АТОвці переконали депутатів не приймати скандальний проєкт

25.09.2020 о 20:32 · 4 хв читання

На чергову 72-у сесію Ковельської міської ради, перше пленарне сесійне засідання якої відбулася учора, до порядку денного знову потрапив скандальний проєкт рішення щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та детального плану території на вулиці 40 років Перемоги, 18.

Проєкт депутати вже обговорювали на попередніх сесіях і кожного разу «провалювали» під час голосування.

Нагадаємо, управління освіти виконавчого комітету міськради спільно з осередком Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» виступили з клопотанням сформувати земельну ділянку для будівництва багатоквартирних житлових будинків для забезпечення житлом учасників бойових дій.

Планували будівельний майданчик облаштувати на території, яка нині належить ліцею №13. А до депутатів автори проєкту звернулися за дозволом на розроблення документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності закладу освіти.

Публікація за темою: Біля ліцею хочуть бачити зону відпочинку, а не багатоповерхівки

Втім, проти зведення там житлових будинків виступили громадські організації «Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО» та «Айдар для інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій у Волинській області». Вони підготували власне звернення, в якому просили утриматися від прийняття рішення щодо надання дозволу на розроблення документації та пристати на їхні пропозицію, зокрема, облаштувати там зелену зону з фізкультурно-рекреаційними об’єктами.

Сергій Кошарук

Я і частина моїх колег прислухаємося до тієї думки, що спочатку потрібно порадитися з громадою. Це перше щодо даної земельної ділянки. А щодо забезпечення житлом учасників бойових дій, ми підтримуємо цю позицію і будимо просити вас також розробити програму забезпечення житлом учасників АТО та їх сімей. В першу чергу для тих, хто втратили свого годувальника, і тим учасникам, які є люди з інвалідністю, а також молодим хлопцям, які зараз там – на передовій, а їхні сім’ї не мають житла в Ковелі

– зауважив депутат Сергій Кошарук

Він закликав колег не підтримувати даний проєкт рішення, а депутат Сергій Янок запропонував зняти дане питання з розгляду, аби дати час представникам вищеназваних громадських організацій знайти взаєморозуміння між собою і прийти до однієї зваженої думки.

Сергій Янок

Потім слово надали представнику ГО «Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО» Володимиру Левковичу. Він пояснив позицію спілки і причини, чому її учасники проти такого будівництва.

Головуючий на сесії міський голова Олег Кіндер ще раз перепитав виступаючого, яку спілку він представляє, і запросив до зали Леоніда Хвещука, котрий третього вересня цього року від імені ГО «Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО» звернувся до нього з проханням підтримати на черговій сесії міської ради ініціативу «Побратимів України».

Олег Кіндер повідомив, що перед сесією бачив його у вестибюлі будинку рад. Втім, Леонід Хвещук ні тоді, коли його запрошували до зали для з’ясування ситуації, ані пізніше не з’явився.

Почувши таке з вуст мера міста, Володимир Левкович запевнив його та присутніх, що у липні в організації відбулися звітно-виборні збори, і саме тоді Леонід Хвещук написав заяву про складання повноважень голови громадської організації. А це, в свою чергу, дало підстави обрати нового голову. Наразі триває процес переоформлення документів спілки.

Увесь той час, поки в сесійній залі тривали «гарячі баталії», депутат Сергій Янок, який теж пройшов горнило російсько-української війни, постійно вигукував головуючому Олегу Кіндеру зупинитися, припинити цю розмову і, нарешті, поставити на голосування його, Янка, пропозицію, щоб зняти дане питання з розгляду.

Але Олег Кіндер все не вгамовувався. Він ще продемонстрував депутатам документ, який у свій час був поданий у мерію для внесення на офіційний сайт Ковельської міської ради інформації про створення у місті спілки ветеранів АТО та волонтерів і обрання її керівника.

А тим часом в залі все більше розпалювалися пристрасті. Окремі депутати не приховували свого обурення і закликали Олега Кіндера негайно припинити нагнітати обстановку. І лише тоді головуючий погодився поставити пропозицію Сергія Янка на голосування.

Більшістю голосів питання було таки знято з розгляду. Проте, скандальний земельний проєкт ймовірно знову потрапить до порядку денного наступної сесії міської ради.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X