Антимонопольний комітет України оштрафував «Ковельтепло» за зловживання

02.12.2022 12:12
ПТМ Ковельтепло

Син начальника УВКГ «Ковельводоканал» Юрія Рибачка – колишній начальник ковельської філії «Волиньгазу» Сергій Рибачок ініціював перевірку Антимонопольним комітетом України підприємства теплових мереж «Ковельтепло», яким керує Володимир Бойко. Перевірка закінчилася для котельників «солідним» штрафом. «За Ковель, за дружбу – за комунальну службу!» – відомий тост ковельських комунальників наповнився новим змістом.

Об’єкт нерухомості, який перебуває у приватній власності Сергія Рибачка, розташований у Ковелі на вулиці Драгоманова, 22 (третій поверх) і приєднаний до мереж «Ковельтепло». На лист заявника від 6 травня 2021 року щодо встановлення тут вузла обліку теплової енергії підприємство повідомило, що розробило проєкт технічних умов, і що для їх отримання необхідно провести оплату в сумі 328,90 грн, а також надіслало йому документи.

Володимир Бойко та Юрій Рибачок / Фото: Ковельська міська рада

Реагуючи на подання Антимонопольного комітету з попередніми висновками за результатами розгляду справи, ПТМ «Ковельтепло» повідомило, що видало Сергію Рибачку технічні умови не на влаштування вузла обліку теплової енергії, а на реконструкцію внутрішньобудинкової системи опалення, що передбачено Правилами користування тепловою енергією, які затверджені постановою Кабміну.

Водночас, на вимогу АМКУ, підприємство зазначило, що при обстеженні будинку на вулиці Драгоманова, 22 було визначено можливість влаштування вузла обліку теплової енергії. Тобто, не було необхідності проводити вищевказану реконструкцію та розроблення і погодження проєктної документації.

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України своєю постановою визнала, що ПТМ «Ковельтепло» безпідставно видавало технічні умови на встановлення вузлів обліку теплової енергії, встановлювало вимоги розроблення та погодження відповідної проєктної документації в окремому приміщенні будівлі, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим ч. 1 ст. 13, п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з постачання теплової енергії.

На підприємство теплових мереж накладено штраф у розмірі 35 000 гривень.

Поділитися:

Коментарі

  1. А штраф заплатять з податків громадян, а гроші з схем ділять посадовці між собою, і ніхто з них за це конкретно невідповість? і залишаться на своїх посадах щоб продовжувати і удосконалювати схеми….

  2. А хто ще в Ковелі може встановлювати лічильники і хто інший таке може робити? Бо виходить з документів, що саме в тому вина.

  3. О! Вже трохи тепліше. Ще якби Антимонопольний за тарифи на дровах взявся…

  4. За тарифи на дровах треба ще і чайку до відповідальності притягувати. Але ж де там!?

  5. А за який хрін я маю платити “АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ”???Нас розводять як лохів.

  6. Коли антимонопольний комітет, Візметься за монополіста- ВолиньОблЕнерго з Доходом у 1 176 183 000грн, з беніціфіарами – – РУБЕН ЗАХАРЯН, ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ ЗА АДРЕСОЮ – ПРАТЕРШТРАССЕ 11/1/43, 1020, ВІДЕНЬ, АВСТРІЯ…

  7. Цікаво, скільки підприємців після такого рішення може звернутися тепер до суду за компенсацією завданих збитків? Та ще і моральні можна відшкодувати)) Бойку після такого точно пора на пенсію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *