому у Різдвяні дні Ковелю було надане Магдебурзьке право.
24 грудня 1518 році своєю грамотою польський король Сигізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто. Тут почали відбуватися ярмарки і торги, запроваджувалось внутрішнє самоврядування. Ковель уже тоді був потужним поселенням, тому й отримав цей королівський привілей – Магдебурзьке право, яке є однією з ознак приналежності до європейського світу. А закладені ним традиції місцевого самоврядування продовжують діяти й сьогодні, – повідомляє Ковельська міська рада.


Це була переломна і дуже важлива сторінка в історії нашого міста, яка дала поштовх для його подальшого розвитку.
«Магдебурзьке право міста Ковеля: сучасний погляд» – тема зустрічі, яка напередодні відбулась у Галереї мистецтв. Її організували управління культури, молоді, спорту та туризму; управління освіти та Ковельський історичний музей.


У заході взяли участь міський голова Ігор Чайка, його заступники з Луцька – Тарас Яковлев та Наталія Маленицька, депутати міської ради Світлана Верчук та Андрій Мілінчук, історики, науковці, молодь. Його розпочали театр «10 ряд 10 місце» у супроводі камерного оркестру «Квінта», учні ліцею імені Олени Пчілки, відтворивши картинки з життя тієї епохи, перенісши учасників розмови у минуле на сотні років тому.
Відбулось кілька дискусійних панелей: «Самоврядування Ковеля в контексті середньовічної історії», «Від Магдебурзького права – до сучасної децентралізації», «Трансформація суспільства: якими ми будемо завтра».


Представники різних поколінь, сфер діяльності поспілкувались, обмінялись думками, поділились своїм баченням щодо розвитку міста, ролі місцевого самоврядування у нинішній час. Оглянули виставку світлин учасників конкурсу «Ковель з цікавих ракурсів».
Фото Ковельської міської ради
Більше про










Коментарі
Залишити відповідь

нормально бухнули за рахунок профсоюзу