Будівництво водовідведення у Ковелі зупинили, а ремонтувати двір за мільйони – розпочали

Зоряна Бодялова
18.05.2024 о 18:00 · 5 хв читання

Що таке будувати фортифікаційні споруди для захисту будинку, жителі вулиці Академіка Люльки знали ще до повномасштабної війни. Правда, захищали дім не від обстрілів, а від води.

Про це ще чотири роки тому йшлося в публікації «Команді мера Ковеля «подякували» за підтоплення».

Тутешні мешканці роками боролись з затопленням свого будинку. Через відсутність системи водовідведення вода з навколишніх доріг стікала не в каналізацію, а людям до хати. Тому жителі будували дамбу з піску, шиферу та бордюр.

Складно перерахувати, скільки разів вони звертались до міської влади, як до попередньої – часів мера Олега Кіндера, так і до нинішньої – коли мером є Ігор Чайка, який, до речі, не раз навідувався в цей мікрорайон з приводу даної проблеми.

Люди писали численні звернення, запрошували депутатів на «екскурсію», ходили на комісії, порушували питання в мас-медіа… Повільно, але впевнено йшло до вирішення – будівництва каналізаційно-насосної станції. Але це було до повномасштабного вторгнення росії. З початком великої війни, з лютого 2022 року «люльчани» наболілу проблему не підіймати з цілком логічних причин. «Трясти» владу, надто наполягати зі своїм питанням за таких обставин не дуже хотілось.

Але все одно, попри війну, питання рухалось кабінетами місцевої влади – і ось в кінці 2023 року на вулиці можна було побачити робітників, техніку… Так розпочалось «Нове будівництво каналізаційно-насосної станції на вулиці Академіка Люльки в місті Ковелі Волинської області». Виконавець робіт – приватний підприємець Тищук Павло Степанович. Коштує все це 2 мільйони 824 тисячі гривень.

Тож, у 2023 році були виконані підготовчі роботи на суму майже 713 тисяч гривень.

Будівництво КНС, грудень 2023 року

Попри енергійний початок будівництва КНСки, ось уже декілька місяців продовження робіт не проводиться. Імпровізована дамба, яку люди будували своїм «горбом», була частково розсунута: робітники були вимушені прибрати бордюри, які її підпирали. Тож нема КНС і дамба частково зіпсована.

Дамба уже без бордюр, які прибрали працівники під будівництва КНС. Жителі з вулиці Академіка Люльки хочуть її зберегти

Чому будівництво КНСки призупинено?

Міська влада каже, що на час воєнного стану даний вид робіт не забезпечений в першочерговому порядку фінансовими розрахунками за бюджетні кошти з посиланням на Постанову КМУ. Втім, термін виконання робіт договір по будівництву каналізаційно-насосної станції встановлено до кінця 2024 року.

До речі, виникає ще одне запитання: забезпечення стабільної роботи насосів під час дуже складної ситуації з електропостачанням. Тому саморобна дамба з піску та бордюр в цій ситуації видається самим надійним захистом незалежно від того, побудують каналізаційно-насосну станцію, чи ні.

Для двору на Чайковського-Чубинського війни немає?

Будівництво КНС призупинилось через війну, але… розпочався капітальний ремонт прибудинкової території на Чайковського, 9 (нині вулиця В’ячеслава Хурсенка) – Чубинського, 23.

За умовами договору, три з половиною мільйони гривень планують витратити на капітальний ремонт прибудинкової території. Підрядник, який виграв тендер, – місцева фірма «Ідея» депутата Волинської обласної ради Віктора Козака з політичної партії «За майбутнє».

Знімаючи фото та відео, я побачила, що частина місцевих жителів радо сприймає початок ремонту. Бо буде красиво і, нарешті, звільниться територія для паркування автомобілів. Будуть зрізані дерева. Гаражі, які розташовані поруч із «залізничною» їдальнею, також зносять – буде додаткове місце для паркування.

Але одна жінка з цього будинку сказала, що не знає, скільки грошей виділять на цей ремонт. Вважає, що немає нагальної потреби витрачати великі гроші на красу двору, це можна зробити й після війни. Каже, що до сліз шкода дерев, які будуть зрізані. Але просить не називати свого імені, бо боїться конфліктів із сусідами.

Особисто мені, як колишній жительці цього мікрорайону, складно уявити, наскільки вдало будуть поєднані два проєкти – будівництво КНС на вулиці Академіка Люльки та ремонт двору на В’ячеслава Хурсенка-Чубинського. Адже ця ділянка проблемна в плані водовідведення. Припускаю, що бруківку покладуть красиво, але чи вирішиться проблема із підтопленням? Чи зникне вода з підвалів та з дворів?

Втім, початок робіт не означає, що їх закінчать до кінця року…

До речі, 17 травня техніка фірми «Ідея» так розігналась, розчищаючи двір біля 9-поверхівки, що місцевій жительці довелось доводити робітникам, що не варто чіпати «дамбу».

Ілюзія безпеки, що нас війна не торкнеться

Хтось переймається тим, що немає де машину поставити, бо парковка замала. Комусь не спиться, бо рідна людина на фронті. А багато хто уже світу білого не бачить, бо втратив чоловіка, батька, брата на клятій війні…

Втім, може статись таке, що зачепить всіх. Бойові дії не так уже й далеко від Ковеля, захисників менше з кожним днем, до кордону з РБ – рукою подати. Хтось дає гарантію, що московська армія не прийде в Ковель? Чи ракетні обстріли хтось скасував?

Замість того, щоб направляти ресурси на оборонку – викладаємо бруківку… Пізно буде плакати, якщо по тій бруківці поїдуть російські танки…

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (11)
  1. Три з половиною мільйони на ремонт двору? Напевно, для них війни немає

  2. зверніть увагу на те, що Будинок на чайковського КООПЕРАТИВНИЙ. І бюджетні гроші тут якби не мають фігурувати.

  3. Запрошую на безкоштовну риболовлю пише:

    Та по б. Лесі 31 у дворі діти вже карасів ловлять. Там ставок вже років з 15 не висихає.

  4. І чим ці жителя Ковеля з ремонтом дворів ліпші за тих переселенців з російською музикою, яких критикують всі, кому не лінь? Що одним, що другим, війна пофіг

    1. старому Чайці той ремонт двору нахрін всрався.. дід їздить на велосипеді, живе скромно і любить сидіти на пеньку під деревом. І автомобіля не має, так що парковка треба точно не йому, а тим міщанам, які живуть в тому домі. Як Чайка приходив на зустріч, то ті жильці між собою гризлись, як дикарі..

  5. Незалежності 104 – центр. Мало того ,що двором не назвеш ,теплоенерго прийшло ,брез повідомлення ,без дозволу мешканців будинку розрило – вирило канаву ,щось туди запакувало ізасипало щебнем ,за що ми дуже ” вдячні ” і на цьому все. Ось я ідумаю : совість в таких керівників є ?

    1. По Незалежності двори вже давно були, поки ці двори, які робляться будувалися.
      Багато дворів по Незалежності зроблених? Отото.
      А отой тротуар біля магазину на «ступеньках» вічний 😅
      Сволочі, та й все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X