Ковельський депутат до «айдарівця»: «Ми знаємо цю історію»

29.01.2021 13:15

На сесію Ковельської міської ради, яка відбулася 28 січня, прийшов «айдарівець» Олександр Калюжний (Саша Харьковський) із учасниками АТО. З трибуни він зауважив, що з ним прийшли 35-40 чоловік, після чого почав розповідати про «правильний інвестиційний проєкт» на вулиці Володимирській.

Колишній мер міста, а нині депутат міськради від «Батьківщини» Олег Кіндер уточнив, що мова йде про земельну ділянку не на Володимирській, а на вулиці 40 років Перемоги.

Минулого року «Ковель media» розповідало про цей земельний скандал у публікаціях «Біля ліцею хочуть бачити зону відпочинку, а не багатоповерхівки» та «АТОвці переконали депутатів не приймати скандальний проєкт».

Олександр Калюжний наголосив, що ніколи в житті такого не було, щоб військові блокували міську раду в Ковелі, за всі роки з початку війни. Мовляв, депутати голосували за потреби АТОвців, незважаючи на свою політичну приналежність. Зі слів Калюжного, він та його побратими і зараз сподіваються на те саме, пропонуючи «хороший варіант в плані інвестицій».

А тут проєкт 750 тисяч доларів реально. По математике виходить… Ми вам математику озвучили. Хотіли почути голів фракцій. Чи будете ви підтримувати це рішення? Якщо ні, то чому?

– питався в депутатів Олександр Калюжний

Депутат від «Свободи» Валерій Черняков сказав, що це – ситуація, коли забудовник буде мати 100 квартир, а 7 чоловік отримають квартири. За його словами, «вони (забудовники) нас просто використовують», не факт, що всім дадуть квартири, і що треба спочатку вивчити по бюджету, чи зможе місто це «потягнути» та зробити будинок для всіх АТОвців.

У відповідь Олександр Калюжний заперечив.

Ми ж говоримо, щоб люди понімали. Тут половина нових людей. Вони не знають математики. Я вам пощитав математику в плані забудови території

– казав суржиком Олександр Калюжний

І після сміху в сесійному залі перепросив депутатів за свої слова, що «вони не знають математики».

Саша, не п’ять-сім мільйонів. Ти кажи – квартир. По максимальному треба. Не двадцять дві, а сто двадцять дві. Давайте два будинки побудуємо для всіх атошників

– апелював Валерій Черняков до Олександра Калюжного
Валерій Черняков

Тут в дискусію вступив депутат від партії «Сила і честь» Микола Печенюк, звертаючись до Калюжного:

Саша, дивись, ніхто не проти з цих присутніх людей, я за себе особисто кажу і моя думка, що ніхто з депутатів не проти виділяти земельні ділянки учасникам АТО

Вони вже виділені, Коля

– зауважив Калюжний

Саша, ну ми ж знаємо цю історію, все геть. Ви там просите там якусь…

– мовив Печенюк

Більше так не говоріть, пожалуста: «Ми знаємо цю історію». Яку ти знаєш історію?! Скажи мені!

– обурився Калюжний
Олександр Калюжний (Саша Харьковський)

Саша, ну чого ти зразу йдеш на ето самоє? Я тобі підписував людям бумаги вашому кооперативу, чи нє? Ви ж самі приходили до мене і попросили. Я нічого не бачив, ні земельної ділянки. Я надіявся, що наші працівники… Ти там тоже не розбираєшся. У нас є архітектурний відділ, який неправильно вам подав інформацію і надав ділянку. Що не так?

– доводив Печенюк

Да. Коля, ти щітаєш, що ти зря підписав?

– спитався Калюжний
Микола Печенюк

Я зря нічого не роблю. Я нормально все вам підписав. Да, ви попросили. І тільки вам. І ще другій спілці. І всім. Коли я був головою… Ти розумієш про що мова. Зараз теж ніхто не проти. Понімаєш? Але ця ділянка – проблемна. Ніхто тут не буде казати. Може Валєра Черняков сказати. Можу я. Ігор Пініс може скаже. Остальні депутати не скажуть цього. Тому що вони навіть не знають, що та ділянка проблемна біля тринадцятої школи. І якщо ми її зараз надамо атошникам, то тринадцята школа – вчителя, і всі хто там, почнуть до нас іти

– пояснював Печенюк

Микола Печенюк акцентував, що цього питання, з яким Олександр Калюжний прийшов до сесійної зали, депутати не розглядали навіть на профільній комісії міської ради.

На це Калюжний відповів, що сьогодні «ми прийшли поговорити з депутатським корпусом», і якщо депутати будуть не проти, «тогда мы пойдем в школу, мы пойдем на Владимирскую», мовляв це і буде «громадське обговорення».

На слова Калюжного «ми говоримо ні о чьом», Печенюк охарактеризував ситуацію, як «ми тут з бухти барахти», і що він нічого не знає про це. Мабуть, мав увазі, що пропозиція «айдарівця» на сесії міської ради стала для нього несподіванкою.

Коля, еслы ты не знаеш, так голосуй против. И все! Говорю еще раз. Я просчитал математику для людей. Для всех. Пять миллионов – максимальная цена. И семнадцать с половиной миллионов. Что еще нужно тебе знать?

– запитав Калюжний в лоб Печенюка

Тобі математику Валера сказав

– відреагував Печенюк

Який Валера?

– здивувався Калюжний

На цьому слово попросив перший заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлев, який зазначив, що насправді дискусії тут не може бути: хтось хоче парк, хтось хоче стадіон, атошники хочуть землю, щоб там збудувати житло. Він запропонував на наступну сесію винести проєкт рішення.

Надати дозвіл нашій архітектурі розробити детальний план планування, який покаже, що там взагалі може бути. Моя особиста думка – частково за рахунок інвестора забудувати цю ділянку. Тут нема зараз про що дискутувати

– авторитетно підвів риску перший «зам» мера Ковеля з міста Луцька

Але до мікрофона знову підійшов Олександр Калюжний, який згадав Миколу Печенюка і спитався у депутата від «Слуги народу» Андрія Мілінчука, чи влаштовує його вищевказана математика:

Помімо Колі Печенюка нам, щоб голови фракцій сказали, чи вони нас підтримують, чи ні… От вас математика влаштовує? Скажіть: да чи ні? Ребята, скажите простым языком. Да, чи нє? Математика, вас лично, влаштувала?

Депутати з перших рядів почали переконувати Олександра Калюжного, що вони не проти того, щоб допомогти АТОвцям. Тоді він сказав:

Це те, що я хотів почути, щоб люди поняли в чому разніца в математике. Ми вибачаємося, що ми вас потревожили

Після оплесків на адресу депутатів Олександр Калюжний разом зі своїми побратимами залишив сесійну залу.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.