Біля ліцею хочуть бачити зону відпочинку, а не багатоповерхівки

08.09.2020 15:31

У сесійній залі Ковельської міської ради вчора знову посварилися через земельну ділянку.

На позачерговій 71-й сесії депутати вирішували: надавати чи ні ліцею №13 дозвіл на розроблення документації із землеустрою. Управління освіти виконавчого комітету спільно із відокремленим підрозділом «Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» виступили з клопотанням поділити земельну ділянку комунальної власності на вулиці 40 років Перемоги, 18, яка належить закладу освіти, для будівництва на ній багатоквартирних житлових будинків та забезпечення житлом АТОвців.

Втім, проти такої думки виступили громадські організації «Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО» та «Айдар для інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій у Волинській області». Вони побачили нещирість авторів такої ідеї та її непрозорість, тому підготували до депутатів власні аналогічні звернення. У них бійці АТО просять утриматися від прийняття рішення щодо надання дозволу на розроблення документації та пристати на їхні пропозицію, зокрема, облаштувати там зелену зону з фізкультурно-рекреаційними об’єктами. Одне із звернень під час сесії озвучив депутат Ігор Пініс.

Керівник відокремленого підрозділу «Побратими України» та член громадської ради при Ковельському міському голові Юрій Ганджала назвав ситуацію навколо даного земельного питання «дуже прикрою». Він переконаний, що в такий спосіб перед виборами до місцевих рад «починаються політичні маніпуляції», в яких запідозрив своїх побратимів.

Починаються політичні маніпуляції деякими людьми, в тому числі учасниками АТО, які до кінця не розібралися в тому, що відбувається. І та чи інша політична сила починає цим маніпулювати. Думка моя і моїх побратимів така, що в загальному наша держава не дає можливості реалізовувати права учасників АТО в часності отримання земельних ділянок. В нас є ідея і пропозиція, з якою ми йдемо до вас

– заявив Юрій Ганджала

Депутат Ігор Пініс підтримав ініціативу Юрія Ганджали щодо зведення в місті житла для військових, але в спосіб прозорості його розподілу.

Ви просите земельну ділянку, яка є спільно необхідна. Це раз. Друге. Друга спілка АТО, яка проти. Чому вони проти, а тому, що вона не бачить прозорості розподілу цього житла… Є АТОвці, які бачать, що не можна тільки виключно для воїнів АТО, незважаючи на всі заслуги, робити шкоду громаді – забирати в громад перспективу. Абсолютно підтримує вашу ініціативу, ініціативу, яку ви розпочали – супер, давайте, сідаймо і в цій каденції, а хочете чекайте слідуючу… готуємо спільне рішення по розподілу землі

– запропонував Ігор Пініс

А депутатка Галина Стасюк взагалі звинуватила Юрія Ганджалу в тому, що він лише «робить все для себе і під себе».

Останні дні мене стурбувало, як ви дзвонили до матерів загиблих і до родин загиблих і ви просили: «Ходіть до нас у команду ми будемо боротися з тою бандою». З ким ви будете боротися? То ви хочете зараз у школи забрати, вибачте. Скажіть, будь-ласка, чому тільки вашим приближеним дають квартири чи ділянки?

– намагалася дізнатися депутатка

На всі звинувачення від Галини Стасюк керівник відокремленого підрозділу «Побратими України» Юрій Ганджала відповідав запереченням.

Депутати забажали почути й іншу сторону щодо даного питання, запросивши до мікрофона представника ГО «Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО» Володимира Шпіку. Учасник АТО озвучив вимоги спілки, яка виступає категорично проти будівництва багатоповерхівок біля ліцею.

Погоджується з ідеєю облаштувати об’єкти соціальної інфраструктури на земельній ділянці, через яку в сесійній залі виникла суперечка, і депутат Сергій Кошарук. Він переконував своїх колег пристати на пропозицію тих учасників АТО, які хочуть біля ліцею бачити зону відпочинку. Втім, головуючий на сесії мер міста Олег Кіндер сказав, що депутат «заговорює моменти» стосовно даного питання.

Ще раз говорю: ковельчани всі дякують вам за аквапарк, за аеродром, за космодром, за стадіон «Локомотив», за все, що ви наробили. Ви наробили просто-напросто не гарно, так сказати відносно того, що ми зробили. Ми зі своєю командою зробили і ми маємо, що показати. А ви, вибачте мені, крім дірки від бублика, ну не можете нічого показати, своїми гаслами

– дорікнув Олег Кіндер

У відповідь Сергій Кошарук не став зачіпати «дірку від бублика», про яку говорив Олег Кіндер, а пригадав, яким чином виділялися понад чотириста земельних ділянок учасникам АТО і родинам загиблих на Сході бійців.

Після таких «гарячих» суперечок, які інколи переходили в особисті образи, депутати таки приступили до голосування і «провалили» запропонований проєкт рішення.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.