Чому я пропоную змінити дату святкування Дня міста Ковеля

27.12.2020 19:22

Після того, як у сесійному залі Ковельської міської ради я підняв тему зміни дати святкування Дня міста Ковеля, у соцмережах стався якийсь бум.

Загалом, близько 1/3 людей мене підтримали, а решта 2/3 – короткі тези проти або неаргументована ненависть із погрозами у мій бік.

Давайте спершу прокоментую, чому я взагалі вніс пропозицію щодо зміни дати святкування Дня міста.

Сьогодні – це 6-те липня. У цей день в 1944-му році Ковель зайняла Червона армія. І саме цей день є «дуже великим» приводом святкування Дня міста. Очевидно, що велика доля радянської пропаганди будувалася на культі «великої перемоги», тому її вставляли куди тільки можна. Як ми можемо бачити, навіть під час вибору дня для святкування. Я вважаю, що подібні дати мають бути декомунізовані.

Я вважаю, що День міста потрібно святкувати у важливий день для історії Ковеля, а не під таким приводом, який він є сьогодні. Я вже більше року пропоную 24-те грудня, бо у цей день 1518-го року Ковель набув статусу міста та отримав Магдебурзьке право. Також варто зазначити, що це є першою писемною згадкою про Ковель. Можливі й інші варіанти для проведення Дня міста, як раніше пропонували в історичний день проведення ярмарки в Ковелі. Але я думаю, що усі погодяться, що важливіша подія, ніж надання Магдебурзького права, навряд чи знайдеться, тим паче з точною датою.

А тепер варто прокоментувати увесь той негатив, який вилився у мій бік.

Частим коментарем було звинувачення мене у некомпетентності.

Зараз пряма цитата одного із коментарів:

Місто Ковель уперше було згадано в 1307 році. А той недоумкуватий депутат спочатку поцікавився б. ЧМО болотне

«Інтелігентна» манера написання, але відповісти варто. Тут говориться про дату – 1310 рік, яка довгі роки вважалася першою писемною датою про Ковель, і навіть казали, що у нас народився польський король Казимир ІІІ. Але ця дата АБСОЛЮТНО непов’язана з нашим Ковелем і стосується міста Коваль (Kowal), який знаходиться у Вроцлавському повіті.

Цей «професор» навіть фейкову дату з Вікіпедії не зміг скопіювати, не говорячи про те, щоб перевірити цю інформацію…

Багато хто був продезінформований цією датою, до таких претензій не маю.

Більшу кількість негативних коментарів можна охарактеризувати одним реченням: «Що, яка зима, а як я шашлик зроблю і горілку поп’ю».

Як би це прикро не звучало, але складається враження, що багатьом абсолютно не цікава суть запитання «що, чому і навіщо». Усе, що їх цікавило, це привід десь випити.

Звертаюся до таких персон: шановні, Вам абсолютно не потрібно прикриватися якимось «приводом» для того, щоб показати, що все, що Вас цікавить в цьому житті, це як би десь ще «побухать»…

Також були коментатори типу: «Дуже нагальне запитання, а що інших проблем в місті немає?»

А тепер поясність мені, яким чином одне іншому заважає?

Я є один із 38-ми депутатів. Думаю, що від того, що я іноді дозволю собі таку «наглість», як піднімати теми ідеологічного спрямування, які стосуються нашого міста, то нічого страшного не станеться. Тим паче, темами подібного аспекту дуже рідко хтось займається в нашому місті.

Також був пласт коментарів, які я охарактеризую як «неаргументовані опозиціонери».

В публікаціях з моєю пропозицією було вказано, що я від фракції «Слуга Народу». Звідси почалися коментарі із серії «знову ці слуги херньою маються» і т.д… Це я ще дуже м’ягкий приклад навів. Коментарі подібного змісту взагалі «ні про що».

Особливо смішно було спестерігати такі коментарі від людей, чию ідеологічну спрямованість я знаю.

Якщо розглядати мою пропозицію з ідеологічного погляду, то вона є консервативною. Але, незважаючи на це, мене критикували люди, в яких на аватарці стояла марка «Думай!», «Один із 25%» і т. д. Я не маю нічого проти альтернативних політичних поглядів, але…

Зрозуміли, про що я? Виходить, що люди самі собі суперечать. Я таке називаю «опозицією заради опозиції», а якщо коротко, це неаргументований хейт у мій бік.

Але варто зазначити, що не усі прихильники/представники «ЄС» (та подібних за напрямком партій) такі.

Багато хто підтримав мою пропозицію, незважаючи на те, що вони відверто опозиційно налаштовані проти фракції, від якої я є депутатом. Дякую Вам за об’єктивний погляд на предмет запитання, а не на «партійні прапори».

Не маю нічого проти аргументованої критики або пропозицій! Але, коли читаю просто якийсь набір слів, який взагалі нічого не дає для розвитку даної проблематики, тоді виникає запитання: «Навіщо взагалі писати?»

Особливо був шокований, читаючи набір матюків та образ із погрозами від жінок та дядьків яким по 40-50+ років. Наче старше покоління, а який «гарний публічний приклад». Дуже гидко було читати подібне, коли відвідуєш їх особисту сторінку, а там публікації пов’язані з Богом та релігією. І після того з великим подивом перечитуєш, що ця «віруюча» людина пише…

Щодо того, що ця дата припадає на зимову пору року.

Чомусь святкувати Новий рік та Різдво нікому ніколи не заважало. Ця дата святкування повинна супроводжуватися ярмаркою та іншими заходами. Гарним прикладом є місто Львів.

Також святкування припадатиме на Різдво, 25-го грудня. Багато хто погоджується, що масове святкування Різдва 25-го є лише питанням часу.

Моя ціль – не забрати літні заходи. Впевнений, що вони нікуди не зникнуть. Хочу підняти популярність справжнього Дня народження міста Ковеля.

Повторюся, можливі й інші аргументовані варіанти.

Дякую, що прочитали. Вважаю, що подібні теми потрібно підіймати, бо в аргументованій, об’єктивній дискусії народжується істина.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. Не читав всю цю писанину а тільки початок, і цього хватило зрозуміти що писало зомбоване мале. Червона армія зайняла Ковель? ти ідіот? По твойому німці принесли в Ковель любов і достаток, а червона армія напала і спутала всі плани фашистам відправляти ковельчан у найкращі, райськи концтабори? Ти заслужив не тільки матюків а й стусанів. Люди правильно обурені, якесь мале пролізло в депутати, і корчить з себе великого історика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.