Ігор Чайка прийняв розпорядження перейменувати у Ковельській громаді 8 вулиць

01.05.2024 о 08:57 · 3 хв читання

У Ковельській територіальній громаді перейменовано ще вісім вулиць: шість – у місті та дві – у селах громади.

Про це йдеться у розпорядженні, яке прийняв 26 квітня ковельський міський голова Ігор Чайка.

У преамбулі документа зазначається, що вулиці перейменовані, враховуючи результати громадського обговорення.

Фінансове управління виконавчого комітету Ковельської міської ради спільно з іншими головними розпорядниками коштів повинні надати пропозиції до місцевого бюджету на 2024 рік в частині видатків, пов’язаних з перейменуванням вулиць.

Перелік перейменованих вулиць

Ковель:

вулиця 1-го Травня ➡️ Володимира Мономаха

Володи́мир Все́володович Монома́х (1053-1125) – державний і політичний діяч, письменник, великий князь київський. Час князювання Володимира Мономаха був квітучою добою в історії Київської держави. Ніхто не доклав більших зусиль у боротьбі з зовнішніми ворогами і не здобув стільки перемог. Саме йому вдалося зупинити напади половців на руські землі. На честь цих перемог у Києві було збудовано Михайлівський Золотоверхий собор, який відновлений і діє досьогодні. Доба Володимира Мономаха була часом розквіту культури. У Києві та в інших містах споруджено кам’яні храми, оздоблені настінним живописом та мозаїкою. Володимир Мономах уперше в історії України спорудив міст через Дніпро. Написав «Послання дітям», яке й зараз може бути зразком для формування моральних чеснот. Зокрема він виступав за заборону смертної кари. Це був час спокою і розквіту Київської держави.

вулиця Брюллова ➡️ Петра Яцика

Петро Дмитрович Яцик (1921-2001) – канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Серед найголовніших проєктів, профінансованих Яциком: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, міжнародний конкурс знавців української мови.

вулиця Купріна ➡️ Євгена Маланюка

Євген Филимонович Маланюк (1897-1968) – український письменник, культурологенциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник Армії УНР, «Імператор залізних строф». Усією своєю творчістю Маланюк прагнув сприяти відродженню української держави для сильної та самобутньої української нації.

вулиця Мічуріна ➡️ Кирила Стеценка

Кирило Григорович Стеценко (1882-1922) – український композитор, хоровий диригент і громадський діяч, автор творів духовної музики, дитячих опер, солоспівів та хорів, протоієрей УАПЦ. Засновник Республіканської капели УНР. Кирило Стеценко своєю діяльністю та творчістю продовжував національний напрямок української музики, започаткований М. Лисенком.

вулиця Менделєєва ➡️ Любомира Гузара

Любомир Гузар – український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української греко-католицької церкви. Священник, єпископ, кардинал Католицької церкви. Верховний архієпископ Львівський, Києво-Галицький, архієпископ-емерит. Представник українського роду Гузарів.

вулиця Чайковського ➡️ В’ячеслава Хурсенка

В’ячеслав Хурсенко (1966-2009) – український співак, композитор, автор виконавець. Проживав у Ковелі та Луцьку. Автор відомих пісень «Соколята», «На острові чекання», «Сповідь», «Панує ніч», «Я тебе розлюбив», «Віра, Надія, Любов», «Шалений час», «До рідного дому», «Ковток вина».

Село Білин:

вулиця 8-го Березня ➡️ Волі

Воля – синонім слова «свобода». Воля – це складне та багатогранне поняття для українців. Вона означає незалежність, можливість вільного вибору, відповідальність та громадянську участь. Воля дозволяє українцям створювати та розвивати своє життя, встановлювати свої цілі та досягати їх. Виражаючи волю, українці впливають на своє майбутнє та суспільство в цілому.

Село Заріччя:

вулиця Першотравнева ➡️ Панська

Повернення історичної назви вулиці. За часів Польщі на місці вулиці було панське поле, через яке пролягала дорога. Після війни, в 50-60 роки, вздовж вулички почали будувати хати. Їх покривали бляхою, яку привозили з Прибалтики. Землі тут родючі, і жителі вулиці були заможніші, в господарстві мали корови, коні, барани, свині, птицю. Тож і вулицю стали називати Панською.

Контроль за виконанням даного розпорядження покладено на заступницю міського голови, лучанку Наталію Маленицьку.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (16)
  1. люди виступали проти перейменування. ігорю для чого тобі цей скандал. діти в англіі.я попрошу ним привіт передати пару разів.суко ти противна!

    1. Люди вірили в коммунізьм, а їх силою повернули в бік загниваючого Заходу. Відкрили кордони, насильно пересадили з високонадійних та найбезпечніших у світі москвичів та жигулів на прогнивші західні Мерседеси, Рено, Пежо, Фольксвагени, Сітроєни, японські корита – Тойоти, Хонди, Мазди, Ніссани та інший металобрухт. Замінили надійні, вічні лампові телевізори на разові плоскі, дали державні квартири у приватну власність. Дали гнилі й непотрібні будматеріали, дозволили будувати великі будинки, дозволили навіть підприємницьку діяльність, за яку за тих совітів садили на нари. Припинили штучний дефіцит на продукти, за який горою стояли люди в кілометрових чергах.
      А тепер вирішили відібрати останню згадку про “світле” минуле – назви вулиць на честь коммуністичеських мастурбаторів.
      І як тепер без цього люди жити будуть?..

  2. Ого ото серйозний внесок в перемогу. Подивіться на фото як то воно тяжко далася йому ця переможна операція яке зосереджена морда. Ну просто державний діяч всесвітнього масштабу. Зупинив кровопролиття й звільнив рідну землю від ворожого нашестя.

  3. Зате колонізатора поляка білоруського походження Міцкевича навіть не згадує. Нехай пам’ятають окупацію заходу України поляками заборону мови фізичне знищення українців, закатованого брата Бандери, самого Бандеру засудженого поляками за те що боровся з польською колонізацією.

  4. Хере піаритись давай вже щось реально роби пише:

    Ти клоун гребаний на привокзальній коли порядок наведеш? Вже по тротуарах пройти не можна. Починаючи з вул. Ветеранів. Машини стоять перегородили прохід далі торгують продуктами в пилюці, далі взагалі вже аж до салюта поперегорожували тротуар пройти не можна. Щоб тобі сука оте бабло що тобі заносять поперек горла стало.

  5. Для чого муніципальна варта в ковелі вона що робить бабосікі в карман ложить розформувати треба буде неї да Ковель

  6. ччумамажорів = Перемога урааа = Слава птиці = Хере піаритись давай вже щось реально роби = кацапський холуй

  7. А 1 ТРАВНЯ чим завинило? З Вікіпедїї: “Міжнародний день праці — свято, що відзначається в 143 країнах (зокрема, в Україні) 1 травня або у перший понеділок травня…. У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких «День міжнародної солідарності трудящих» було перейменовано на «День праці”.

    1. Це свято без назви. Бо назва “день міжнародної солідарності трудящих” – не беззмістовний набір слів, маячня.

      1. Це свято без назви. Бо назва “день міжнародної солідарності трудящих” – ЦЕ беззмістовний набір слів, маячня.

  8. Чого ви чіпляєтесь до Чайки ? Він виконавча влада і виконує те що наприймали ВАШІ депутати

        1. Думаєш, яша наказав Чайці підписати розпорядження?.. Чайка правильно зробив і виконком правильно виконав розпорядження Чайки. Так що ніхто на цей раз нічого неправильного не зробив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X